Florencie. Město umělců, velmožů, světců a tyranů.

Florencie. Město umělců, velmožů, světců a tyranů. https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75039/bmid_florencie-mesto-umelcu-velmozu-svet-R7W-75039.jpg 5 3 2

Tato kniha není v žádném případě určena turistům, kteří milují prohlídky měst stádní formou výprav vyrovnaných ve špalíru a ovládaných přesným časovým harmonogramem spolu s megafonem vševědného průvodce. Mnohem spíše počítá s přemýšlivým poutníkem, který má zálibu v narušování předepsaného itineráře, rád se toulá, nevolí vždy nejpřímější cesty a neváhá se i vrátit tam, kde se mu jednou zalíbilo. Adresáty publikace jsou všichni čtenáři, kteří mají k městu na Amu vztah bez ohledu na to, zda v něm již byli, nebo se je teprve chystají navštívit, případně je historie a kultura Florencie ,,pouze" zajímá a rádi o ní čtou. Autoři si dovolili též luxus jistého kulturního šovinismu při sledování stop, které zanechali čeští poutníci ve Florencii a Florencie v českých dějinách, jakož i české země naopak v historii florentské.... celý text

ludabuda
14.11.2016

velice zajímavě psaná kniha, bez zbytečných pouček , ve stručnosti a přesto zásadní informace pro milovníky umění , dějin , kniha se velice dobře čte doporučuji

Meginho
03.08.2012

Autoři se věnují v závěru knihy i městečku Fiesole, původně etruské metropoli, vzdálené asi 8 km od Florencie.