Filipova dobrodružství

Filipova dobrodružství https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120834/bmid_filipova-dobrodruzstvi-6497222084df6.png 5 57 13

Naučná publikace pro malé děti vysvětluje zásady správné životosprávy. Filip se svými přáteli navštíví zemi zdraví, zlověstný ostrov, pozná tajemství delfínů, kde porozumí, jak dobře vycházet s přáteli. Pomáhá zachraňovat říši krále Sáma I., prozkoumá celé lidské tělo a v království potravin se seznámí s premiérem Výživou. Kniha je populární a nenásilnou pomůckou při výuce zdraví, etiky a prevence návykových drog. Je určitou dětskou formou hlavních bodů programu New Start. Výstižným, někdy humorným a pro děti poutavým, až dobrodružným příběhem autoři nabízejí dětem i učitelům základy zdravého životního stylu. Snaží se vštěpovat dětem dobré životní návyky a též varují před užíváním návykových drog. Pozitivní principy jsou zosobněny postavami jako hodný a přátelský pan Doktor, čáp Klap, ještěřička Evelínka, slon Herkul, klokan Zambi, či medvěd Dudo. Na druhé straně je ministerský předseda Bašťoun, tabákoví bandité, lstivý Alkoholín, či šelma Drogera. Dotisk v r. 1997, 1999, 2000 (některé dotisky stránkovány: 170 s.).... celý text

Lienilda
23.03.2024 5 z 5

Filipova dobrodružství jsem dosud neznala, ale syn nedávno zmínil slovo "droga" a že teď o tom četli v této knize ve škole. Zajímalo mě tedy o čem to je a protože nějakou dobu ve škole i chyběl, půjčila jsem ji z knihovny. 5 kapitol jsme slupli na 5 večerních čtení.

Bylo to hezké (vlastně nehezké) seznámení s návykovými látkami a zjednodušeně co způsobují a jak se potom lidé chovají, seznámení se zdravým a nezdravým jídlem a jak jídlo putuje tělem. Kniha mě mile překvapila, je plná obrázků a obsahuje méně textu, takže ideální pro první stupeň základky nebo předškoláky.

Predator3313
02.11.2023 4 z 5

Jako malý jsem měl knihu rád a ted, když jsme ji našli na půdě, čtu je se svým synem, je mu 5 a myslím že to je tak ideální věk aby se začal seznamovat s problematikou návykových látek a jiných věcí v knize popsaných.

KubkoDe
07.06.2023 4 z 5

Veľmi dobrá kniha pre menšie deti na naučenie o zdravom životnom štýle

Sova15
23.05.2020 5 z 5

Mám syna Filipa, teď už je novopečený taťka, ale když byl malý, často jsme si tuto knížku četli a prohlíželi. Líbila se nám (ale je to už táák dávno). Třeba pomohla k tomu, že vede zdravý život, kdo ví?

Osice
30.11.2019 3 z 5

Tak u této knihy nesdílím většinový názor. Za mě 2 až 3 hvězdičky. Je úctyhodné, že se J. Breuil pokouší děti seznamovat s důležitými tématy (např. zdravý životní styl, závislosti, spory a hádky dětí, zdravá strava) a působit osvětově. Jenže ve snaze jim tyto problematiky zpřístupnit, zbytečně překombinovává formu, kterou je sděluje. Říkám si, na jak staré děti autor cílí. Pro malé je tam spousta detailních informací (obzvlášť poslední část Filip a pan premiér Výživa je jimi nabitá) a pro starší je podle mého názoru infantilní. Cigarety jako tabákoví bandité, alkoholismus jako Alkoholín, drogová závislost jako šelma Drogera, atd. Když to sem píšu, tak to možná působí vtipně, ale když jsme s dcerou četly (sama chtěla - zná Filipa, Klárku, Toma a doktora Přírodu z jiné knížky), tak jsem jí musela hodně věcí vysvětlovat jinak, stačilo věci pojmenovat pravými jmény a vše lépe chápala. Hlavní problém mám tedy s tím, že autor nepojmenovává věci pravými názvy. Nejlepší byla podle mě 3. část Filip a tajemství delfínů, ve které si děti uvědomí, že je lepší táhnout za jeden provaz a být na sebe milý:-)

Matyus
23.12.2018 4 z 5

Krásná knížka s pěknými obrázky, je pěkně vyprávěná a donutí vás (vaše děti) omezit přijímání zlých rafinovaných cukrů :-D.

slimáčik
22.08.2017 5 z 5

No, moje deti sa po prečítaní tejto knižôčky tvárili ako mudrci :D.

markettH
30.07.2017 5 z 5

Jedna z mých prvních, která je a bude stále schovaná, i když v trochu jiném stavu než byla rozbalena pod vánočním stromečkem :-).

Ebby
27.09.2015 5 z 5

Krásná ilustrace knížky a super příklad pro děti. :)

bookwoman
23.04.2015 4 z 5

Je to pěkná knížka,je tam poučení co se smí a co nesmí,líbily se mi ilustrace.

Always a reader
13.02.2015 5 z 5

Knížku jsem četla jako malá, moc se mi líbila, je poučná a zároveň zábavná. :)

Lucieeeee
27.03.2013 5 z 5

Aj u mňa patrila táto kniha práve k tým najobľúbenejším. Veľmi poučná kniha pre malého čitateľa.

Denaille
02.02.2013 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka z dětství. Úžasné ilustrace i poučný příběh.

pro děti životospráva pro děti od 6 let výchova ke zdraví

Jacques Breuil