Fasáda

Fasáda https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123937/fasada-123937.jpg 4 14 14

Nový román Karla Ptáčníka vypráví o pěti mužích důchodového věku, které již ani pracoviště, ani rodinné svazky nepoutají k městu, a rozhodli se zbytek života strávit na chalupě daleko od Prahy. Se zájmem sledujeme, jak tam v té komuně stárnoucích kamarádů uplývá měsíc za měsícem jeden a půl roku, jak se střídají denní práce a proplétají lidské osudy, chvíle šťastné a veselé s tragickými, jak se pět hlavních postav postupně zpovídá i z dlouho utajovaných stránek minulosti. Ptáčník napsal jakéhosi kolektivního Colase Breugnona, příběh dobrých lidí, kteří kolem sebe šíří dobro a pohodu, dovede pro své postavy získat sympatie i odpuštění jejich slabostí, dokáže vyvolat smích i dojmout citem.... celý text

jprst
10.10.2023 4 z 5

Knihu jsem přečetl před slušnou řádkou let a nedávno jsem si ji zopakoval se zjištěním, že bych se s jejími aktéry i přes jejich povahy a slabosti dokázal ztotožnit či dokonce snad sžít.

milan3144
01.09.2017 4 z 5

Ze začátku jsem si to soužití v tomhle složení nedokázal představit jako možné, ale s přibývajícími stránkami se ten dojem rozplýval a ve druhé polovině jsem se i nahlas musel smát. Zvlášť při básnických pokusech sprosťáka Berana a nenasytnosti Vaška.

Hanifa
26.08.2017 4 z 5

:-) Vysvětlí mi někdo, proč jsem tuto knihu četla (poprvé) o svůj svaťák? Místo toho, abych se připravovala na maturitu, dala jsem přednost dědkům - pardon pánům - před biflováním české a cizí elity literárního světa. Zkuste to také a nemusí vám být šedesát.

mysterygirl
08.02.2014 5 z 5

Tak tahle kniha nemá chybu..Chytla mě od první stránky a prožívala jsem s pány v nejlepším věku jejich smutky i veselí. Moc pěkný.

jindulka
22.09.2013

Oddechovka, dobře čtivě napsáno, nepřeskakovala jsem stránky

kapllu
31.01.2013 1 z 5

Neumím si reálně představit to Oldovo šerifování, Jirkovo pámbíčkářství a proutnictví pana spisovatele. Je to napsáno moc přímočaře, moc nadšeně.

vitavita
31.05.2012 3 z 5

Kniha zajímavá a poutavá ...

Karel Ptáčník
česká, 1921 - 2002