Fangirl

Fangirl https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225809/bmid_fangirl-9v7-225809.jpg 4 1292 292

Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách – nechce s ní bydlet na koleji. Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet. Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Fangirl , 2013

Nikola131
24.01.2019 4 z 5

Musím říct, že po přečtení "Carry on" jsem od knihy neočekávala žádný zázrak, spíš takový průměr. Nakonec jsem ke svému překvapení byla nadšená a zhltla jsem jí za pěkné dva dny.

Osobité, příjemné postavy. Romantika bez přílišné květnatosti a naivity.

Přiznávám bez mučení, že pasáže ohledně Simona jsem přeskakovala, jelikož jsem už jsem měla přečtenou Carry On a prostě mě nijak nezaujaly, stejně jako mě moc nezaujala samotná Carry On, ta mi osobně moc nesedla.

RemiBlack
09.01.2019 5 z 5

2019/1
Nečekala jsem nic, snad proto dávám 5*. Nečekala jsem, že by mě Fangirl mohla bavit. Až na výjimky YA nečtu...
Ale tohle! Moje 'fangirl stránka' převládla na celé čáře a neumím si představit, jakou lepší knihou bych mohla začít nový rok. Protože pokud víte, co je fanfiction, tak si tuhle knížku zamilujete. Cath, Reagan, Leviho, všechny. Není to jen pointless romantika. Jde vidět vývoj charakterů, cíle, povaha a hlavně jejich různorodost.
- Můžu jen doporučit čtení v angličtině. Tím, že jde o oddechovou literaturu, tak se (aspoň mně) mnohem snáz překonává jazyková bariéra.
Hrozně se mi líbily úryvky z Carry on, Simon. Byla to taková sladká tečka za kapitolou. Fangirl je sice perfektní, ale Simon a Baz... :D

Lofda
30.12.2018 3 z 5

Po Eleanor a Park jsem se na tuto knížku hodně těšila.. Ale přiznám se, že pasáže ohledně Simona tady pro mě byly navíc a nevím, konec byl najednou moc rychle? Příběh Cath mě bavil, ale nemyslím, že se k tomuto příběhu ještě někdy vrátím..??..

eliska2106
26.12.2018 5 z 5

Ještě lepší než jsem čekala!

ZoeChaya
03.12.2018 4 z 5

Pro četbu v angličtině je to perfektní kniha. Dobře srozumitelná.

ZNellyZ
19.11.2018 1 z 5

Čekala jsem od knihy víc. Strašně moc skvělých recenzí a možná to je důvod, proč jsem zklamaná.

! SPOILERY!

Ze začátku nehorázně nuda, kdy se vše točilo kolem psaní fan fikce a nudném životu Cath. Jediný světlý bod představoval Levi. Pár stránek asi kolem 150 stránky mě bavilo, ale ten dojem skončil ve chvíli, kdy se vyjasnily city mezi Cath a Levim. Najednou totiž Levi zhasl a choval se, jak hňup. Celkově mi to pak připadalo, jak kdyby autorce bylo dvanáct. Mám dívčí romány ráda, ale tohle není jedna z těch povedených knih.

DracoMalfoy
17.11.2018 5 z 5

Od autorky jsem, počítám, někdy v 11 letech, četla Eleanor a Park. Nelíbilo se mi to. Ale předpokládám, že jsem na to prostě nebyla připravená a že si to budu muset přečíst znova. Protože tohle bylo fajn. Víc než fajn. Uteklo to jako voda a vlastně tam nebyl jediný aspekt, který bych chtěla autorce vyčíst. Možná málo Simona. Ale, hádám, to doženu v Nedej se. 4.5*

vodopad152
02.11.2018 4 z 5

Knihu jsem sice četla dlouho, ale docela se mi líbila. Mám teda rozhodně radši Eleanor a Park, ale mám ráda styl psaní autorky a proto jsem se rozhodla přečíst i tuto knihu. Trošku mi vadily úryvky před kapitolami, moc jsem nepochopila na co tam jsou. Ale jinak si myslím, že je to docela povedené dílo.

Melcrovka
17.10.2018 5 z 5

V knize jsou přístupně a pochopitelně popsané obavy mladé ženy, introvertky. Cath právě nastupuje na vysokou a je najenou bez své sestry, bez svého táty, kteří pro ni představovali jakési pilíře, o které se vždy mohla opřít. Je neznámým prostředím a lidmi přímo vyděšená. Postupně si ale nalézá svůj klid a místo v tomto světě. Celou dobu se i ve svých špatných dnech opírá o svou lásku ke psaní a k tolik milovaným fiktivním postavám Bazovi se Simonem.
Je to pěkné, uvěřitelné, trochu ulítlé. V knize jsou perfektně vykresleny psychologie a charaktery postav. Postavy se vyvíjí. Má to dynamiku. Má to šťávu.

Po této knize jsem sáhla poté, co jsem přečetla Nedej se a doslova jsem si zamilovala Simona a Baze. Ihned jsem sáhla po této knize, kde byli poprvé představeni. Jen abych jich měla víc.

Emičkazknihy
12.10.2018 4 z 5

Kniha něměla tu potřebnou šťávu, aby se jednalo o drama. Také něměla příliš milostných scén, tudíž se nejednalo ani o romantický slaďák. Šlo o knihu, poslední dobou oblíbenou mezi dívkami. O dívce jež oběvuje svět. Ale co když dívka žije někde jinde, mimo skutečnost a realitu? Může najít lásku? Pochopit ostatní a začlenit se do kolektivu? o tomto pojednává Fangirl. O tom že svět nemá dvě cesty, ale jsou tu vždycky tři, i když je jedna nenápadně schovaná. Za roštím se rozprostírá svět pro mnohé neznámí. Svět americké univerzity, svět plný lásky (?), pochopení(?). Ale co když ne, rozhodla jsem se že pokud půjdu někdy na kolej, vezmu si sebou krabice plné proteinových tyčinek. A potkám kluka svých snů.

Gedzita
17.09.2018 4 z 5

Nenáročná oddechovka, ale pro ty z nás, co trávili mládí u fanfikcí, prostě dokonalé.

Veronika33
30.08.2018 5 z 5

Kniha super jednoduchá oddychová. Nenáročný príbeh, ktorý je však veľmi pútavý. Trošku ma nudili časti so Simonom. Eleanor a Park sa mi páčili viac, ale neľutujem, že som ju čítala. Odporúčam na letné čítanie na pláži.

Analady
05.07.2018 3 z 5

Cath a Wren, dvojčata, a přesto jsou úplně jiné. Cath žije ve svém světě, píše povídky o Simonovi a Bazovi a nic víc ke svému štěstí nepotřebuje. Je spíš samotářská a první rok na koleji je pro ni stresující. Chybí jí opora Wren, která je naopak společenská a chce se od Cath osamostatnit a co nejvíce si užívat. Díky své spolubydlící se Cath seznámí s úžasně milým klukem Levim, který se do ní zamiluje a Cath v něm najde tolik potřebnou oporu. Už je to dlouho, co jsem o této knize slyšela. Tak mě tenkrát zaujala, že jsem se na ni moc těšila. Autorka píše dobře, ale samotný příběh mě moc nezaujal.

Verry_h
04.07.2018 5 z 5

Miluju tuhle knihu. Rainbowiny postavy jsou jako vždy naprosto úžasné a Levihi si prostě nejde nezamilovat. Čtu už potřetí.

Pei8
24.06.2018 5 z 5

Dlouhou dobu jsem si tuto knihu chtěla přečíst a když jsem to konečně udělala, nelitovala jsem. Myslím, že je opravdu mimořádně napsaná. S Cath jsem se dokázala stotožnit levou zadní. Jsme si hodně charakterově podobné, proto jsem jí velmi dobře rozumněla. Ostatní postavy byli také fajn ( nejvíce Lavi XD ) ... Knihu tedy určitě doporučuji. Myslím, že nebudete litovat..

wildXchos
20.06.2018 5 z 5

Jsem naprosto okouzlený, rozhodně jsem od knihy nečekal tolik. Úplně jsem se vžil do hlavní hrdinky, rozuměl jsem jí i jejím pocitům. Ve světě fanfikcí se dost orientuji, takže vím přesně, jak se Cath cítí. Levi je úplně dokonalý a dobrosrdečný kluk. A ještě víc, než samotná kniha, se mi líbí svět Simona Snowa, který autorka vytvořila. Simon a Baz jsou pro sebe jako stvoření, a všechno je dokonale promyšlené. Taky je úžasný vztah, který spolu můžou mít dvojčata, jako Cath a Wren.

ATheo
01.05.2018 5 z 5

Bezva oddechovka, krásně se četla, postavy jsou hezky vykreslený a nesplývají, což je pro mě důležitý. Hvězdičku navrch za detaily o psaní :)

Jass
25.04.2018 5 z 5

Tak jsem se konečně dostala i k Fangirl a přiznávám... že mě nadchla... Cat není jedna z těch postav se kterými se dokážu na stoprocent ztotožnit, v mnohém se ode mě liší, ale v jedné části... kdy zůstává ve svém pokoji, protože nechce jít do jídelny... protože neví kam si stoupnout, jak to tam funguje... Bože, díky za to, protože jsem ani nevěřila, že existuje člověk, který je v tomhle stejný cvok jako já (a je mi jedno, že je to fiktivní charakter!). Vážně, spadl ze mě balvan, o kterém jsem ani nevěděla, že tam je... ...A navíc... Levi... (začíná tu být nějak přetečkováno, ale myslím, že to celkem vystihuje moje emoce) zkrátka Levi... a Baz se Simonem... a Reagan... a koneckonců i Wren, i když tahle část příběhu mě tak nebrala, protože byla hrozně předvídatelná... Ta poslední hvězdička je za Nedej se, protože kdyby nebylo Fangirl, tak tahle dokonalost nikdy nevznikla... Čteno v angličtině.

verulik196
17.03.2018 4 z 5

Fangirl je ten typ knihy, u které se nemusí přemýšlet, ale prostě jen číst a číst, klidně i celý den v kuse. Knížka mě svou myšlenkou zaujala a protože jsem od ní příliš neočekávala, byla jsem spokojená. Má jednoduchý děj, který rychle plyne a než jsem si to stačila uvědomit, byla jsem na poslední stránce. Jestli chcete nějaké oddechové čtení, sáhněte po této knize.

kosesterka
14.03.2018 1 z 5

Tuto knížku jsem dočetla jen s největším sebezapřením. Chtěla jsem si ji přečíst dřív než Nedej se, pustila jsem se do ní právě kvůli němu. No, co říct dál... Fangirl mě zklamala na celé čáře. Nudný a nezajímavý příběh, který nikde nevygradoval, jen si prostě jen tak pozvolna plynul a plynul, doplňovalo přímo úděsné panoptikum postav (ufňukánek, alkoholička, cvok, sluníčkář, podvodník....). Fangirl přímo ideálně splňuje požadavky na pozici mé knižní noční můry. Jediným kladem byly úryvky o Simonovi a Bazovi a bohužel ani ony nedokázaly aspoň trochu vyvážit mé trauma z Fangirl.