Fakír

Fakír https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23979/fakir-23979.jpg 4 10 5

Fakír, kdysi indický asketa, si vypěstoval schopnost překonat nejtěžší tělesné trýzně. Nikdo se už asi nedozví, jak hokejový brankář Jiří Holeček, jeden z nejlepších gólmanů naší historie, k této přezdívce přišel, kdo a kde jí vymyslel. Nicméně jeho vytáhlé, vyhublé postavě a téměř zázračnosti některých jeho zázraků odpovídala...... celý text

Kabuky
27.05.2022 5 z 5

Poutavé vyprávění.

rickiwolf
11.12.2021 4 z 5

Zajímavá kniha o jedné z velkých postav československého hokeje. Knihy z této edice čtu rád, protože vím, že se vždycky dozvím něco zajímavého.

RoBertino27
15.03.2021 4 z 5

Vzhledem k okolnosti, že jsem byl pracovním kolegou paní Brábníkové, jsem se o pozadí této knihy dozvěděl něco víc, snad proto je hodnocení do jisté míry shovívavější. Autor neměl jednoduchou pozici a musel při její realizaci leccos překonat - ostatně stačí si připomenout, jaké problémy měl Roman Cílek s publikací o dalším brankářském fenoménovi Vlado Dzurillovi. Osobitý Brábníkův styl někomu sedět nemusí, já s ním byl spokojen.

ThomasRuhe
26.08.2020 4 z 5

Jiřího Holečka jsem chytat nikdy neviděl, on končil v době kdy mě hokej ještě nezajímal. Ale umění Luďka Brábníka mi tohoto našeho legendárního brankáře přiblížilo jak po stránce sportovní tak lidské.
Nečekaným bonusem se pak stala před pár lety možnost nechat si tuto knížku od pana Holečka podepsat i s věnováním.

mpb1913
22.01.2014 3 z 5

Jak mám knihy o sportovcích rád, tak tahle mě fakt moc nebavila. Taková nemastná, neslaná. Jinak Jirka Holeček je samozřejmě machr!

Luděk Brábník
česká, 1926 - 1989