X způsobů smrti

X způsobů smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432180/bmid_x-zpusobu-smrti-LCE-432180.jpg 4 613 613

Fabian Risk série

Thriller švédského bestselleristy Stefana Ahnhema dohrává napínavou partii titulu Motiv X. Za každou vraždou se skrývá motiv. V jistých případech je to však bohužel pouhá iluze. Je noc a z přístavu u Helsingborgu vyplouvá nafukovací člun s jediným pasažérem. Na zádech má připevněný meč. Jeho úkol určila hrací kostka: Někdo musí zemřít. Jen ještě neví kdo. Místní policie se zatím snaží vyšetřit několik zdánlivě nesouvisejících případů vražd. Když se zdá, že už se jim to konečně podařilo, najde se další oběť a detektivové včetně Fabiana Riska si musí přiznat: Nic z toho, co víme, není pravda. A pokusit se společně s dánskými kolegy chytit někoho, kdo nepotřebuje mít motiv zabít – zato zná nepřeberně způsobů, jak to udělat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

X sätt att dö , 2019

LittleK
13.06.2020 5 z 5

Naprostá smršť napětí, promyšlené vraždy (až si říkám, jestli autor netrpí nějakou psychickou poruchu :D) a propracované postavy. Celkový dojem malinko kazí závěr, ze kterého nemám pocit, že by cokoliv uzavíral, naopak. Třeba si Stefan nechává otevřená zadní vrátka pro případ, že by chtěl Fabianova dobrodružství (přiznávám, není to úplně vystihující výraz) opět probudit k životu. Zcela určitě doporučuji.

Magdalena_j
13.06.2020 4 z 5

Autor se knihu od knihy zlepšuje. Poslední dva respektive tři díly jsou skutečně velmi čtivé a příběh má spád.
V zatím poslední dojde k rozuzlení případů z Motivu X, která nejsou nijak prvoplánová. Koho, stejně jako mě, neskutečně vytáčel Kim Sleizner se bude muset v tomto díle držet stolu ještě pevněji, ale i tahle emoce ukazuje, jak dobře je kniha pojatá.

Konec je opět otevřený, takže se jisto jistě dočkáme dalšího pokračování. Mimochodem, za poděkováním příběh ještě pokračuje. Všimla jsem si toho úplnou náhodou. =D

martin3554
12.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Pokračování knihy X Motivů, kde příběh minule skončil, navazuje nový příběh. Opět promyšlené vraždy, za pomocí hodů kostek. Problémy Fabiána s rodinou a pokus o usvědčení kolegy, z několika vražd..

Valeyman
11.06.2020 3 z 5

Autor se trochu vrací ve větší míře nelogičností k prvnímu dílu Oběti bez tváře.
Knihu hodnotím kladně, je to opět dynamické, strojově návykové, charaktery postav zajímavé.
V porovnání s přechozími autorvými počiny musím malinko shodit hodnocení. Je to možná tím, že jsem od autora zvyklý na vysoký nadstandard a mé nároky jsou na něj vyšší než u ostatních autorů. Tentokrát mi zde chyběl nějaký moment, který by mě donutil nevěřícně knihu odložit a zírat tupě do stropu. Moment, kdy vám mozek jede na plné obrátky a vy si říkáte - Cože ?? To snad ne ??
Ahnhem zůstává jednoznačně v mé TOP 5 autorů, ale zde jsem postrádal nějaký zvrat, nějaký obrat alespoň o 180 stupňů.

namornice
10.06.2020 5 z 5

(SPOILER) V pořadí už pátý díl série s detektivem Fabienem Riskem začíná přesně tam, kde ten předchozí skončil. Uzavřeli se některé dějové linky rozvinuté v Motivu X - zejména ta týkající se Molandera, která mě tady asi bavila nejvíc.
Pokračujeme v honbě za sériovým vrahem a celý tým posupně odkrývá další stopy až do vyústění celého případu. Fabian se snaží vyřešit své rodinné problémy, které se čímdál víc prohlubují. Opět ale podléhá svému protivnému zvyku jednat na vlastní pěst, aniž by informoval zbytek týmu, na který tentokrát málem dojel.
Očekávala jsem asi o chloupek velkolepější zakončení. Na druhou stranu jsem ale moc uvítala shrnutí událostí z předchozího dílu na začátku knihy.
Nicméně odpovědi na všechny otázky jsme se taky nedočkali, takže zase čekání na další díl. Snad to bude spíš dřív než později.

onyx84
08.06.2020 5 z 5

Každým dílem lepší a lepší...mnoho otázek zodpovězeno, le plno dalších vyvstalo...no nezbývá než čekat na další díl...

Aligator805
05.06.2020 4 z 5

Opět čtivé a místy trochu nepředstavitelné. Konec jako vždy otevřený. Tak uvidíme co bude příště.

Martiiiik
04.06.2020 5 z 5

Tak to bylo něco :-) Jako vždy velmi čtivé, napínavé a neodložitelné :-) Místy i trochu neuvěřitelné.. stejně jako v předchozích dílech autor ukázal, že své řemeslo umí opravdu na jedničku :-) konečně jsem se dočkala, že se některé věci vyřešily, ale ten konec dává tušit pokračování? :-) uvidíme :-) jistě doporučuji :-)

ellescorpio
01.06.2020 4 z 5

Autor se s každou další knihou zlepšuje a je to skvělé, napínavé, že místy ani nedutám a nemůžu se dočkat pokračování. Obrovské plus za shrnutí předchozích dílů na začátku. Opravdu oceňuji, protože např. u Šestého dítěte mi tohle dost chybělo (a jelikož u obou dvou autorů mezi pokračováním byly desítky jiných knih a já si pamatovala jen obrysy) a pro jistotu jsem si do čtečky nachystala i předchozí knihu, vůbec to nebylo potřeba.

Jenny46
31.05.2020 4 z 5

Kniha opět nezklamala, hodně napínavé děj, odehrává se v několika rovinách...Nechci nic prozradit hlavní hrdina řeší i soukromý život, hlavně syna no máte se na co těšit, doporučuji a určitě bude ještě pokračování....

mirka2558
30.05.2020 5 z 5

Teda kniha bola zamotana sama akcia a vyzera to na dalsiu cast. Uz sa neviem dockat!