Ezopovy bajky

Ezopovy bajky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409844/bmid_ezopovy-bajky-HtH-409844.jpg 5 11 2

Nejkrásnější příběhy moudrého vypravěče Ezopa, který žil v Řecku před dvěma a půl tisíci lety. Nikdy své bajky nezapsal a po staletí se šířily pouze ústním podáním. Přestože jsou tak staré, jsou stále aktuální a obsahují životní pravdy, které jsou platné i v dnešní době. Toto nové vydání je inspirováno nádherným anglickým vydáním bajek z 19. století. Vydáním, které se poprvé snažilo svým převyprávěním a především nádhernými ilustracemi přiblížit bajky dětem. V knize jsou použity dobové rytiny, které jsou doplněny krásnými novými barevnými ilustracemi.... celý text

Lejčís
07.05.2021 5 z 5

Ezopovy bajky jsou jednou z těch knih, která by neměla chybět v žádné knihovničce. Je neuvěřitelné, že tyto příběhy přežily celá tisíciletí a stále jsou aktuální. Nic více nadčasového a po tolika letech stále oblíbeného už snad ani neexistuje :)

JulianaH.
04.05.2019 5 z 5

Než jsem se sama naučila číst, nutila jsem členy rodiny k předčítání bajek stále dokola, a to ve dvou různých vydáních. Vyrostla jsem na nich.
Dlouho jsem knížku sice neotevřela, ale řadu příběhů si bez obtíží vybavím zpaměti - zčásti i díky nádherným ilustracím. Ezopovy (nebo ezopské) bajky patří k evropskému kulturnímu dědictví, které nám teprve umožňuje rozumět množství jiných intertextuálních příběhů, literárních i výtvarných.
Uvědomila jsem si to i při psaní bakalářky, kde jsem mimo jiné byla nucena analyzovat bajkářské syžety v jistém díle z 19. století; bez znalosti Ezopa a Lessinga by to prostě nebylo možné. A proto: ať žije dětská četba!

bajky

Ezop