Extáze

Extáze https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/8751/extaze-8751.jpg 4 183 15

Další bestseller autora Trainspottingu obsahuje povídky plné krutosti, hrubosti, kýčovitosti, sexu, drog, taneční hudby, legrace a punkerské morálky.

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Pragma

Ecstasy , 1996

ozzak
10.04.2021 4 z 5

úžasné povídky plné drog černého britského humoru

TheBonelex
19.03.2021 5 z 5

Bezvadná kniha plná zábavy, drog, sexu a dementního humoru.

OdvaznyMladyMuz
12.07.2019 4 z 5

Nespoutaná zábava plná pouliční špíny. Irvine Welsh přesně tak, jak ho známe. Nehraje si tady na nějaké umění a bere nás na velkou jízdu po všemožných klubech a barech. Příběhy plné šoustání, keců o fotbale, hudebních odkazů, rvaček, nadávek a MDMA. Víc od knihy Extáze ani nemůžeme chtít.

Crimble
18.02.2017 4 z 5

První povídka top, bavil jsem se královsky. Vložené pasáže z červené knihovny - vynikající osvěžení. I další dvě povídky dobré, samozřejmě klasicky welshovsky extrémní (politicky, životním stylem, prioritami). S hrdiny se nemůžu ztotožnit, ale oceňuji tu autentičnost a uvěřitelnost.

nygmasriddle
13.02.2016 3 z 5

Přečetla jsem jen první dvě povídky. Na poslední jsem už neměla "sílu". Neříkám, že je Extáze špatná knížka. Mně ale moc nesedla a nemohla jsem se do ní vůbec začíst.

hocikto
26.10.2015 5 z 5

Ze všech welshových knih, které jsem četl, je tato kniha, alespoň pro mne ta nejslabší. První příběh je nudný tím, jak se prolíná s knihou, kterou píše jedna z postav. Další dvě povídky, už jsou welshová klasika, které mě dost bavily. Po přelouskání první povídky, jsem zbytek přečetl asi za dvě nocování. Tuto knihu beru spíše, jako zpestření a i sám autor v jednom rozhovoru řekl, že s ní není úplně spokojený. Souhlasím.

veronika9471
24.07.2014 4 z 5

Ze začátku jsem se ke čtení musela trochu nutit, ale někde před půlkou se mi objevil úsměv na rtech a konečně jsem v tom Welshe poznala. Ve finále super.

Ancii.r
09.07.2014 3 z 5

Upřímné :-)

ZerO
04.07.2014 3 z 5

Kniha ve mě celou dobu, co jsem jí četl, zanechávala rozpory. Moc mi neseděl způsob podání některých příběhů, ale co se týče děje, nemilosrdně mě napínal až do konce. Trainspotting je 1., ale Extáze čtenáři může mnoho nabídnout - jak pikantnosti, tak i přenositelná poučení do vlastního života .

Inozuka
01.05.2014 3 z 5

Kniha kompiluje tři povídky: Lorraine se vrací do Livingstonu, Štěstí je zakopanej pes a Neporazitelní. Lorraine se vrací do Livingstonu je taková klasická Welshovina s úchylnými figurkami, partnerskou krizí a holkou, která hledá své místo na světě. Nejvtipnější je vložená pasáž z červené knihovny o hraběti a jeho ovci. Fakt hodně vtipné, i když trohu kopírující Woody Allena a jeho Co všechno jste chtěli vědět o sexu... Štěstí je zakopanej pes má brutální nájezd a pak se trochu zamotá v experimentálnějším způsobu vyprávění, kdy trochu ztratí dech. Ten ale nabere ve finále a nakonec je to hodně ostrá jízda. Nejlepší je asi poslední povídka Neporazitelní, která se asi nejvíc blíží klasickým Welshovým románům. Vypráví příběh Lloyda a Heather, kteří oba hledají lásku, každý ale trochu jinak. Heppáč se dá očekávat, ale přesto je zvláštní... Hodně se mi líbilo střídání kapitol, jednou Lloyd, podruhé Heather. Všemi povídkami se prolíná Extáze a Acid House, ale přesto to není úplný leitmotiv. Tím je spíš vzpoura proti životnímu údělu a snaha najít něco lepšího, než stávající přežívání... Celkově ale spíš silnější průměr než kdovíjaká pecka.

prevertowa
23.04.2013 4 z 5

" Krásnou bublinou ve vzduchu...letím tak vysoko, skoro až do nebe a potom jako sen zmizím dole..štestí je zakopanej pes, hledám ho všude, budu navždy létající bublinou, krásnou bublinou ve vzduchu..."Je to Welsh, so všetkým čo k tomu patrí, a možno aj niečo viac..

Lenka Žofka
24.09.2012 3 z 5

Ale jo, je to dobré.....Ale Welsch to prostě umí líp....je to takové polovičaté.....
Asi to vystihuje i jeho vztah k této droze. Víme, že umí zajít mnohem dál, než jen k pilulím....

Butterfly
01.03.2011 5 z 5

proste welsch...komu jeho styl psani sedi, jiste si i tuto knihu oblibi

Lazy
03.02.2011

První kniha oh Welshe, co se mi dostala do ruky. První příběh mě moc nezaujal, ale pak už to bylo jenmo lepší. Určitě to není poslední, co jsem od tohoto autora přečetl.

holubTN
30.11.-0001 5 z 5

v jednej z poviedok s presvedčivou pedantnosťou opisuje literárne málo používanú úchylku nekrofílie

zfilmováno

Část díla