Všechno, co jsme opustili

Všechno, co jsme opustili
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383272/bmid_vsechno-co-jsme-opustili-1wa-383272.jpg 4 271 271

Všechno, co máme série

Aimee konečně našla klid. Po ztrátě svého snoubence Jamese dokázala vybudovat zbrusu nový život a najít i novou lásku. Ovšem po několika letech se stane přesně to, čeho se nebála jen ona. James, žijící po ztrátě paměti jako spokojený malíř v Mexiku, si vzpomněl. Přichází do světa, který jej již oplakal, ke vztahům, které dávno vyhasly. A k tajemstvím, které jsou stále stejně smrtící jako před lety…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Everything We Left Behind , 2017

PetraBery
27.06.2018 3 z 5

Volné pokračování předchozí knihy Všechno, co máme je tentokrát vyprávěno z pohledu Jamese / Carlose. Po vrácení paměti se hlavní hrdina musí vyrovnat s tím, že některé vzpomínky již mít nebude a některé by snad raději zapomněl. Rozhodnutí, který život je správný a která žena je ta pravá, je pouze na něm. Bez tohoto pokračování bych se asi klidně obešla, ale přečtení nelituji.

speciale88
19.06.2018 5 z 5

Na tento díl jsem čekala jelikož jsem nevěřila, že by první díl skončil otevřeně. Mě osobně se kniha líbila. Začetla jsem se do ní rychle, ale chvilkama sem se ztrácel jestli je to Carlos nebo James. Děj je uskákaný chvíli jste v minulosti chvíli v současnosti. Nicméně celkový dojem super.

romana0733
19.06.2018

První díl byl daleko lepší, s tímhle jsem se trápila, podle anotace jsem čekala něco uplně jiného, víc napětí a ona to byla nuda. Vysvětlení co se vlastně stalo bylo až na posledních pár stránkách, jinak se nic nedělo, pořád jen vzpomínky Carlose.

Martasek5
04.06.2018 3 z 5

Nečekala jsem toho od knihy moc, a taky to tak dopadlo. Carlose jsem měla mnohem radši, Natalya mi byla moc sympatická. Celá Donátovic rodina jak z Venezuelské telenovely, čekala jsem lepší zvrat. Vlastně nic mě nepřekvapilo

salča
03.06.2018 5 z 5

Jsem moc ráda, že jsem oba dva díly dostala současně, jelikož po přečtení prvního jsem další den okamžitě sáhla po druhém.
V první knize jsem si oblíbila Aimee,fandila jí v hledání své lásky a soucítila s ní při zjištění bolestné pravdy.
V této knize se James vyrovnává se svým ztraceným a později znovu nalezeným životem,vzpomínkami a vším o co během jediného okamžiku přišel.Na začátku knihy jsem si přála,aby Carlos raději zůstal Carlosem,ale postupně se dovídáme,jak to vše bylo a i James nakonec najde své štěstí.
A další pokračování? Překvapivé a už se moc těším.

Sabča92
01.06.2018 4 z 5

Na začátku roku jsem přečetla knihu Všechno, co máme a velmi jsem si tuto knihu oblíbila. Příběh, prostředí, zápletka a především úžasná hlavní hrdinka, to vše obsahovala první kniha. V druhém volném pokračování se Jamesovi vrátí vzpomínky na jeho život jako Jamese a zapomíná na vše, co se s ním dělo, když se považoval za Carlose. Opravdu nezáviděníhodná situace, která není ani trochu příjemná. Jamesovi byl násilně sebrán jeho první život, a když si zvykl na nový, vrátil se ten starý.
V této knize mi nesmírně chyběla Aimee. Dočkáme se jí, ale jen velmi málo. Celé knize vévodí James a nemyslím, že je to úplně na škodu. Postava muže, kterému byl vnucen jiný život je nesmírně zajímavým tématem. Sledovat jeho myšlenkové pochody pro mě bylo velmi zajímavé.
Kdyby toto pokračování nevzniklo, nezlobila bych se ale ráda jsem se k postavám a ději vrátila. Kniha byla nesmírně odpočinková a četla se sama.

iveetka
28.05.2018 4 z 5

Knížka mě vůbec nezklamala. Pokračovaní o Jamesovi a Aime se mi líbilo. Dokonce bych takhle závěr jejich příběhů nechala a nepokračovala bych ani další knihou.

Peslik
27.05.2018 4 z 5

Proč každý očekává, že druhý díl bude lepší, že bude ten a onen spolu? Přeci nemůže autor psát tak jak si představujete. Mě se kniha líbila, byla stejně dobrá jako první, ale zároveň jiná. Prostě život úplně někoho jiného, protkán životem těch druhých.
Dejte knize šanci a užívejte si ji. Je to pohodové letní čtení, pár slz, smích i úsměv na tváři.

MarKy95
25.05.2018 3 z 5

První díl jsem přečetla během pár hodin.. od druhého dílu jsem tudíž čekala víc.. pro mě teda docela zklamání, ale aspoň víme, jak to celé bylo.. :)

Š.Ala
17.05.2018 5 z 5

Kniha mě naprosto uchvátila. Od začátku až do konce mě kniha bavila. Střídání hlavní postavy ve mě udržovalo napětí a čím víc se kniha blížila ke konci, tak jsem byla zvědavější. Konec se mi také líbil, jen jsem zvědavá, komu James vizitku předá. :-)

zuzana2599
11.05.2018 4 z 5

U výběru této knihy jsem váhala, první díl mě nezaujal až tak, jak jsem očekávala.
Tento díl se nesl v duchu toho předchozího, byl hlavně o Jamesovi/Carlosovi a jeho hledání sama sebe, o jeho lásce k dětem i ke své švagrové Natalyi.
Bylo to hezké čtení, takové jemné, procítěné, místy i protkané něhou...

Hope80
09.05.2018 5 z 5

Lidičkám co se líbila jednička i dvojka, bude třetí díl - poslední :-)

katst
06.05.2018 4 z 5

Druhý díl byl trošku slabší než první, ale konečně celý příběh dává větší smysl...

Casey441
03.05.2018 5 z 5

První díl byl o něco lepší, ale dohromady tyto knihy dávají velmi silný příběh... četla jsem to jedním dechem a mohu jen doporučit.

Hope80
30.04.2018 5 z 5

Stejně jako první díl tak i pokračování bylo pro mě srdcová záležitost. U mě, krom oblíbených spisovatelů jako je třeba Coben, který je jednička a nikdy nezklame, tato kniha/obě dvě patří mezi nejlepší knížky. Hlavně tento příběh je něco jiného, prostě mě to opravdu vzalo za srdce, první díl jsem obrečela a ve druhý jsem doufala " v můj konec", který jsem si přála, ale bohužel (nic nebudu prozrazovat z důvodu kdo nečetl). Ale knihu doporučuji a patří k mým nejlepším co jsem četla. Příběh, který vážně vezme za srdce a nechcete jí dočíst a rozloučit se s ní. Od první stránky až do poslední se čte skvěle.

mirunda
24.04.2018 4 z 5

Druhý díl už jsem nepřečetla s takovým nadšením jako první, ale jsem ráda, že vím jak to dopadlo.

Ewik
23.04.2018 4 z 5

Z prvního dílu jsem byla nadšená, a když se mi do rukou konečně dostalo pokračovaní, ruce se mi radostí až třásly. Moje euforie ale brala za své, protože začátek byl poněkud táhlý a u některých pasáží jsem měla pocit, jako bych je už četla. Autorka se místy opisovala když James a Carlos vyprávěli svůj pohnutý příběh o novém životě a ztrátě paměti.
Ve druhé půlce, ale kniha nabrala spád a nešlo se od ní odtrhnout. Čím více se blížilo ono finále a rozuzlení rodinného tajemství, tím víc jsem byla napnutá a nedočkavá, až bych řádky přeskakovala. Nic přehnaně epického ani dramatického se ale nekonalo a příběh Jamese i Carlose se relativně v poklidu uzavřel. Málem mě z toho kleplo. Jako fakt? Vážně k tomu stačilo tak málo stránek? Přiznám se, že mě to maličko zklamalo. Asi jsem měla moc veliká očekávání a nabyla jsem dojmu, že si s tím závěrem mohla autorka trošku vyhrát.
Nicméně knihu jsem s jistým uspokojením zavřela a vyhlížím poslední díl, který bude o Ianovi.

Brambor333
22.04.2018 4 z 5

Tuto knihu doporučuji všem, co četli první díl. Celý příběh to příjemně ukončí a díky vyprávění děje, ze strany Jamese/Carlose, vše zapadne do sebe. Přesto, ji ale hodnotím jako slabší oproti prvnímu dílu.