Všechno, co jsme opustili

Všechno, co jsme opustili
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383272/bmid_vsechno-co-jsme-opustili-1wa-383272.jpg 4 271 271

Všechno, co máme série

Aimee konečně našla klid. Po ztrátě svého snoubence Jamese dokázala vybudovat zbrusu nový život a najít i novou lásku. Ovšem po několika letech se stane přesně to, čeho se nebála jen ona. James, žijící po ztrátě paměti jako spokojený malíř v Mexiku, si vzpomněl. Přichází do světa, který jej již oplakal, ke vztahům, které dávno vyhasly. A k tajemstvím, které jsou stále stejně smrtící jako před lety…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Everything We Left Behind , 2017

barusak1
03.02.2019 2 z 5

První díl byl super, ale tento mi přišel už jako slátanina

Defghi
21.01.2019 1 z 5

Kniha mě vůbec nenadchla, nebavila mě.

Vendulik
18.01.2019 3 z 5

Kniha mě velice zklama. Byla nudná. Docela jsem se k jejímu přečetní musela nudit a konec se mi vůbec nelíbíl.

Petra38
19.12.2018 4 z 5

Druhy pribeh byl o neco slabsi a zase se objevily nudne a zdlouhave pasaze ale tady se to uz nedohnalo, takze u me ztraci jednu hvezdu. Kdyz tak koukam na obalku, tak tam spis mel byt situovany muz,kdyz je to hlavne pribeh Jamese/Carlose:-) nemuzu ale knize vzit to,ze ve me probouzela prani, aby to Jamesovi vyslo s novou laskou a zivotni cestou. Prece jen jsem byla nadmiru spokojena:-)

helenkan
18.12.2018 4 z 5

Ani tenhle díl mě nezklamal. Líbily se mi oba díly.

Doubravka1975
10.12.2018 4 z 5

Po přečtení 1. dílu jsem chtěla, aby Carlos zůstal Carlosem, ale tenhle díl vypráví James / Carlos a také dost dobrý. I když jsem se trochu ztrácela a musela dávat větší pozor jestli vypráví James nebo Carlos jestli je minulost nebo přítomnost...... A docela jsem si tady oblíbila postavu Carly. V prvním díle jsem ji vůbec nemusela, ale tam vlastně nebyla seňora Carla. A už se těším na další pokračování

yaja8823
26.11.2018 3 z 5

První díl knihy má velmi zajímavou zápletku a kniha se četla skoro sama.... druhý díl ..... celou dobu jsem četla je proto, abych se dozvěděla, jak to bude na konci ( obsah vcelku nezajímavý ) .... ale jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo :)

NikolaVyb
29.10.2018 3 z 5

Knihu jsem si zapůjčila v knihovně, protože mě dějově zaujala. Netušila jsem, že se jedná o druhý díl. První díl jsem nečetla a abych řekla pravdu, k pochopení této knihy není podle mě potřeba.
Kniha mě vtáhla do děje již v první kapitole. Místy byla sice zdlouhavá a popisovala věci, které nebyly k příběhu podstatné, celkově byla ale velmi čtivá a zajímavá.
Bohužel musím srazit hodnocení za poměrně velké množství pravopisných chyb a nevalný konec. Kniha ještě pár stran před koncem nastiňuje velkolepé ukončení, odhalení toho všeho a najednou bum a je konec. Happyend. Kniha měla z mého pohledu vyústit velkolepě, odhalením jakéhosi zločinu, rodinných křivd, očekávala jsem i smrt jedné z postav. Bohužel konec se spíše hodí pro lacinou lovestory a osobně s ním nejsem spokojená.
První díl si možná někdy přečtu. Zajímala by mě část příběhu, kdy se Aimee setká poprvé s Carlosem. Ale to je asi vše.

veronika8042
13.10.2018 2 z 5

Předchozí díl jsem přečetla jedním dechem, kdy jsem četla skoro celou noc, u této knihy se to říci nedá.
Strašně jsem se těšila na pokračování, ale tohle mě zklamalo. Ani mi tak nevadilo, že každá kapitola skákala pokaždé do jiného období, kdy jsem přemýšlela, kde se zase nacházím a kde to zařadit.
Autorka mohla napsat jen jednu knihu, a tuhle už nemusela. Až takový zvrat to nebyl. Kdyby napsala jednu knihu delší, možná by to bylo lepší..
Škoda. Navic jak v předchozí knize tak v této se objevovalo hodně pravopisnych chyb.

adela3736
08.09.2018 1 z 5

První díl jsem si naprosto zamilovala a přečetla ho jedním dechem. O to větším zklamáním byl 2. díl. Knížku jsem měla rozečtenou 2 měsíce a musela jsem se do ní nutit. Celou dobu se nic nedělo, vše bylo popisováno zbytečně do detailů a zkrátka to celé byla neskutečná nuda a utrpení. Ke konci knihy už jsem přeskakovala odstavce, abych se konečně dopracovala ke konci, který mě stejně zklamal. Za mě NE!

Bobina74
30.08.2018 1 z 5

Tak tohle už ne. Tohle byl úplně jiný level než 1.díl. Není to od jiného autora? Taková nuda, kdyby si James raději došel k psychologovi než rozebírat na 316 stranách své pocity. Nezáživné, o ničem - tohle už se rozebíralo v 1.díle, tak proč se k tomu vracet v další knize?
P.s. Že by proto, aby se honem napsalo a vydalo pokračování a kulo železo dokud je žhavé?? ;-)

vterinka
09.08.2018 5 z 5

Skvělé pokračování, které je vyprávěno z pohledu Jamese/Carlose, nám odhaluje jeho minulost a současnost. Dovídáme se něco víc i o Jamesově matce. Není nouze o překvapení a různá rozuzlení. Zvláště jak to bylo na té lodi. Rozhodně doporučuji. :-)

L.Helena
04.08.2018 1 z 5

Konečně jsem se tím prokousala. Z prvního dílu jsem byla doslova nadšená, ale tohle... Bylo to nezáživné, zmatené, postrádalo to děj, jen spousta myšlenkových pochodů Jamese/Carlose. Pořád jsem čekala, kdy to začne být napínavé, ale nic. Po celou dobu jsem se do knihy vůbec nezačetla. První díl byl opravdu vynikající, ale tohle byla příšerná slátanina. Škoda. Myslím, že první díl nastavil docela dobrý potenciál pro pokračování, ale druhý díl je doslova zahozená šance.

terka95
31.07.2018 3 z 5

Tato kniha mi přišla oproti prvnímu dílu slabší, místy jsem se ztrácela a nedokázala příběh uchopit jako celek. Bylo to celé poněkud zdlouhavé a já ztrácela zájem, možná i proto jsem četla knihu tak dlouho - nedokázala mě 100% vtáhnout do děje. Přesto bych si ráda 3. díl přečetla a příběh tak uzavřela, doufám, že kniha v ČR vyjde v dohledné době :) Hodnotím 3,5*.

sabca
30.07.2018 5 z 5

Tak já měla štěstím že jsem měla oba díly, tak ihned po přečtení prvního dílu jsem se pustila do druhého. Líbil se mi úplně stejně a myslím si že nebyl zbytečný. Už jenom proto, že se tam vysvětlili některé věci, které nám v prvním díle chyběli. Jak došlo k nehodě, vztahy mezi bratry a matkou. Vzhledem k tomu, že James už měl nový vztah a Aimee svůj život, taky se nedivím, že se již ve druhém díle nevyskytovala. Co mi ale vadilo byla spousta chyb v textu. Pokud budete knihu číst tak opravdu je nutné začít prvním dílem. Doporučuji

kikies
27.07.2018 3 z 5

Bohužel se mi dostal do rukou nejdříve druhý díl, takže v ději jsem se trochu ztrácela. Každopádně šlo o zajímavý nápad a příjemné čtení. Co se týče postav, ty bych hodnotila raději až poté, co přečtu první díl. Předpokládám, že tam se dočkám hlubšího poznání.

mariva
16.07.2018 4 z 5

Čekala jsem, že děj se bude zase týkat hlavně vztahu Aimée a Jamese a trochu mě zklamalo, že děj tentokrát vypráví James. Ale i tak mě děj po chvíli znovu chytil a kniha se mi líbila.

certik003
13.07.2018

Měla jsem docela strach pustit se do pokračování, většinou bývám zklamaná. Ale protože jsem chtěla vědět, jak bude reagovat Carlos, až zase bude Jamesem, knížku jsem si půjčila. A rozhodně nelituju, líbila se mi víc než první díl. Líbilo se mi, jak se hlavní hrdina snaží nalézt sám sebe, střídání časových rovin, pochybování Carlose o Jamesovi a Jamesova snaha být jako Carlos, ale zároveň zůstat Jamesem. Byla to taková zajímavá sonda do myšlenek nešťastného muže, který se bojí budoucnosti, protože netuší, co se stalo v minulosti.

jitvav
08.07.2018 4 z 5

Moc jsem se těšila na pokračování příběhu Aimee a Jamese/Carlose. Kniha mne rozhodně nezklamala, i když je psána úplně jiným stylem, než první díl. Řeší hlavně postavu Jamese, zda se mu podaří navázat dávno zpřetrhané a zapomenuté citové vazby a nebo případně udržet ty z nového života, které prožil již jako Carlos. Místy jsem měla trochu problém, zorientovat se v těch různých dějových rovinách, také mi dost chyběla postava Aimee, která je tu zmiňována jen velmi sporadicky a myslím, že by si zasloužila větší prostor. Celkově hodnotím knihu kladně a těm, komu se líbil první díl, doporučuji k přečtení.

Irsaf
28.06.2018 4 z 5

Druhy díl me bavil o neco víc nez první.