Erich Fromm

Erich Fromm https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89272/erich-fromm-89272.jpg 4 10 2

„Mít nebo být“, „Strach ze svobody“ nebo „Budete jako bohové“, to jsou jen tři z nejznámějších knih psychoanalytika, sociologa, filosofa i theologa, všestranného myslitele světového významu, Ericha Pinchase Fromma (který se narodil r.1900 ve Frankfurtu nad Mohanem v ortodoxní židovské rodině a zemřel ve švýcarském Muraltu r.1980). R.Funk, Frommův žák, podává v učitelově biografii zejména přehled Frommova vývoje myšlenkového a názorového. Mapuje jeho cestu vědeckou i pedagogickou, poukazuje na podstatné vlivy, jež Fromma utvářely, i na plejádu osobností a účinek rozhovorů, spolupráce a diskusí s nimi na Frommovu soustavu myšlenkovou. Funk se nevěnuje - než letmo - ryze osobním námětům a rodinnému zázemí. Soustředí se na Fromma vyučujícího, zrajícího, jasnozřivého, publikujícího, politicky angažovaného.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Erich Fromm , 1994

Micha-Él
22.06.2020 5 z 5

Opravdu zajímavá monografie, která dává nahlédnout jak do Frommova života, tak do jeho filozofických i psychologických myšlenek. Fromm je jeden z nejsrozumitelnějších filozofů, ale díky kontextu jeho života, lze pochopit jeho filozofii mnohem hlouběji. Knížku jsem si ráda přečetla :)

Klamm
07.02.2019

Oceňuji, že si dá někdo tu práci aby nás seznámil s Erichovým životem a v žádném případě to neodsuzuji. Mě to ale přišlo nezáživně napsané. Tak nějak zbytečně moc intoušsky.
Ale třeba je to jen omezeností mého přijímače.

životopisy, biografie

Autorovy knížky