Encyklopedie mytologie. Antická, keltská, severská

Encyklopedie mytologie. Antická, keltská, severská https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120464/encyklopedie-mytologie-anticka-keltska-severska-120464.jpg 5 20 6

Kniha představuje svět dávných mytologií tří významných kultur: klasickou mytologii antického Řecka a Říma, pohádkové mýty světa Keltů a příběhy germánských bohů, severských válečníků a strašlivých obrů ze severní Evropy. Jednotlivá hesla zahrnují postavy, důležitá místa, významné události, příběhy a symboly. Dávné příběhy oživuje bohatství obrazového materiálu, jež představuje patnáct století umění – od antiky až po speciálně objednané moderní ilustrace. ... celý text

Duchovní literatura Mytologie
Vydáno: , Rebo

The Encyclopedia of Mythology

BorknagarSK
28.09.2023 5 z 5

Jedna z prvých kníh o mytológii, ktorá bola v mojej zbierke. Vysolil som za ňu riadny peniaz, ale nikdy som to neoľutoval, strávil som pri nej hodiny a hodiny. Keď si ju teraz niekedy znova otváram, mám pocit, že som ju ešte nikdy nečítal. Vždy ma nadchne.

Alex.Barunka
07.02.2021 4 z 5

Obsahově úžasná záležitost, ale u takové keltské mytologie, která není tak hodně v podvědomí je forma abecedního řazení prostě průser. Rozhodně bych uvítala jít od jádra do šířky, takhle si z toho vezmi, co chceš, ale bude ti chybět rámec.

Ninash
04.03.2018 5 z 5

Výnimočná encyklopédia viac neni čo dodať

delatrix
31.07.2017 5 z 5

Kniha je plná vyobrazené ať už jde o obrazy, sochy, mapy nebo něco podobného. Příběhy a postavy z mytologije jsou dobře popsané. Hodila by se i pro větší děti díky velkému počtu vyobrazé. Za mě nádherná.

Atanone
05.05.2017 5 z 5

Krásně provedená kniha a užitečná pro někoho,kdo se rychle potřebuje orientovat a nebo kdo při svém hledání informací potřebuje někde začít.
Palec nahoru

Zmiu
03.12.2012 4 z 5

Pěkná encyklopedie. Je hodnotná hlavně kvůli obrazovému materiálu. Jsou zde různé reprodukce, hodně z období romantismu, ale i jiné. Po textové stránce je kniha taky celkem v pohodě, ale kvůli textu si jí člověk rozhodně nekupuje. Na to jsou odbornější knihy.

2000  94%Encyklopedie mytologie. Antická, keltská, severská
2007  88%Mytologie - Bohové, hrdinové, mýty