Elizabeth Taylorová - Nebezpečný život

Elizabeth Taylorová - Nebezpečný život https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89429/elizabeth-taylorova-nebezpecny-zivot-89429.jpg 4 11 11

V březnu 2011 odešla do hereckého nebe jedna z legend světové kinematografie Elizabeth Taylorová. Narodila se v Londýně 27. února 1932. Matka byla divadelní herečkou, ale po svatbě se tohoto povolání vzdala. Elizabeth strávila svých prvních sedm let v Londýně, než se odsud její rodina ze strachu z nadcházející války v roce 1939 odstěhovala. V Americe si rodinný přítel si povšimnul půvabné Elizabeth a navrhl, aby podstoupila zkoušku před kamerou… Vše podstatné se dozvíte v biografii spisovatele a herce Jiřího Žáka. ... celý text

niknikita
25.11.2021 5 z 5

Dobrý a hodně obsáhlý životopis o jedné z nejkrásnějších a pozoruhodných žen filmových pláten.
I přes velké množství informací jsem četla lehce a se zájmem a kniha mne bavila od začátku až do samého konce.

Babouš
23.09.2015 3 z 5

Velice průměrná biografie - ostatně já ani nečekal, že by český autor našel něco nového, nebo se naopak do zdrojů ponořil natolik podrobně jako biografové, kteří se osudy jedné osobnosti zabývají třeba deset let. Našel jsem tam několik chyb a několik informací, které jsem nikde jinde nenašel (třeba že Liz před natáčením Kočky na rozpálené plechové střeše navštívila Greta Garbo - v té době už přes 10 let v hereckém důchodu), takže kdo ví, ke k nim autor přišel.