Egypťan Sinuhet

Egypťan Sinuhet
https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86077/bmid_egyptan-sinuhet-Rdk-86077.png 5 5113 5113

Waltariho nejslavnější román nám dává nahlédnout do složité a bouřlivé doby panování osmnácté dynastie egyptských faraónů, kdy došlo k neobvyklému pokusu o sociální a politickou reformu společnosti, jenž se v náboženské oblasti projevil jako zápas dvou bohů: boha starého pořádku Amona a boha lásky a míru Atona. 33-718-85

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Vyšehrad

Sinuhet egyptiläinen , 1945

Bacileus
05.08.2013 2 z 5

Ee, tahle Waltariho kniha mě vyloženě nudila. Kolikrát může autor použít invektivu, že je postava A jen lejnem mezi prsty u nohy postavy B, aby to nezačalo nudit? A nejen to, Sinuhet je prostě idiot, který co do inteligence nesahá svému starému břichatému otrokovi ani po kotníky. Pan Waltari byl sice mistr spisovatel, ale jeho postava Sinuheta byla na ránu ztvrdlým velbloudím trusem. Obléhání Cařihradu a Nepřátelé lidstva, to byly knihy, které mě vtáhly a bavily.

Phoenix16.cz
05.08.2013 5 z 5

Sinuheta jsem četla kdysi na základní škole, kdy pro mě kniha o sedmiset stránkách představovala ohromnou výzvu. Podařilo se mi ji překonat a dodnes vzpomínám na úžasný příběh mladého muže, se kterým nás Waltari seznámil. Úžasný vypravěčský styl nenudil ani na jediné stránce.

Janapek
01.08.2013 5 z 5

Velmi pěkná kniha - tento romám se mi moc líbí.

Miken008
28.07.2013 4 z 5

Egypťan Sinuhet už svým námětem odbočuje od svého proudu oné doby. Obdivuji Waltariho za úžasnou propracovanost a osobitý ráz, který knize vdechl. Kniha je ze začátku velmi poutavá, ale postupem času se jakoby čas zastaví a děj se začne táhnout do nekonečna. Jako každé dílo velkých rozměrů má i Sinuhet své stinné a světlé stránky. Když však nyní hodnotím knihu jako celek, musím uznat, že byla celkem fajn, ale znovu bych si ji už asi nepřečetl. Přece jen přečíst ji mi dalo díky zdlouhavé popisnosti dost zabrat...

Ronin Roujin
28.06.2013 5 z 5

Výborný historický román ze starého dobrého Egypta.

Petrb
26.06.2013 5 z 5

Nenechte se odradit tloušťkou - výborná, humanistická a nadčasová kniha. Není to "jen" historický román, dává člověku mnohem víc.

minde
25.06.2013 5 z 5

Mám ráda historii Starověkého Egypta, cokoliv co se týká Egypta...co se mi dostane pod ruku si přečtu :-) Ale Sinuhet se mi nějakým záhadným způsobem vyhýbal, ani nevím proč, i když jsem o této knize ze všech stran slyšela. Pořád jsem si říkala, že si Sinuheta jednou přečtu, a uvidím, jestli je to tak skvělá kniha.
Jednoho krásného dne jsem si konečně šla pro Sinuheta do knihovny. Když jsem knihu začala číst, nějakou dobu mi trvalo, než jsem si zvykla na zvláštní způsob vyprávění, které autor používá, ale pak mě kniha chytla...příběh mě začal bavit víc a víc...a mě začal být ten příběh hodně povědomý, jako bych už to někdy četla....Až skoro v půlce knihy jsem si uvědomila, že jsem už Egypťana Sinuheta dávno četla, a o to víc jsem si tu knihu užívala...:-)

mistinka
24.06.2013 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četla..

lusila
23.06.2013 5 z 5

Skvelý historický román.

Evelína Š
19.06.2013 3 z 5

Knížka zajímavá, ale na mě některé pasáže moc zdlouhavé a celkem jsem se těšila až ji dočtu.

Thanyss
19.06.2013 5 z 5

Ať chcete nebo ne, musíte si Sinuheta zamilovat stejně jako já, i když je to člověk velmi osamělý. Čím je vlastně tahle kniha tak vyjímečná? Pro mě je to tím, že vypravěč ukazuje tehdejší dobu zcela bez příkras a my tak můžeme nahlédnout do srdcí a duší těch, kteří žili před tisíciletími.

Vzhledem k tomu, že Sinuhetovo vyprávění pochází z doby vlády faraona Achnatona, nenašla jsem na těch osmiset stránkách jediné hluché místo. Navíc se mi moc líbil styl, jakým je kniha napsána. Z vyprávění je cítit atmosféra tehdejší doby a není problém, představit si ulice Vesetu a cítit sluneční žár, jež byl v zemi Kemet.

Egypťan Sinuhet se jednoznačně stal mou citovou záležitostí.

Skjaninka
09.06.2013 5 z 5

Pán Waltari, veľké díky za Sinuheta, ktorého príbeh ma pohltil tak, že to nejde vyjadriť slovami. Pri čítaní máte pocit, že ste priamo tam, že zažívate všetko spoločne s nim, nehovoriac o tom nádhernom štýle v akom je písaná

Yorika
23.05.2013 4 z 5

Kdo má rád historii a především Egypt, přijde si na své.Kniha plná hlubokých myšlenek, psána zvláštním stylem, na který si člověk musí nejprve zvyknout.Jakmile se však tak stane, stává se literárním zážitkem.Příjemná knižní klasika.

Hedwik
22.05.2013 5 z 5

Kniha, ktera bych rekl byla pro jedna z klicovych. Nez jsem ji precetl hodne jsem o ni slysel a musim rici, ze jsem byl vuci ni diky zvestem imunni. Pak jsem ji vzal do ruky a četl a musim napsat, ze se stala jednou z nejoblibenejsich knih co jsem kdy cetl, zvesti nelhaly a ja podlehl. Cetl jsem ji pred nekolika lety a stale mam v hlave jakousi historii Egypta v kostce a ma pritelkyne, ktera je egyptofil, toto velice ocenuje :) Velice vsem doporucuji.

Liyz
21.05.2013 5 z 5

Túto knihu máme doma od nepamäti. Zaujala ma niekde na strednej škole. Je v nej nádherne prepletená história s vtedajšími medicínskymi poznatkami, mumifikovaním tiel a pribehom.
Ak máte radi Egypt a históriu určite doporučujem.

kryspin66
10.05.2013 3 z 5

Vtažení do děje moc nefungovalo. Styl vyprávění autora mi moc neseděl, ale i přesto jsem si z knihy vzal pár pozitivních moudrostí. Kniha je určena pro čtenáře o Egyptě což já nejsem. Přesto knihu nezatracuji, ale ani nedoporučuji.

Koka
06.05.2013 5 z 5

Na této knize je obdivuhodné, že i při té úrovni poznání starověkého Egypta, jaká byla v době vzniku díla, dovedl MW vytvořit natolik hodnověrný příběh (reálie, vztahy, atmosféra doby), že ani dnešní egyptologie jej zásadně nezpochybňuje.

Aliii
30.04.2013 4 z 5

O Egyptě jsem četla víc knih a musím říct, že některé z nich byly poutavější. Nicméně Egypťan Sinuhet mě nutil k zamyšlení a tím si mě získal. Mika Waltari napsal naprosto uvěřitelný příběh a vytvořil atmosféru starověkého Egypta tak, jako by v té době skutečně žil a za to mu patří můj velký obdiv.

ivca001
30.04.2013 5 z 5

Musím říct, že tahle kniha mě úplně dostala. Především hlavní hrdina, který je rozhodně zajímavou osobností. Na jednu stranu velmi chytrý pokrokový lékař a na druhou snadno zranitelný muž. Škoda jen, že jsem měla knihu pouze půjčenou, rozhodně bych ji četla vícekrát.

julius
21.04.2013 4 z 5

koho zaujima historia, pre toho ok, ku koncu mi to uz ale neprislo tak zaujimave ako na zaciatku