Eden

Eden https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211452/bmid_eden-eden-xLK-211452.jpg 4 303 75

Eden série

1. díl

Eden Anfieldová zbožňuje záhady, a když se na škole objeví tajemný nováček Ryan Westland, úplně ji to pohltí. Na první pohled vypadá jako obyčejný kluk, proč potom nezná pizzu? A jak to, že nikdy neslyšel o Hitlerovi? Ze všeho nejvíc ale Eden mate to, že o ni Ryan jeví zájem. Eden pozvolna propadá jeho kouzlu, zároveň ale rozkrývá i jeho tajemství. Zlom nastane jednoho deštivého odpoledne, když klopýtne o zdánlivě obyčejnou knihu v Ryanově pokoji - biografii jeho nejlepšího kamaráda, která je však datovaná o celých padesát let později. Když se svým objevem na Ryana vyrukuje, zjišťuje, že na ni čeká velmi důležitý úkol, a ona právě málem zničila jeho jedinou šanci na úspěch...... celý text

Sci-fi Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

After Eden , 2013

martina5069
25.08.2015 5 z 5

Mazéééééc :-) Po dlouhé době sem si přečetla dobrou knížku u které sem si i odpočinula a skoro půlku přečetla za 1 odpoledne. Mělo to všechno, záhadu, napětí, humor, romantiku i zvrat na konci :-) Strašně děkuji za to svýmu kamarádovy že sem ji dostala jako dárek a mohla si ji přečist a vy ostatní nedejte na záporný recenze a přesvěčte se samy. Za mě má Eden 5 hvězdiček a myslím že zasloženě

Heyhey
23.08.2015 3 z 5

Sice mírně přislazeno, ale četlo se příjemně. Takto by asi vypadali Návštěvníci, kdyby byl Adam Bernau holka.

luciefeix
12.08.2015 4 z 5

kniha me vtahla do děje , cetla se sama a byla jsem velice napnutá jak to dopadne , tesim se na dalsi dili ...

Aires
13.07.2015 3 z 5

Snila někdy vaše romantická dušička o dokonalém klukovi, který by vám při měsíčku ukázal všechna souhvězdí? Pokud je odpověď na předchozí otázku ano, tak popadněte knihu Eden a seznamte se s Ryanem Westlandem. V knize si s ním užijete spoustu romantiky, s kterou to autorka trochu přepískla. Je škoda, že se cestování časem a planetce, okolo které se vše točí, nevěnovala více. .Knize dávám tři hvězdičky, je to milá čtivá knížka, kterou zvládnete přečíst za jedno odpoledne. Oddechová pohádka o tom, jak zachránit svět :)

LilianaFalcon
19.06.2015 1 z 5

Už obálka je zavádějící. Ne že bych zrovna kvůli obálce ubírala knihám hvězdy ;-) ale hlavní hrdinka je dle popisu zrzavá a má světlé oči :-D
Ale jinak? Styl vyprávění? Nic moc. Eden? Natvrdlá a lezla mi na nervy... děj?

Radši takhle: pokud vás baví téma cestování časem, ale nemusí to být zrovna něco opravdu dlouhého a opravdu složitého... tak si přečtěte Čas mezi nám. A pokud máte radši svižnější děj, více akce a více otázek, tak vřele doporučuji Včera tě budu milovat.

stolbice
01.06.2015 3 z 5

Příjemná oddechovka na letní odpoledne :-)

Mozkovna
17.05.2015 5 z 5

OBSAHUJE SPOILERY!
Opět jedna z příjemných a krásných knížek. Cestování časem je strašně zajímavá věc a způsob, jakým zde byla budoucnost líčena, se mi líbil. Parkrát jsem se zasmála, bylo to čtivé a sem tam i napínavé, ale zase to není žádný trhák. Láska mezi Eden a Ryanem byla pochopitelná a hezká, strašně se mi líbilo, jak spolu žertovali a jak Eden pronesla něco v tom smyslu: „V tu chvíli nás nedělil prostor, jen čas.“ Je to taková oddechovka, kterou jsem teď docela potřebovala, a líbilo se mi to. Nic jsem si dopředu neslibovala, takže mě to ani ničím nezklamalo, dávám pět hvězd a odnáším si příjemný pocit z příjemné knížky.
P.S.: Jen mi přišlo trochu divný, že se Eden tak rychle vypořádala s tím, že Ryan přišel z budoucnosti. Nebyl tam ani náznak, že by mu to nevěřila nebo se nesnažila tu možnost nějak vyvrátit. Ale po chvíli jsem na to úplně zapomněla a bylo mi to jedno. Na konečném hodnocení to nic nemění.

zuzana4291
06.05.2015 5 z 5

knížka mě nadchla, i když je konec slabší, tak se čte jedním dechem.....
je to úžasná oddechovka, s trochou tajemna a lásky...

rachel4439
02.05.2015

Vím, že hodně lidí knížku hodnotilo za slabou, ale mě se četla moc dobře. Příběh mě bavil a dokonce ani není tak předvídatelný, jak to zpočátku vypadá. Najdeme tu sice klasický YA románek, ale je okořeněn cestováním v čase, což ho trochu ozvláštnilo. A hlavní myšlenka - co by se asi stalo, kdybychom v minulosti změnili nějakou drobnost, třeba i vážně maličkou, jak by to ovlivnilo budoucnost, změnilo by to něco - to se mi hodně líbilo.

Líbilo se mi číst, jak autorka stanoví pravidla, časoprostorové kontinuum, kdy, kde, kdo, jak a proč může cestovat. A především, co tu má ten fešák za tajný úkol? Kniha má i moc hezký přebal, tyhle "vesmírné obrázky" já můžu. Je tu i nejlepší kamarád a různé přátelské trable.

Sušenka1556
30.04.2015 2 z 5

Kniha byla opravdu zvláštní...
Chyběla mi tam ale zápletka. Nevím ,jestli by mě mělo vystrašit to ,že je Ryan (později tedy Orion) něco jako mimozemšťan... Nebo jestli jsem měla být natěšená na konec. Zdálo se mi to jako pohádka pro náctileté. Nudný začátek ,jednoduchá (něco jako) zápletka, šťastný konec. Nevím proč ,ale ani to ,když Eden honil ten časový muž. Moc jsem to ani nepochopila. Nemohla jsem se do toho začíst a teď mi to připadá už dávno ,kdy jsem tu knihu četla. Totálně mě nezaujala... Myslím ,že autorka měla skvělý nápad, ale spojila něco ,co k sobě v této pozici nesedí. Kdyby se třeba zdál Ryan jako hodný kluk a pak by se ji snažil napadnout a další věc by se zvrtla, to by byla dobrá zápletka. Ale tohle mi připadalo až mooc scifi. Zatím nejhorší kniha za rok 2015 :(

Maragad
21.04.2015 3 z 5

Pokud si chcete přečíst čtivý příběh s jednoduchým dějem, kde zápletka není moc propracovaná a v konečném důsledku vlastně není ani tak důležitá a jde spíš o dobře vykreslenou romantickou linku, je Eden pro vás tou správnou volbou. Protože romantický vztah s veškerými dramaty, jež provází jeho počátek, autorka prostě popsat umí. Takže pokud hledáte oddechovou četbu na jedno odpoledne a nebude vám vadit, že si z knihy nic neodnesete, určitě se vám bude Eden líbit.

Beovulfak
31.03.2015 4 z 5

Teprvě jsem Eden rozečetla, mám za sebou asi 20 stran, a z nich neodbytný pocit silné inspirace Twilight ságou. Ne, že by mi to uplně vadilo, ale mám tím pádem tendenci srovnávat a na Stmívání to prostě nemá.
-------------------------------------------------------
Tak dnes jsem dočetla, a trochu si vylepšila názor. Nakonec to není tak průhledné, jak se zdá, konec mi přišel sice trochu useknutý, ale stejně se mi líbila. Předpokládam,že bude pokračování.

ciniminisek
22.03.2015 3 z 5

Od knihy v Young Adult žánru jsem se naučila nic neočekávat, proto dokážu být překvapená a užívat si maličkostí, jako je třeba vzkvétající se láska.

JanaDor
24.02.2015 3 z 5

Je to kniha z kategorie dívčí román. A doporučuji ji číst opravdu jen těm, kterým je určena. Myslím, že dívkám se bude líbit. Jelikož jsem o trochu starší, tak mě to skutečně nebavilo. Některé romány tohoto typu jsou pro mě skvělá oddechovka. Líbí se mi. Tento mě nezaujal.
Dějově se to nepovedlo, konec byl úplně zahozený a rychle smontovaný vším, co autorce přišlo pod ruku. Přišlo mi to přehnané. Nebylo to promyšlené. Hlavní hrdinka mi byla sympatická jenom malinko.
Ale abych jen nekritizovala, musím pochválit ekologickou linku. Myšlenky věnované přírodě, jsou moc pěkné. Taktéž romantické chvíle jsou příjemně popsány. Není to nic přeslazeného. Samotná linie příběhu je dobrý nápad, jen se mi nelíbilo provedení
Kniha se čte dobře. Pokud vás zaujala, s klidem si ji přečtěte a udělejte si závěr o knize sami. Budu moc ráda, když se poté podělíte o názor.

Safienka
22.02.2015 3 z 5

Taková neurážející oddychovka. Střední škola, spousta kamarádů, závěrečné zkoušky a jeden podivný, pohledný a tajemný nový spolužák. Všední dny, které mají najednou jiný rozměr. Mise, která začíná být nebezpečná. Četlo se to dobře. Téma nijak extra originální.

pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy knížky

2015  76%Eden