Eden

Eden https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211452/bmid_eden-eden-xLK-211452.jpg 4 303 75

Eden série

1. díl

Eden Anfieldová zbožňuje záhady, a když se na škole objeví tajemný nováček Ryan Westland, úplně ji to pohltí. Na první pohled vypadá jako obyčejný kluk, proč potom nezná pizzu? A jak to, že nikdy neslyšel o Hitlerovi? Ze všeho nejvíc ale Eden mate to, že o ni Ryan jeví zájem. Eden pozvolna propadá jeho kouzlu, zároveň ale rozkrývá i jeho tajemství. Zlom nastane jednoho deštivého odpoledne, když klopýtne o zdánlivě obyčejnou knihu v Ryanově pokoji - biografii jeho nejlepšího kamaráda, která je však datovaná o celých padesát let později. Když se svým objevem na Ryana vyrukuje, zjišťuje, že na ni čeká velmi důležitý úkol, a ona právě málem zničila jeho jedinou šanci na úspěch...... celý text

Sci-fi Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

After Eden , 2013

DracoMalfoy
25.04.2018 2 z 5

Hádám, že to mohlo být i horší. Postavy byly naprosto ploché a téměř nic o nich nevíme. Až na konci jsem se dozvěděla, jaké má jedna z hlavních vlasy! Ačkoli téma bylo zajímavé, myslím, že by se z něj dalo vytěžit více. A k tomu, během knihy jsem málem zapomněla, že je Eden ,,naprosto obyčejná holka bez křivek" protože mi přišlo, že se z ní naráz stala supermodelka...

Ažula
31.03.2018 5 z 5

Mě čtení bavilo. Moc se mi líbila myšlenka obyvatelné planety a virusu.
Skvělá knížka na odpoledne, když potřebujete vypnout.

Babsy
30.01.2018 1 z 5

Šahám po těchto knihách, když chci na jedno odpoledne vypnout, ale tohle mi nevyšlo.. Hodně předvídatelně a nedokázala jsem se prostě začíst. Hlavní hrdinka mě nezaujala a přiznávám, že jsem nedočetla a radši šla uklidit kuchyň.. :-)

Pedruska01
31.12.2017 4 z 5

Knihu jsem popadla, abych vyplnila čas. Musím přiznat, že se dobře četla - rychle odsýpala. Rozhodně to není žádná hitparáda, ze které si sedne čtenář na zadek - to v žádném případě. Ale číst se to dá a zase taková katastrofa to není. Na hlavní hrdince bylo něco málo, co mi na ní nesedělo. Tvářila se normálně, ale měla nutkání se pasovat k jakémusi označení chudáčka. Z nového kluka na škole si hned udělala střed vesmíru. (?) Connora mi bylo líto po téměř celou dobu, jak za Eden "pálil". Finální jeho chování se mi taky nelíbilo, ale na druhou stranu ho zcela chápu. Už toho měl dost. Byla to pubertální romantika se špetkou fantas/scifi, která si mě udržela a svým způsobem mě to bavilo. Nacházela jsem tam části, které byly unáhlené a... ani to nedokážu vyjádřit. Jako bych četla např. o zelené trávě a o řádek dál mi autorka vyprávěla o modrém nebi. To mezi, to jak se z trávy na nebe dostala, jako by neexistovalo, prostě to přeskočila. Našly by se další nedostatky, nelogičnosti a zádrhele, ale nemám potřebu je zdůrazňovat, když ve finále mi kniha dobře posloužila. Dle hodnocení bych to viděla jako víc než takový zlatý střed (3,5*). Je to oddechovka, u které nemusí člověk přemýšlet.

Juki-RoseMary
03.12.2017 2 z 5

Libily se mi některé myšlenky (příroda,...) ovšem děj byl velmi předvídatelný, nic mě v knize nepřekvapilo, nešokovalo. Hlavní hrdinka není moc sympatická, ovšem dívkám do 15 let by se to líbit mohlo.
Mě už příběhy "dívka potká krásného a dokonalého kluka, který něco skrývá, ona to odhalí, plno dobrodružství a na konci budou spolu" omrzely, takže dvě hvězdy - protože tak dobrá, jako jsou knihy co ode mě mají 3, Eden není.

Kate_Hall
15.10.2017 3 z 5

Kniha mě zaujala svým názvem a popisem, ale bohužel mě zklamala. Na mě trochu moc romantiky a málo akce, děj byl až moc předvídatelný a to mi na knížce hrozně vadilo. nakonec jsem si ji přeci jen užila a posledních 100 stran jsem dalo by se říci hltala.

Mishak
13.08.2017 2 z 5

Myslím, že jako oddechová kniha ještě tenhle příběh docela ujde. Ale nesnažte se v něm hledat něco víc - je to nemožné...

Lexa123
30.07.2017 3 z 5

Tahle knížka se mi moc líbila a docela mě zaujalo jakou spojitost má eden s planetou eden. Ikdyž tu planetu objevil její kamarád. Ovšem příběh mi trochu připomínal twilight sága. Neznámý kluk a holka se do sebe zamilují a on potom odejde a ona bude v nebezpečí.

Lilly1960
26.07.2017

Jako na to, ze jsem knihu nasla v Levnych knihach to bylo prijemne prekvapeni. Zajimavy namet. Oddechovka

RosaLucis
25.07.2017 3 z 5

Pěkná oddechovka, ale stačila jednou. Průměrná kniha která neurazí, ale ani nenadchne.

1JiTkA2
11.07.2017 4 z 5

Je to taková oddechová knížka místy i napínavá ale moc mi v hlavě neutkvěla. Po pár dnech jsem na ni zapoměla. Bylo to čtivé a pěkný námět i obal knihy.

silvinka12
04.07.2017 4 z 5

Ze začátku mi to přišlo celkem o ničem, takový protahování, ale proto aby jste potom ke konci vše pochopili, jak to do sebe zapadá jako puzzle. Určitě si přečtěte, je to zajímavý a napínavý příběh.

KracíkovaK
06.06.2017 5 z 5

Tato knížka mně zaujala hlavně obálkou a názvem.Děj mně osobně příjde dost odpočinkový, ale taky neobviklý.Sice mám v hlavě spoustu otazek ke konci knížky třeba co Orionovy rodiče atd..., ale tak to bohužel někdy je. Hlavně mně mrzí, že druhý díl u nás nevyšel :((((

brzda.
19.05.2017 3 z 5

Celkem to ušlo, ale četla jsem i lepší...

Shira27
21.03.2017 4 z 5

Lehce předvídatelný začátek, ale od půlky se to četlo samo. Příběh byl čtivý a celkem napínavý. Mám ráda téma o cestování časem a tohle bylo trochu netradičně pojato. Celá kniha se vlastně odehrávala v přítomnosti, ale zároveň se v ní cestovalo časem. Rozhodně mě nezklamala. :)

adelachlubnova
03.03.2017

Ze začátku celkem nudný příběh, ale pak se v jeden moment změní v děj , který vás do sebe vtáhne a vypustí až na konci knihy

Napůlanděl
04.02.2017 5 z 5

Nemůžu dát jinak než pět hvězdiček...Ano, byl to přepovídatelný příběh, ale měl něco do sebe...oblíbila jsem si hlavní postavy, přišli mi prostě symaptický. Jelikož mám ráda knihy s tématikou o cestování časem...byla jsem hodně zvědavá jak si s tím spisovatelka poradí...pojala to jinak a velmi skvělým zbůsobem.

ManujuSeElis
19.01.2017 4 z 5

Kniha, na kterou jsem náhodou narazila v levných knihách, když jsme byli s táborem, na výletě mě velmi mile překvapila. Na její cenu se mile moc líbí originalita, která spočívá v tom, že se koukáme na cestování časem, ale tentokrát z pohledu někoho jiného. Doporučuji

Jasna007
17.01.2017

Na začátku vše vypadá jako nacvičený romantický příběh nebo rovnou pohádka a děj se snadno předvídá. V druhé polovině knížky mě teprve stáhla do příběhu a konec byl poměrně divoký napínavý. Jen jednou věcí jsem byla zaskočená a to kdo byl čistič. A ten konec, no dobře mu tak.

Kniha se tedy četla relativně dobře, ale bylo to spíše takové odpočinkové čtení, ale musím přiznat, že tohle jsem od knížky za 40 Kč opravdu nečekala. Jediné co mi vadilo byla obálka která se podle mého názoru vůbec nepovedla. Pokud to má být Eden, tak já jsem ji svýma očima viděla úplně jinak a popis z knihy na ni také nesedí, ale tak to se přece stává docela často.

Janča_S
11.12.2016

Mě se kniha moc líbila. Kamarádka jí měla půjčenou ode mne a také se jí líbila.

pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy knížky

2015  76%Eden