Džura, hrdina Pamíru

Džura, hrdina Pamíru https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204131/dzura-hrdina-pamiru-204131.JPG 3 3 4

Dobrodružný román z bojů sovětských pohraničních oddílů a kirgizských dobrovolníků proti banditům bojujícím na Pamíru za svržení sovětské moci v r. 1931. 1. vydání (ve Světě sovětů).

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Svět sovětů

Džura , 1940

peter0420
12.03.2020

Džigiti a basmači - už si nepamätám viac - je to už vyše 50 rokov. Ale myslím, že tam boli spomenuté aj ópiové brlohy - prvý raz som čítal o drogách. Keď sa likvidovala školská knižnica, prelúskal som to všetko. Vtedy som čítal 1 sieťovú tašku kníh za týždeň. Televízia síce bola, ale len 1 program: Praha, Brno, Ostrava - aj to signál z odrazu, trojití duchovia. Išla už aj Bratislava , ale kvôli kopcom sa to nedalo chytiť. Tak som bol odchovaný na dědovi Pantůčkovi. Už som to nenašiel ani v rodičovskom dome. Asi knihu otec spálil v ústrednom kúrení.

Nemo54
08.03.2020

Taky jsem ji četl v mládí a prožíval dobrodružství spolu s Džurou.
Dlouho jsem ji měl v mé knihovně ale čas byl neúprosný a tento titul vystřídaly tituly jiné.

Brko
10.10.2016

četl jsem jako malý kluk a byl jsem nadšený, že v době kdy sehnat jakoukoli dobrodružnou knihu bylo dost složité, jsem dostal od škodolibého souseda tuto "indiánku". je to cca 45 let a dodnes si pamatuji jak mě s ní táta hnal.

Luccy78
09.01.2016 1 z 5

Dobrodružný příběh sovětského autora, který mě bohužel vůbec nezaujal. Dokázala jsem se přinutit k přečtení pár stránek, ale víc doopravdy nešlo.. Tato kniha rozhodně není můj šálek kávy..

Kyrgyzstán povstání basmačů bandité

Autorovy knížky