Dýchání pod vodou

Dýchání pod vodou https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165169/dychani-pod-vodou-165169.jpg 4 304 70

Dýchání pod vodou série

Nick je jedním z vyvolených. Studuje vysokou školu, je inteligentní, oblíbený, bohatý. Lidé si myslí, jak snadný má život. Až na jednu věc. Nick nikdy nikomu neřekl o otcově násilnické povaze. Když se Nick setká s Caitlin, myslí si, že se všechny jeho problémy vyřeší. Caitlin má všechno, co Nick kdy chtěl - je krásná, talentovaná a miluje ho. Najednou se všechno změní. Nick se musí smířit s tím, že mu jeho otec dal víc než jen zelené oči a peníze. V trýznivé cestě sebeobjevování se Nick dozví pravdu o sobě samém – věta „jaký otec, takový syn“ v sobě může skrývat i cosi děsivého.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Breathing Underwater , 2001

misazemanka
23.06.2015 4 z 5

Ze začátku se mi kniha moc nelíbila.Přišlo mi to jako příběh namyšleného kluka,který si nedokáže přiznat,že udělat něco špatného.Ale nakonec jsem se do knihy více začetla a začala se mi hodně líbit.Rozhodně můžu doporučit.

Ruxandra
24.04.2015 4 z 5

Téma knihy je skutečně silné a čtivě napsané. Přečetla jsem příběh na jeden zátah navzdory tomu, že hlavního hrdinu - Nicka, jsem ze srdce nesnášela. Psychická nerovnováha z něj přímo čišela a omlouvat terorizování a následné bití své přítelkyně násilným otcem, to ne, to mu "nežeru". Na začátku jsem si říkala, že jedna facka se přece dá ještě odpustit, ale to bylo před tím, než Nick začal předvádět své majetnické, žárlivé a násilnické sklony. Chápu, že je to jen příběh, ale já bych tedy s Nickem nezůstala, už po prvním výstupu, co by předvedl.
Konec knihy mě příliš nepřesvědčil, těžko uvěřit tomu, že by Nicka pár sezení a smrt někoho z okolí tak změnilo, podle mě má tohle člověk prostě jednou pro vždy v sobě.

warca
17.04.2015 5 z 5

Krásný příběh. Chudák Caitlin :(

Beerushka
04.04.2015 3 z 5

celkem zajimava knizka

PapayaPrzy
19.03.2015 4 z 5

Na začátku té knihy jsem byla na straně toho kluka a říkala si , jak ta dívka může být tak hnusná , ale čím dál jsem se dočetla , tím víc jsem se přikláněla ke straně té dívky. Knížka je vážně skvělá, není to stejný děj jako u ostatních love stories.

Acinore
05.02.2015 3 z 5

Moc mě to neoslovilo, měli by si to přečíst spíš kluci/muži :D a hlavně se divim oné slečně, že ho neposlala někam už mnohem dřív...ale o tom asi knížka není, každopádně by byl zajímavý druhý díl z jejího pohledu, jako to udělala Jamie McGuire :)

nikkifinn
31.01.2015 5 z 5

Jak mně se do téhle knihy nechtělo. Jak moc jsem měla dávivou předtuchu, že tohle bude další klasické počteníčko pro děvčata, ze kterého jsem už vyrostla. Jak moc jsem se spletla. Kniha byla skvělá. Rozhodně si myslím, že by se měla dostat do podvědomí hlavně mladým mužům, protože tenhle příběh doslova křičí myšlenkou "jsem násilník a neuvědomuji si to." Hlavním hrdinou je zde Nick, nechtěné dítě, o kterého se stará jeho otec. Má všechno. Peníze, auto, bydlení na pláži. Díky tvrdé výchově vlastního otce se toto naučené chování projevuje i na Nickovi, který nechápe a neví, že by něco dělal špatně. Kniha tak začíná tím, že je soudem odkázán na léčbu, jelikož napadl svoji přítelkyni. Jak se celý příběh vyvine, zda se Nick změní, zda se postaví svému otci, zda získá zpět svou dívku a své přátelé... o tom všem je tato kniha. "Vždycky něco ztratíš, abys něco získal." Výborná kniha!!!

RosMeggie
19.01.2015 5 z 5

K této knize dodám pouze to, že by jste si ji měly/i přečíst...

P.S. Celkem dlouho mi tahle tenká potvorka zůstala v hlavě, a musela jsem se nad ní trošku i zamyslet... :)

S láskou,
Rosie

Lenka.Vílka
17.01.2015 5 z 5

Cast 2 (nejak to blbne):
Na knize me stvala jedina vec (patri to do toho taky). Jestli nam chteli dokazat, ze sestnactilety kluk ma hrozne pismo, tak se jim to povedlo. S denikou casti jsem mela problemy. Spatne se to cetlo. Navic (beru to jako bonus) nekdo mou verzi z knihovny nekdo prolil, takze jsem mela pocit, ze vazne ctu jeho promokly denik...ale jinak hodne dobra kniha...

Lenka.Vílka
17.01.2015 5 z 5

Pokud nekdo dela neco spatneho, prestoze je presvedceny, ze nedela nic spatneho, znamena to, ze vlastne dela neco dobreho?

Prekvapily me hned prvni stranky a takye vypravec, ze je to nick a ke konci mi trochu udelalo radost, ze se o cat skoro nic nedovime (tohle neni jeji pribeh). Ano, on si celou dobu mylel, ze nedela nic spatneho a jako kdyby se jenom vymlouval (?) kvuli svemu tatovi a vazne si to nechtel priznat. Jenze co znamena co? Ze na to ma pravo? Nebo nema? Proto bylo dobre, ze vypravec je nick. Aby ho mohl odsuzovat ctenar sam (nekdo treba nemusi...), ne nekdo jiny (coz by bylo podsunovano, kdyby to vypravela cat).

Veronika.C
03.12.2014 3 z 5

Kniha nebyla špatná ... bylo zajímavé poznat chování takového člověka a jeho uvažování, jak vše vypadá z jeho pohledu

KatnissLavender
01.12.2014 3 z 5

Trošku mě zamrazilo, když mi došlo, že je tento příběh tak neskutečně reálný... Jak se může někdo chovat jako tyran a přitom si myslet, že dělá pro druhého to nejlepší? Přemýšlím, co je horší... zrůda, která ví, že je zrůdou a je jí úmyslně, nebo ta, která to o sobě neví... Skvěle napsané, stojí za přečtení...

snilek.holka
12.10.2014 4 z 5

Bylo to podle mě zajímavé čtení ... Bavilo mě to a fakt, že je to bohužel realita

Bella09
07.09.2014 4 z 5

Autorka opět nezklamala. Je pravda, že v knize byla i slabá místa, kdy jsem se nudila a knihu odložila, ale druhý den jsem pokračovala. V poslední čtvrtině dostává příběh spád a jsem ráda, že jsem ji četla.

paja0903
01.08.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila, ale vadilo mi to, že spisovatelka často používala nepřímou řeč - to by v knížkách nemělo být.

Adele02
09.07.2014 5 z 5

Můj - ty - bože.
Tak takhle silný příběh jsem už dlouho nečetla.

Ivy
08.07.2014 4 z 5

Nejlepší na knize byl konec. Opravdu to byla místy nuda, že jsem si nebyla jistá, jestli knihu dočtu, ale ke konci se mi to četlo dobře. K nihovně jsem si ji půjčila jen tak a když jsem dorazila domů a četla vaše názory, dost jsem se obávala jestli se do knihy vůbec pustím. A no, čekala jsem to horší - takže kniha nakonec překvapila :). A je to hezké klišé, že nakonec dojde k tomu správnému a začne věci řešit. Nejvíc mě na tom zajímá (samozřejmě jak jinak) jak to bylo dál.

kaculinka777
02.07.2014 3 z 5

Mě se líbila, ale v některých pasážích byla dost nudná! Každopádně by si ji měl přečíst každý kluk s komplexy z domova, který bije svoji "dívku" !

Lorrainee
25.06.2014 4 z 5

Dokonale si umím predstavit co měl Nick doma za peklo a z knihy ač to neni nic světoborného, mě mrazilo.

Laf
14.06.2014 2 z 5

Kniha je dobrý materiál k zamyšlení. Ale to je tak celé. Když Nick psal, jak se choval, tak mi přišel jako manipulativní a násilnický buran (to je ještě slabé pojmenování) a Cait jako myška, která si to nechala všechno líbit, místo aby se mu postavila. Bohužel tato kniha má docela realistický základ v životě dnešní doby.

detektivní a krimi romány domácí násilí

Alex Flinn
americká, 1966
2013  76%Netvor
2013  73%Dýchání pod vodou
2014  71%Hvězda
2015  70%Čarovná

Kniha Dýchání pod vodou je v