Dvůr stříbrných plamenů

Dvůr stříbrných plamenů https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486598/bmid_dvur-stribrnych-plamenu-4ne-486598.jpg 4 1338 1338

Čtvrtý díl bestsellerové série Dvůr trnů a růží Nesta Archeron se marně snaží zapomenout na hrůzy války a vydobýt si své místo mezi vznešenými vílami. Na Nočním dvoře navíc stále potkává Cassiana, který ji přivádí k zuřivosti… a zároveň ji nebezpečně přitahuje. Mezitím zrádné lidské královny ohrožují křehký mír a jejich plány zhatí možná jen to, že se Nesta s Cassianem postaví své temné minulosti. Oba se budou muset utkat s démony všeho druhu, aby našli přijetí – a uzdravení – v náruči toho druhého.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Silver Flames , 2021

Siwan
07.03.2023 4 z 5

Tak mně byla Nesta sympatická. Jasně, vím, že se chovala občas jako kráva, ale prostě na tom nebyla psychicky dobře a myslím, že autorka se vypsala i ze svých vlastních pochybností o sobě a své sebehodnotě. Což je něco, s čím se člověk prostě občas v životě potýká a tak mi ta osobní cesta a hledání sebe sama prostě bylo blízké.
Což ovšem nic nemění na tom, že to teda je skoro porno román. Toho sexu je tam fakt dost a jako že fakt dost. Ale dobrý no...tak užili si to :)))
Každopádně se mi to líbilo. Je to prostě Maasová :))

Slunik127
24.02.2023 3 z 5

Tak tohle uz je takova fantasy variace na fifty shades of grey. Nesta s Cassianem na to fakt vlitnou, vsechno okolo je Jen oblecek, aby nebyli na vsech strankach nazi.

Tenebris_Draco
21.02.2023 5 z 5

Upřímně, měla jsem z této knihy obavy. Nestu jsem nikdy moc nemusela. Byla arogantní, zlá a útočila kdykoliv, kdy měla příležitost.
To by nebyl problém, kdybych na tom nebyla v jistých věcech podobně. Občas jsem se až moc ztotožnila. Což zapříčinilo to, že jsem se zuby nehty bránila do knihy jít.
Teď jsem se odvázila do toho skočit po hlavě a neuvěřitelně si to užít. Líbil se mi Nestin vývoj, jak změnila (nebo se o to aspoň snažila) své myšlení, postoj a ukázala všem, i sama sobě, že není zrůdou a odpadem. Nýbrž silnou a nádhernou ženou.
Miluji knihy Maasové, doufám, že v podobném duchu bude pokračovat a já si budu moct zamilovat další její díla.

MarQi25
21.02.2023 5 z 5

Trochu jsem se knihy bála. Ne vždy jsou knihy o vedlejších postavách povedené. Tato kniha je světlou výjimkou. Autorka mile překvapila povedenými erotickými scénami, které v jiných knihách cudně maskovala, nebo úplně vynechala. Jako milovnice fantasy a erotických románů mohu knihu vřele doporučit.

Veeria
20.02.2023 5 z 5

Miluji být s nimi. S láskou a vděčností kráčím po jejich boku. Tento díl v sobě ukrývá mnoho. Děkuji Nesto a Cassiane.

ElikaS
04.02.2023 5 z 5

Celou sérii Dvorů jsem si zamilovala a ani čtvrtý díl není výjimkou. A i když Rhys a Feyre hrají tentokrát vedlejší roli, vůbec ničemu to nevadí, protože Cass a Nesta je skvěle zastupují.
Nesta je sice už v předchozích knížkách vylíčená jako protivná a otravná postava, ale i přesto si ji oblíbíte, když ne hned, tak v průběhu knížky určitě. Mě Cesta nevadila, protože je věrná tomu, co jsme se o ní dozvěděli už v prvním díle a lépe jsme ji prostřednictvím tohoto dílu mohli pochopit. Cassian je úžasný, ale to už jsme věděli z minulých dílů. Jeho trpělivost, tolerance, schopnost odpouštět. Ach! Je parádní, skoro šlape na paty Rhysemu.
Osobně mám moc ráda i Azriela a doufala jsem, že v tomto díle dostane větší prostor, už proto, že si jsou s Cassianem tak blízcí. To se bohužel nestalo, tak doufám, že i Azriel se dočká vlastního dílu. Kdo mi lezl na nervy je Elain. Na to, že se o ní pořád mluví jako o světici, tak se minimálně vůči Lucianovi chová jako pěkná mrcha. Příběh Rhyseho a Feyre byl sice jen okrajový, ale i tak zajímavý s úžasným závěrem!
Začátek knížky je místy sice trošku zdlouhavý (opravdu jen trošku), ale od návštěvy Ooridského močálu už to má parádní spád a pořád se něco děje a třeba Obřad krve je popsán výborně.
Jediné co mě na knížce fakt vadilo, je obrovské množství chyb a překlepů alespoň teda v eknize. Jako u CooBoo to je celkem běžné, ale tady jich bylo fakt hodně.

Market116
28.01.2023 5 z 5

Spoilery!!!
Série Dvůr trnů a růží patří k mým velmi oblíbeným a proto jsem si nemohla nechat ujít další díl...tentokrát je kniha především o Nestě a Cassianovi...za což jsem ráda, vždycky jsem chtěla příběh o nich dvou.
I když se Nesta zdá jako děsná postava, tak jsem si jí oblíbila...nemá to nijak lehké, musí se vyrovnat sama se sebou, s tím že je nesmrtelná víla...chce být hodně samostatná a myslí si, že vše zvládne sama...což se jí vůbec nedaří, naštěstí její rodina ani přátelé to s ní nehodlají vzdát. A přes její tvrdohlavost a neústupnost...nakonec pochopí, že nemusí vše zvládat sama, že se může opřít o ostatní a věřit jim.
Takže s knihou jsem byla moc spokojená, krásně se četla, děj ubíhal rychle a nebyl zdlouhavý. Nechyběla akce, humor, romantika (i když té bylo možná trochu moc) a napětí.
Cassian se k Nestě hodí stejně skvěle jako Rhys k Feyre a jejich příběh je také pořád stejně úžasný, i když tady byl v pozadí...a to, jak Nesta zachránila je a jejich miminko bylo hrozně krásný, slzy ukáply...
Ještě bych si přála příběh o Elain, ta mě taky hodně zajímá a dostala zatím málo prostoru...navíc ten její vztah s Azrielem...chtěla bych, aby byli spolu...
Tak snad Sarah zase překvapí.

Loire
26.01.2023 5 z 5

Tak ta knížka měla závěr, ale opravdu závěr... Knihu jsem ze začátku měla chuť odložit jelikož se mi vůbec nelíbilo chování, které tam Nesta předváděla, byla to opravdu katastrofa a modlila jsem se, aby se to změnilo a naštěstí mé prosby byli vyslyšeny. Kniha měla hodně zajímavý děj a byla jsem z něj opravdu strašně nadšená a knihu jsem pak začala hltat jedním dechem. Kniha sice jenom sem tam ukázala příběh Rhyse a Feyre, ale i tak jsem byla spokojená a hlavně s koncem (kdy bych byla vděčná za pokračování, které se určitě nestane). Průběh byl hodně zajímavý a plný zvratů a sexu ( řekla bych,že ho tam bylo víc než obvykle :D) a čekala jsem cokoliv, ale takový děj opravdu ne. Byla jsem i ráda, že jsem si mohla přečíst co obnáší Obřad Krve a bylo to velmi zajímavé čtení a myslím si, že z pohledu těch tří by byl také zajímavý. Jinak mě mrzí, že série už nebude (asi) pokračovat, jelikož bych se strašně ráda dozvěděla příběh Aze, Mor i Elain, jak vše dopadne. Takže za mě, můžu opravdu doporučit... Dostala jsem i chuť, že bych si knihu přečetla znovu, ale nevím zda se mi bude chtít číst tolik stránek znovu, ale nechám tomu volný průběh a uvidíme časem :)

Ella161
20.01.2023 4 z 5

Tak to mě podrž! Tohle bylo něco! Sice to není příběh o mých oblíbencích, tedy Feyre a Rhyse, ale i tak jsem si ho užila. Byla jsem ráda, že oni tam byli alespoň jako vedlejší dějová linka a já se tak mohla dočíst, jak to mezi nimi pokračuje.

Nestu jsem ze začátku opravdu neměla ráda, protože mě štvalo, jak kolem sebe kopala a byla na všechny hnusná. Jako fakt hodně hnusná. Nezasloužila si jejich odpuštění ani trpělivost, která se jí neustále dostávala. A ona si to moc dobře uvědomovala. Nenáviděla se za to, že se ke svým milovaným chová hnusně, ale dělala to proto, aby se ochránila od další bolesti? Bylo pro ní lepší být sama než vidět to zklamání u své rodiny? Nejdříve jsem její chování nechápala, ale jak jsem jí víc a víc poznávala, tak jsem pochopila. Dokonce jsem jí začala mít i ráda. To, co udělala pro své kamarádky? Už jen to, že jim dala nějakou šanci, aby se mohly bránit a nikdy tak nedovolit to, aby se minulost opakovala… že jim to vůbec navrhla. Neváhala se za ně postavit a dám přednost jejich životům před svým. Bylo krásné, jak se v průběhu příběhu měnila k lepší verzi sebe samé. A myslím si, že jí je snad každý vděčný za to, co udělala pro svou dceru, synovce a bratra, jak ho nazvala. Byla jsem tak ráda, že si konečně uvědomila, že oni nejsou proti ní, ale s ní. Vždycky. Byla jsem ráda za to, že je začala brát jako svou rodinu, dvůr.
Cassian byl neskutečně trpělivý. Tolik trpělivosti, až to bylo těžce uvěřitelné. Nesta mu nejednou ublížila a on jí vždycky odpustil, protože byla jeho… (vy víte). I v tomhle případě jsem ráda, že nad ní Cas nezlomil hůl a stále jí nabízel pomocnou ruku, stále jí nabízel své srdce. Já ho fakt miluju.

Ano, nebyl to lepší příběh než předešlé díly, ale i tak byl skvělý. Moc se mi líbilo, že tam byl zahrnutý i Obřad krve, takže jsem měla konečně podrobnější představu, čím si tak nějak ta naše trojice velkých chlapáků prošla. A samozřejmě by to nebyla autorka, kdyby nás nevystavila nějaké emoční chvilce, která byla ke konci děje. Věděla jsem, že to nejhorší by se stát nemohla, ale stejně mi víc než pár (to musím přiznat) slz ukáplo (=jo, brečela jsem jako malá holka). Věděla jsem, že to neskončí špatně, ale i tak mi spadl kámen ze srdce, když jsem si to přečtením jen potvrdila.

Sebík0903
19.01.2023 4 z 5

Co si budeme, Nesta není úplně postava, kterou by si každý čtenář hned zamiloval. Člověk jí musí více poznat, pochopit a pak si na ní zvykat. Ale takhle to nejspíš autorka zamýšlela-že Nesta nebyla okamžitá hrdinka s dobrým srdcem a ryzí hrdostí. Teď nechci mluvit za všechny čtenáře ale mě osobně přišlo, že z pohledu čtenáře si Nestu nezamilujete, zvyknete si na ni a časem ji začnete respektovat. Na jednu stránku ji obdivujete pro její chladnou hlavu, chápete čím si prošla a její následný citový odstup ale na druhou stránku vás občas naštve jak neustále kope okolo sebe a všechny odhání. Občas jsem na Nestu měla fakt vztek za to jak ubližuje svým blízkým ale na druhou stranu jsem chápala proč to dělá. Tyhle názory se ve mě praly celý ten příběh.
Neznamená to ale, že to by to knize nějak ubíralo na kvalitě. Děj je super, chemie mezi Nestou a Cassianem je fámozní. Vedlejší linka pro Feyre a Rhyse mě taky zajímala a já se jen modlila, aby to mezi nimi skončilo dobře. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení, bravurní výkon autorky a skláním se úctou nad jejím mozkem, který tohle vyplodil.
P.S.: Docela bych si i přečetla příběh o Elain a Azrielovi. Nějak jsem čekala, že jejich příběh se stane další vedlejší linkou této knihy ale nestalo se. A mě by docela zajímalo jak by to s Elain dopadlo. :D

Kni-holka
04.01.2023 5 z 5

Opravdu nesouhlasím s názory, které jsem na čtvrtý díl Dvůr stříbrných plamenů slyšela! Bylo mi řečeno, že se to vymyká stylu Maasové, že si tam Nesta jen stěžuje a rozebírá, s kým spala. Vůbec ne! Ano, není to příběh o mém oblíbeném Rhysovi a Feyre, i když se tam samozřejmě objevují. Naopak je to příběh vyprávěný ze dvou pohledů - Nesty převážně a Cassiana. A opět skláním hlavu nad autorčinou schopností nejen zaujmout čtenáře, ale i nad uměním vystavění příběhu, rozvržení napětí, vykreslení erotických scén a hlavně popisu postav a jejich nitra. Bravo!!!

Arsi007
02.01.2023 5 z 5

Miluju to! Zbožňuji tu atmosféru, vnitřní přeměnu Nesty, její myšlenky a jiskřící vztah s Cassianem, který velmi konkuruje Rhysandovi a Feyre. V minulém díle jsme si díky válce s Hybernem zažili akce víc než dost. Tady je až na nějakých posledních sto stranách. Příběh Nesty je spíše zaměřen na její přeměnu, odpuštění, význam rodiny a přátelství a překonávání svých limitů.

Více na IG: @hanybooks

Lvíček835
01.01.2023 5 z 5

Tak tenhle díl byl dobrý ale na předchozí díly nemá,ale bylo to super čtení

JaAnička
20.12.2022 5 z 5

Je to přízemní milostné trochu "realističtější" drama mezi dvěma mladými sexuchtivými lidmi, akorát se to odehrává ve světě víl (tudíž hrdina má křídla a větší výdrž) a v pozadí je nějaké drama o mocných - úplně zbytečně přesílených - předmětech, které vlastně nikoho nezajímá (až na posledních asi 150 stran, které mají spád a jsou dobře napsané).
Líbí se mi postavy, Nesta je zpočátku opravdu na facku (a to mi v původní trilogii tolik nevadila, vlastně jsem ten její lehký ignor Cassiana měla ráda), ale postupně se její charakter mění, nebo spíš otevírá a příjímá sama sebe. Nesta je zničená, zbořená jako domeček z karet a stejně zlomená jako většina Maasiných hrdinek, které se postupně staví z emocionálního dna zpátky na nohy. Cas je Cas, je pořád stejný - vtipálek, chytrý, laskavý, milující, starostlivý -, akorát má tentokrát více prostoru a větší přirození než Rhys.
A přesně tak je postavený celý román, je to romantické drama o lásce, o znovupřijetí sebe sama, o sebeobjevení, o důveře, ale hlavně o lásce.

Pauvka
01.12.2022 5 z 5

Jakoze coze?! To bylo neco krasnyho. Cela serie naprosta pecka.
Doufam, ze bude pokracovani. Chtela bych vedet, jak to bude s Elain :-)

lawyered
27.11.2022 3 z 5

(SPOILER) Tohle byl asi nejhorší ze všech Dvorů. Dobrý konec mě sice příjemně zahřál u srdíčka, to, co mu předcházelo, ale bylo často tak trochu utrpení.
Nesta je zbytečně protivná a nesnesitelná, Cassian zase až nerealisticky trpělivý. Ostatní postavy neprošly za celou dobu žádným vývojem - Lucien je celou dobu někde uklizený, Elain se akorát nalepila na jinou sestru, na Mor a její problémy se zapomnělo. To ale nevadí, aspoň známe přesné parametry Cassianova gigantického pipíka, že jo.
Zajímavé jsou také myšlenkové pochody některých postav. Cassian dobře ví, že jeho přátelé dokážou (z nějakého důvodu) vycítit všechny jeho "stavy" a hlavně tělesné tekutiny na míle daleko, přesto mu nepřipadá divné provozovat nějaké techtle mechtle u společného jídelního stolu. Rhysand si za celou dobu neuvědomí, že pokud umře Feyre, umře i on, přitom jindy to vypadá, že spolknul veškerou moudrost světa. A proč neřekl Feyre o tom obrovském nebezpečí, to je mi taky záhadou. Nesta má tolik možností chtít od Cassiana cokoliv a ona toho za celou dobu nevyužije, což se jí vůbec nepodobá.
Také jsem moc nepochopila celou tu situaci ohledně dítěte a křídel, proč je mělo a nemělo mít a jak s tím souvisí Feyre a její schopnost přeměňování. Ale to je asi moje chyba, možná jsem jen nečetla dostatečně pozorně.
Přes to všechno mě knížka bavila, zasmála jsem se u ní, poplakala jsem si a konec se mi moc líbil, byla jsem ráda, že to všechno dobře dopadlo. Myslím, že za ten občasný krindž to stálo.

Luciluc
20.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Obsahuje SPOILER.
Po předešlé knize, s jejíž četbou jsem se docela trápila, se tohle četlo tak lehce :-) Stránky ubíhaly jako nic, a to jich bylo 720! Posledních zhruba sto stran mělo největší spád a napětí, ale celkově se kniha četla velmi dobře a nebyla v ní žádná "hluchá místa". Už je to hodně dlouho od doby kdy jsem četla Dvůr křídel a zmaru (duben 2018, první díl v květnu 2017), takže jsem musela dost pátrat v paměti. Autorka ale naštěstí i dost věcí sama připomněla, takže jsem se zorientovala poměrně rychle. Moc ráda jsem se vrátila do světa, který Sarah J. Maas stvořila, na Noční dvůr, do Velarisu. V předchozích dílech jsem Nestu zas tak moc nemusela, ale teď mě o ní číst vyloženě bavilo. Líbil se mi její vývoj i vojenský výcvik, snaha stát se valkýrou, to, jaký "vztah" měla s Domem, přátelství s Emerie a Gwyneth, její záliba v čtení knih. Ráda jsem poznala i Cassiana, i když jsem vždy měla o něco víc ráda Aze. Rhys mi v tomto díle přišel takový zvláštní..Cassian měl s Nestou velkou trpělivost a ty jejich sexuální scény...Obřad krve a výstup na Ramiel, to bylo něco, dost brutální, ale hodně dobře a napínavě popsáno. Na závěr velký happy end: Feyre, Rhys a Nyx, Nes a Cass jako druh a družka a to, že si Nesta dokázala odpustit a našla chuť žít.
"To je ten klíč, že ano? Uvědomit si, že temnota nikdy nepomine, ale záleží na tom, jak se k ní rozhodneš postavit a nakládat s ní..To je na tom důležité. Nenechat se jí pohltit. Soustředit se na to dobré, na věci, které tě naplňují úžasem. ...Stojí za to s temnotou bojovat už proto, abys mohla takové věci spatřit." (str. 608, kap. 61)
Jestli autorka napíše další díl, s radostí si ho přečtu. A tento díl určitě doporučuji k přečtení.

Knihom_olka_
19.11.2022 5 z 5

Tohle pro mě byla tak srdcová záležitost.
Na této knize bych nenašla jedinou chybičku. BYLA TO DOKONALOST.
Opravdu jsem ji přečetla jedním dechem od věnování až po poděkování. Byla to absolutní droga a já nemohla přestat. Knihu jsem dočítala nad ránem.
Nesta patří mezi moje tři nejoblíbenější postavy z dvorů, a tak jsem s ní soucítila, za to všechno, čím musela projít. Neskutečně se mi líbil posun, který udělala, a který nemohl být popsán lépe.
Cassian, je zkrátka Cassian. Až v tomto díle mi ale došlo, že přestože se většinu času tváří jako lehkomyslný vtipálek, tak to tak ve skutečnosti není, a za to jsme si ho oblíbila ještě víc.
Jejih vztah byl absolutně perfektní.
Konečné drama mě málem zabilo. Opravdu mě to absolutně vtáhlo do dějě a já se najednou ocitla v boji o život.
Jediné, co mě zaskočilo, byla třetí osoba vyprávění, přesto jsem si na ni rychle zvykla.
Zkrátka se nemůžu dočkat rereadingu.

padajicidvere
15.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Upřímně netuším, jak knihu hodnotit. U Maasové jsem něco takového nečekala. Erotika ano, ale nikdy jsem se u ní necítila tak trapně, jako tady. To bylo čisté porno.. Čekala jsem, že Nestin svět bude krutější a syrovější, než např. u Feyer, ale tohle ne, děkuji. A doufám, že v příštích knihách M. tohle už nebude.. mně osobně to párkrát zničilo dojem z knihy.

Většinu příběhu se moc velká akce neděje. Jde spíš o vnitřní boj a ten na cvičišti, než o souboje na život a na smrt. Nic špatného na tom nevidím, naopak, Nesta se v průběhu mohla vyvinout.

Když ale dojde na akci, tak v rychlém spádu, na škodu knihy. Takový zvrat ano, ale přece nemůže být jediný a navíc na konci knihy..za mě odfláknuté. Celá ta linka o královně, Kostějovi a třech předmětech, byla spíš jako doplněk, aby se neřeklo, že nikdo nic nedělá. Ubohé.

Feyer byla zlatíčko, stejně tak Rhys a Az. Erise jsem si jednoduše zamilovala a jen doufám, že i on najde svůj šťastný konec.

bergle
03.11.2022 5 z 5

Miluji tuto sérii a ani tato poslední kniha nezklamala. Už se těším na další.