Dvakrát za uherský rok

Dvakrát za uherský rok https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489091/bmid_dvakrat-za-uhersky-rok-rT0-489091.png 3 143 143

Sam Brandis byl Tateina první láska, první všechno, včetně prvního milostného zklamání. Novinka od autorek bestsellerových sérií Božský a Vášnivý. Seznámili se během jejího čtrnáctidenního pobytu v Londýně, kam vyrazila s babičkou na oslavu ukončení střední školy, a takřka okamžitě se do sebe zamilovali. Společně se dělí o své naděje a sny a také nejintimnější tajemství. Tate se Samovi – jako vůbec prvnímu a jedinému člověku na světě – svěří, že je pečlivě utajovanou dcerou jednoho z neslavnějších herců, a když ji její láska zradí, má pocit jako by se jí jednou provždy zhroutil svět. O čtrnáct let později je z ní ale úspěšná herečka, filmová hvězda stopovaná bulvárem, pro kterou je zklamání z prvního vztahu jen vzdálenou, byť stále bolestnou vzpomínkou. Připravuje se na hlavní roli ve filmu, kde se má poprvé setkat při práci se svým otcem, a ani ve snu netuší, koho při natáčení potká. Samozřejmě Sama, z kterého je scenárista připravovaného filmu a především nesmírně atraktivní sebevědomý muž, ještě přitažlivější, než jak si ho pamatuje z mládí. Setkání s člověkem, který ji zradil, ji staví před těžká rozhodnutí: Je špatnost a zrada ospravedlnitelná dobrými úmysly? Může se to, co člověk většinou zažije jen jednou za život, stát dvakrát?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

Twice in a Blue Moon , 2019

Ctenar1202
30.09.2022 1 z 5

(SPOILER) Nečtěte si anotaci. Je v ní řečeno vlastně všechno. Pokud máte rádi náročnější témata a příběhy, tak tuhle knížku rovnou vynechte. Je od začátku, opravdu od samého začátku naprosto předvídatelná v ději. Navíc psaná tak jednoduše s dialogy, které mě osobně rozčilovaly a říkala jsem si, jestli opravdu takhle spolu mluví náctiletí a poté dospělí lidé... Konec mi přišel uměle natahovaný a vadilo mi, že si dva dospělí nedokážou pořádně promluvit, ale místo toho před sebou utíkají. A pokud Tate měla tak obrovské tajemství, které se nikdy nikdo nesměl dozvědět, tak proč ho proboha říkala klukovi, kterého znala pár dní? Ne, opravdu jsem nechápala myšlenkové pochody hlavních postav. Nechci moc zabíhat do podrobností a něco vám zde vyzradit, ale aby se osmnáctiletá dívka divila, že jednadvacetiletý kluk měl už sex a pak skočila šipku do postele (ano, přímo tak je to napsané v knížce ) a on se za ní vyšplhal (jak se šplhá do postele?!). Celkově ta slovní spojení mě iritovala.

Slibuji, že od autorského dua, které vystupuje pod jménem Christine Laurenová už opravdu nic číst nebudu. Ne každému se prostě její tvorba líbí. Já jí dala druhou šanci, ale bohužel, moje očekávání nenaplnila.

Áža707
28.09.2022 4 z 5

Před tím než přišla éra Jeho banánu a knih tomu podobných, byla éra Božského bastarda a já se musím přiznat, že jsem ji vážně hltala a knihy si užívala. Tak nějak jsem čekala, že i tento příběh se ponese ve stejném duchu, ale to jsem vůbec nevěděla, jak moc se pletu.

Rozhodně bych vám dopředu doporučila si u této knihy NEČÍST ANOTACI, protože vám bohužel prozradí skoro celou zápletku knihy. Tím, že jsem si anotaci nečetla, tak pro mě příběh byl plný překvapení, šoků a elegantních zvratů.

K ději potřebujete vědět jediné: Seznamíte se s Tate, které je 18 a na dovolené v Londýně s babičkou pozná velmi sympatického kluka Sama, u kterého má pocit, že ho zná celý život a tak se rozhodne mu svěřit své nejtajnější tajemství. Po pár dnech se jí svět obrátí vzhůru nohama a znovu se s Tate potkáte o 14 let později, kdy je její život naprosto odlišný a začíná nové dobrodružství.

Příběh byl pro mě velmi dobře napsaný a obě dvě hlavní postavy jsem si velmi oblíbila. Z vedlejších postav jsem se zamilovala do Tatiny nejlepší kámošky, protože její názory a hlášky, jsem naprosto žrala a smála jsem se u nich nahlas.

To prostředí byl další úplně skvělý bonus, protože já miluju knihy, které se odehrávají v prostředí herectví a tvorby filmu. Stejně jak jsem se zamilovala do hlavních postav, tak i místo, kde se děj odehrával, si našlo cestu do mého srdce.

Příběh se rozvíjí pomalu a jak už jsem zmínila výše, pokud si vše nevyspoilerujete anotaci, tak vás čeká doopravdy pár zajímavých zvratů a rozhodnutí. Tate je poznamenaná minulosti a nese si sebou nějaké předchozí křivdy a musí s nimi bojovat, což rozhodně není jednoduché a plno lidí z jejího okolí ji to vážně neusnadní.

Tato kniha je o lásce, přátelství, důvěře, zklamání, snech, touze a vypořádáním se se vším, co život přinese. Pro mě to bylo velmi příjemné pohlazení po duši a strašně moc jsem si čtení užila a těším se, až se k tomuto velmi milému příběhu vrátím. Doporučila bych všem, kteří mají rádi contemporary s příjemnou romantickou linkou.

⭐ 4/5

Charmedka
25.09.2022 3 z 5

Bohužel k postavám jsem si úplně cestu nenašla, přitom jejich charaktery jsou poměrně reálné a autorky hezky poukázaly na to, že vlastně vše není jen černobílé a všichni dělají chyby.

Kniha špatná není, takový průměr, který neurazí, ale ani nenadchne. Sem tam se zasmějete a mě osobně bavily úryvky ze scénáře, které knize trošku přidaly na čtivosti.

Annyshga
14.09.2022 3 z 5

Po pomalém začátku jsem se bála aby v takovémto duchu nebyla celá kniha. Naštěstí ne! První kapitoly, kde se Tate seznamuje se Samem a vzájemně se "oťukávají" mě moc nebavily. Zlom nastal až při zradě Samem a konečně se začalo něco dít. Po přenesení děje o 14 let dopředu nebylo vůbec žádným překvapením, jakou cestu si Tate vybrala. Musím říct, že Tatetino starší já mě celkem štvalo. Její chování vůbec neodpovídalo dospělé ženě a přišlo mi trošku dětinské. Otec Tate...no to byla kapitola sama o sobě a v příběhu mi vážně vadilo jakým směrem se jejich vztah ubírá. Co ale bylo nejhezčí na celé knize, byl sám námět filmu o nehynoucí lásce Samovych prarodičů. Skvělé bylo i doplnění knihy o text ze scénáře. Celkově na mě kniha ale působila nemastně neslaně, chybí ji šmrnc a troška humoru. Autorky to umí rozhodně líp.

MilackovaN
09.09.2022 4 z 5

Kniha se četla dobře, jedinou výtku, kterou bych měla, je ta, že občas mi přišlo chování 32 leté osoby trochu moc dětinské. Chápu, že autorky chtěly asi dát větší časový odstup, ale v tom případě měla být hlavní hrdinka trochu více dospělejší. Svým jednáním mi přišla maximálně na 25 let.

johana3160
28.08.2022 3 z 5

Neurazi, nenadchne. Nesedly mi postavy. Pribeh byl pekny.

Damienronnie
24.08.2022 odpad!

Boze môj strašná kniha . Škoda času

andreamrs
17.08.2022 4 z 5

V hlavě mi zůstalo tolik otazníků. Po přečtení první části, ve které poznáváme Tate v období, kdy dokončila střední školu, jsem jako posedlá musela pokračovat dál. Závěr první části mi regulérně na chvilku zastavil srdce.

Později Tate potkáváme jako mladou ženu, která žije diametrálně odlišný život, než předtím. Sama ale neví, co si s takovým životem počít. Bylo mi jí místy až líto, protože její život byl větší chaos, než ten v osmnácti, i když naoko byla se svým životem spokojená. Charakter jejího otce byl vykreslený tak realisticky, ačkoliv jsem měla velký problém uvěřit tomu, že by se někdo takhle choval k vlastnímu dítěti. A co se Sama týče, jeho postava je popsaná naprosto dokonale!

Ze všeho nejvíc se mi opravdu líbily ta morální dilemata příběhu. To, jak autorky vykreslily charaktery jednotlivých postav, a zároveň příběh nese důležitou myšlenku toho, že i velmi dobří lidé občas dělají špatné věci.

Velmi oceňuji filmové prostředí, které zde hraje velkou roli, ocenila jsem i zajímavosti ze života herců, natáčení a PR. Moc se mi líbil i způsob, jakým autorky zakomponovaly do příběhu osud prarodičů Sama - Luthera a Roberty, který se odkrývá po kouskách.

Další kniha, která mě vzala za srdce. Prožívala jsem příběh Tate a Sama od začátku až do konce. Byla to prostě nádherná oddechovka s poselstvím, a takové já ráda!

Hatshepsut
14.08.2022 3 z 5

Tento příběh je takový jak se říká "nemastný-neslaný". Celý příběh je spíše o pocitech hlavní hrdinky Tate, kterou v dětství opustil otec a vychovává ji matka s babičkou. O Samovi se toho moc nedozvíme a celkově jejich vztahová linka je popsána hodně povrchově. Není zde skoro žádný humor, na který jsem u této autorky zvyklá.

petusska01
08.08.2022 4 z 5

Príbeh je jednoznačne iný ako tie, ktoré som od autorky čítala doteraz - teda ľahšie, vtipnejšie, viac erotiky, možno išli aj viac po povrchu čo sa týka postáv...Tento príbeh, z dvoch časových období ma trošku zaskočil. Na jednej strane, začiatok je plný nádeje, objavovania aj napriek tragédiám v rodine, postupného zbližovania sa. Potom, v dospelosti, sa vciťujeme do osamelosti, do emócií sklamanej dcéry, vnučky, priateľky Tate,ktorá mi pripadá mierne stratená v živote, akoby stále mala 18 a nič nezažila. Ale dievča bolo veľmi sympatické. Opäť sa stretáva so Samom, o ktorom sme sa ale teraz až tak veľa nedozvedeli, jedine skrz film. Táto postava nie je veľmi prenikavá (dokonca mám dojem, že sme sa kúsok viac dozvedeli ešte aj o Nickovi ako o Samovi). Obaja akoby čerpali zo zamilovanosti z pred rokov (skrz 1,5 týždňa v Londýne) a nespoznávali sa nanovo, napriek tomu kvôli tomu vsadili všetko všanc. A potom ten Tatein otec, no to vrchol idiota, ale niekto musel mať titul záporak. Škoda len toho, že Tate počas príbehu nenašla vlastnú sebadôveru a seba hodnotu, nepovzniesla sa nad posudzovanie svojím otcom a neurobila s ním poriadok - nevyrástla z toho malého opusteného dievčatka. V príbehu sa venujú aj rôznym ďalším podtémam, každý by si vedel prísť na svoje a zamerať sa na niečo iné... Oceňujem, že autorka sa posunula k hlbším emóciám, vtiahla nás na natáčanie filmu, k osudom dvoch rodín...ale neprišlo mi to dokončené, dotiahnuté. Napriek tomu sa mi to však páčilo.

Nermal
04.08.2022 3 z 5

Této knížce chybí podle mě šmrnc a humor, na který jsme z předešlých knih zvyklí. Příběh je docela silný, ale těžko se mi hodnotí. Možná jsem nebyl při čtení ve správném rozpoložení. Takže si ho budete muset přečíst a zjistit sami, jestli vás osloví, nebo ne.

Knihomolka97
01.08.2022 4 z 5

Autorky opět nezklamaly, další krásný romantický příběh, který se odehrává ve dvou časových rovinách. Výborně napsaný, četl se skoro sám.

Hlavní hrdinka Tate byla sympatická, ale někdy mě štvala, protože se chovala dětinsky a dost si protiřečila.
Sam se mi zalíbil od první chvíle, co se objevil na scéně. Působil moc mile, sympaticky a byl vtipný. Ze začátku mě ovšem nejvíc bavila Tateina babička, ta byla úžasná.
Mezi Tate a Samem to od první chvíle jiskřilo, dá se říct, že to byla láska na první pohled. Vše se vyvinulo tedy poměrně rychle, ale zato uvěřitelně.
Aby to ale nebylo příliš jednoduché a sluníčkové, v průběhu přišel zvrat a hlavní hrdinové se na pár let odloučili. Na můj vkus to odloučení bylo docela dlouhé, ale to je jen můj názor. :)

Je to příběh o odpuštění a druhých šancí.

Velkou roli zde hraje film, herecké prostředí, což se mi moc líbilo. Tate je totiž herečka a Sam scénárista.
Také mě chytl za srdce osud Roberty a Luthera - Samových prarodičů, kteří se o něj starali a neměli to vůbec lehké. Moc se mi líbilo, jakým způsobem byl do příběhu zakomponován.
Oblíbila jsem si i vedlejší postavy - nejlepší kamarádku Charlie, hereckého kolegu Nicka, manažera Marca a další.
Jediný, komu jsem na chuť nepřišla, byl Tatein otec.
Nechybí i pár žhavých scén, ale oproti jiným knihám od autorek je to slabší odvar.
Odpočinkové čtení na zpříjemnění nálady si zaslouží 4⭐️/5⭐️.

Ivuska.09
17.07.2022 4 z 5

Mně se román líbil. Hlavní hrdinka se dostala do komplikované situace, která určila směr jejího života. Cudné sexuální scény mi nevadily, v tomto případě spíše naopak – pointa se totiž ukrývá úplně někde jinde... Rozhodně lze v knize najít i ponaučení. Je to dojemný příběh, ve kterém jsou situace, které odhadnete předem, ale i takové, které vás překvapí.

moma08
14.07.2022 3 z 5

Na tuhle knihu jsem byla velice zvědavá a dle hodnocení, které nemá moc vysoké, jsem se i obávala, jaká vlastně bude.
Pro mě osobně to byla letní oddechovka, kterou jsem měla na pár volných chvil.
Autorky mám ráda a přečteno od nich dost knih, takže určitě můžu řict, že nebyla nejlepší, že to umí lépe, ale taky to nebyla žádná katastrofa.
Kdybych mohla hodnotit procenty, což jsem ještě nedělala a nevím proč, tak bych dala 70 procent a na hvězdy, kdyby to šlo, tak 3,5,

havrmoni
12.07.2022 2 z 5

Asi hodnotím dost přísně, ale tentokrát to bylo utrpení číst. Přišlo mi to strašně povrchní a přitom je tam tolik situací a hlavně charakterů, které by si zasloužily víc rozebrat. Tate , o které se mluví jako o silné ženě se podle mě jen stále za někoho schovávala a nechala, aby to vyřídili za ní. Žádná chemie mezi hrdiny a sexuální scény , o kterých víme že je autorky umí, tak ty byly tak cudné a tak divné, jak málokde. Popis jak se filmuje a čtení scénáře mě taky nenadchlo.

Ralemo
09.07.2022 5 z 5

Já musím říct, že kniha se mi moc líbila. Nešlo se od ní odtrhnout. Zajímavý příběh, který není okoukaný. Moc hezky a srozumitelně napsaný děj se spoustou dramat, zápletek, opětovných setkání a lásky, která i přes všechny trable trvala celých 14 let. Tate a Sam si prošli peklem a po letech se opět setkávají na natáčení filmu. Moc se mi líbilo herecké prostředí, je zde vše krásně popsáno, dá se velice dobře představit lokace, kde se vše odehrává. Takže já určitě hodnotím pěti hvězdičkami a knihu moc doporučuji. :)

Andrejka91
01.07.2022 3 z 5

Bavilo mě asi tak prvních 100 stran, pak to pro mě bylo nudné a nezáživné.
Tato kniha je z hereckého prostředí, což mi úplně tak nesedí. Vadily mi úryvky ze scénáře, přišly mi tam úplně zbytečné.
Mezi hlavními hrdiny jsem tam necítila žádnou chemii.
Rozhodně to autorky umí mnohem líp, toto se moc nepovedlo a jsem docela zklamaná.