Dvacet tisíc mil pod mořem

Dvacet tisíc mil pod mořem https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491813/bmid_dvacet-tisic-mil-pod-morem-BEm-491813.jpg 4 1669 1669

Neznámé monstrum ohrožuje mezinárodní lodní dopravu, a tak se oceánograf Pierre Aronnax se společníky připojí k expedici, jež má škůdce vypátrat a zničit. Ten se ale brání a skupinku zajme. Ocitnou se na palubě futuristické ponorky Nautilus, které velí tajemný, charismatický kapitán Nemo. Zuřivě nenávidí civilizaci a léta žije v mořských hlubinách ukrytý ve svém kovovém kokonu, toulá se oceány, zkoumá vraky a útočí na lodě. Nautilus se nyní vydá na dalekou objevitelskou cestu. Pluje nad podmořskými lesy, korálovými hřbitovy, hlubokými mořskými příkopy i nad ruinami Atlantidy. Majestátní mořští tvorové, tajné podmořské chodby, neuvěřitelné poklady hlubin, boj s obří chobotnicí, pohřeb na mořském dnu – každý den přináší ještě překvapivější zázraky než ten předchozí a vše je prostoupeno tísnivým nebezpečím i objevitelskou radostí. Nemo však střídá lítostivou melancholii se zuřivými výbuchy vzteku a rukojmím už je jasné, že živé je nepropustí. Kdo vlastně je kapitán Nemo? Odkud pramení jeho touha po pomstě? Uniknou mu naši tři přátelé?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Leda

Vingt mille lieues sous les mers , 1870

JancaMia
30.01.2020 5 z 5

nález z knihobudky a překvapení pro manžela :) a pro mě další poklad do knihovny :)

xxtom
24.01.2020 4 z 5

S ohledem na datum vzniku je úžasné, jak dokázal autor psát o technice budoucnosti.

lark77
22.01.2020 4 z 5

Čakala som od tejto knihy viac, ale páčila sa mi. No koniec ma hrozne sklamal ostal otvorený, je na to nejaké pokračovanie?

smardice
10.12.2019 4 z 5

Neskutečné, jakou měl tento spisovatel fantazii. Kniha se mi líbila, umocňoval to poslech knihy namluvené takovými herci, jako p.Brzobohatým, p.Němcem a dalšími. Příjemný návrat do dětských let.

VladimirTetur
27.11.2019 2 z 5

Nejpřeceňovanějsší Verneovka. Jako malý jsem se tím nějak intuitivně na přeskáčku prokousal poprvé a teď jako dospělý jsem si ověřil, že k tomu byl pádný důvod. Tak jako píše andrej0867, popisy geografie, fauny a flóry jsou zbytečná omáčka, ale je možné, že ostentativně vyjadřované slovníkové znalosti z této oblasti byly v 19. století povinným marxismem-leninismem, jako dnes "snižování uhlíkové stopy." Těch záživných kapitol je málo, kapitán Nemo je vykeslený jako šílený indický bázen, a spíše mě sedl jeho profil z Tajuplného ostrova než odsud. Mít to polovinu stran a míň alarmistického Nema, bylo by to fajn.

andrej0867
25.11.2019 3 z 5

Najslabsia knizka z trilogie Deti kapitana Granta, 20.000 mil pod morom a Tajuplny ostrov.

Su tu aj pekne chvile (juzny pol, suez a ciastocne aj papua alebo perlovy zaliv) ale pre mna to zabija hlavne Conseil so svojou maniou zaclenovat zvierata do rodov, celadi a druhov a tiez encyklopedicke vymenovavanie okolitych druhov ryb.

Je tu sice skvely Nautilus, ale keby som nepoznal pozadie osudov kapitana Nema z Tajuplneho ostrova, podla popisu v 20.000 milach by mi pripadal ako uplny blazon.

Doporucujem citat az po Tajuplnom ostrove ktory sa odohrava az po tejto knizke, Nemo Vam bude pripadat menej sialeny.

Tazz1
16.11.2019 5 z 5

Kdo by neznal kapitána Nema a Nautilus. Vždyť i první americká jaderná ponorka dostala toto jméno. Klasika všech klasik a nutnost v četbě každého kluka.

Hobo
07.08.2019 5 z 5

Já prostě Verna miloval!

radusak9806
02.08.2019 5 z 5

Verneho knihy ukazují stejný spád příběhu s jinou zápletkou, čím více knih čtu tím větší problém s nadšením pro příběh mám. Pořád je úžasná představivost člověka, kterému se o těchto technologiích mohlo právě a pouze jen zdát.
Jen mám problém s opakujícími se vzorci, tento příběh mě z nich malinko vytrhl a nabídl mi pohled po tajemného světa pod hladinou moře.

Motorhead
31.07.2019 2 z 5

Pekný nápad, pekný príbeh ... ale hrozne dlhý, akoby umelo naťahovaný. A kapitán Nemo nie je kladná postava, hoci je autorom tak prezentovaný. Je to čudák a narušenec. K tomu predstava, že si v ponorke niekto vezie organ a knižnicu s policami plnými kníh...kristepane. Miestami by som to najradšej odložil nedočítané, inde by som najradšej preskakoval. Toto je román fakt pre deti. Tak do trinásť, hádam.

Greenfingers
29.07.2019 4 z 5

Verneovky jsem hltal coby malý kluk a kapitán Nemo s jeho Nautilem patřil mezi mé oblíbence. Autora pokládám za "pionýra" žánru sci-fi. I když se některé jeho vize zdají v dnešní době už poněkud úsměvné, budu stále jeho nadšeným obdivovatelem.

FilDaV
15.06.2019 4 z 5

Extrémně vychvalovaná kniha Julese Vernea, přesto my ji nepovažujeme jako špičku Verneovy tvorby. No, moc dobrodružství tam nebylo, spíš fanatismu kapitána Nema, přesto opět výborný román.

koudja
26.05.2019 5 z 5

Hranice světa končí s naší fantazií a touhou po poznání...

Holmann
06.05.2019 4 z 5

Přes to že se jedná o klasiku autora. Ta tato kniha mě zas tolik nebavila.

Filip555
04.05.2019 5 z 5

Pravděpodobně nejznámější a jedna z nejlepších knih Julese Vernea. Ten čtenářský zážitek rozhodně stojí za to.

Angelika_SNS
26.04.2019 3 z 5

Celkem zajímavá kniha, aspoň jsem si doplnila něco do klasického vzdělání. Poslechla jsem si ji převyprávěnou k pletení.

SamJr.
26.04.2019 5 z 5

Než jsem jako školák narazil na tuhle knížku, tak jsem čtení nenáviděl. Po pár stránkách téhle knížky se to zlomilo :)

Dvorik
15.04.2019 3 z 5

Kdyby to bylo o polovinu kratší, tak by to bylo pořád dlouhé. Polovinu knihy zabírá neustálý nudný popis fauny a flory podmořského světa. V knize se vlastně skoro nic neděje.

Balsekar
23.03.2019 5 z 5

Asi první kniha, kterou jsem jako kluk se zájmem přečetl :-).

Ran
09.03.2019 2 z 5

I když má kniha zajímavý námět, tak mě její čtení nebavilo. Příběh mi přišel moc popisný a nudný.