Sam & Julie

Sam & Julie https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297837/bmid_dum-mysek-JVf-297837.jpg 4 47 47

Dům myšek série

Sam a Julie bydlí v Domě myšek. Julie nesnáší nudu, a jakmile ji to doma přestane bavit, vyráží ven za dobrodružstvím s kamarádem Samem. Čeho má Sam hodně, má Julie málo a naopak. Jsou to nejlepší kamarádi a o všechno se spolu dělí.

Pro děti a mládež
Vydáno: , Meander

Het Muizenhuis , 2012

muchomurka
21.11.2022 4 z 5

Jako první jsme měly s Bambulkou doma půjčenou snad devátou v sérii. I když to vypadá, že to nevadí, nám to nesedlo. Některé věci nám unikaly nebo nedávaly úplně smysl. Tak jsme ještě daly šanci prvnímu dílu a dobré. Líbilo se nám to, četly jsme ji dokonce víckrát. Takže půjdeme postupně a věřím, že to bude příjemné čtení.
A tedy ty interiéry - prohlížení jsme si užívaly, ty detaily. Jednoduše aaach.

janulka1310
05.07.2022 5 z 5

Jedním slovem nádhera. Knihu dostaly děti od dědečka včetně plyšového Sama a Julie. Děti s myškami spí a já nemohu odtrhnout oči od nádherných fotografií. Dokonce jsem si vyhledala na internetu videa a fotky domečku přímo od autorky. Příběhy jsou krátké, ale pro malé děti úplně ideální. Krásné umělecké dílo.

haWranka
02.12.2021 4 z 5

Je to nesmírně milá knížka, pro mě ovšem mnohem zajímavější po vizuální stránce než po obsahové. Příběhy jsou kraťoučké a jednoduché, což je v pořádku, protože je to pro nejmenší děti. Ale trochu mi chyběl nějaký děj. Přesto bych tuto knížku doporučila všem, kteří se svými dětmi rádi čtou. Super je, že se dají pořídit plyšové myšky z příběhu a můžete si tak vytvářet vlastní příběhy, domečky atd.

maminkoutek
09.02.2021 4 z 5

Série knižek Dům myšek je unikátní v tom, že obrázky nejsou v podobě ilustrací, ale jedná se o reálné fotografie. Autorka si totiž domečky přímo staví, včetně různých malých detailů. ????

V knize jsou obrázky ve velkém formátu a k nim je vždy krátký příběh ze života myšek. Příběhy nejsou složité a můžete si vše dohledat na obrázcích, což u nás celkem baví. Máme konkrétně díl Sam & Julie, existují ale i různé jiné.

Teri27
16.07.2020 5 z 5

Krása střídá nádheru.

za_ne_ta
19.05.2020 5 z 5

Originální, umělecké a zajímavé čtení pro děti.

Litocha
03.08.2019 4 z 5

Úžasný, propracovaný svět, ve kterém je pořád co objevovat, doplněný o drobné příběhy ze života. Jejich srozumitelnost, jednoduchost a reálnost oslovily nejen našeho prcka, nadšené komentáře slýchám i od dalších rodičů. Myšky u nás zkrátka zabodovaly - u malého i velkých (dokonce odsunuly do pozadí Čtyřlístek, který do té doby vše válcoval).

haki34
03.03.2019 4 z 5

nádherná knížka !! nalezená na knižním festivalu, kde mě hned zaujala - super nápad a vizuální zpracování - domeček myšek propracovaný do nejmenšího detailu...autorka vše vymýšlí, aranžuje, fotí a píše příběhy...

vhodné pro menší děti, nebo...takhle - texty a příběhy jsou poměrně jednoduché, spíše mi to přišlo jako popisky obrázků, možná i lehce utrpělo překladem ?(zdálo se mi to jako od slova do slova, trochu kostrbaté....), větší děti by texty nebavily...ale ty scénky, aranže, domečky, myšky !!! ty jsou geniální a kouzelné pro věkovou kategorii od 0-99 let :)

p.s. třeba si někdy nějakou pořídím už jen kvůli tomu, abych se mohla kochat já :)))

medialstar
30.11.2017 5 z 5

Tato série byla láska na první pohled. Jako malá jsem si hodiny a hodiny hrála v domečku pro panenky, který jsem měla v policích ve skříni. Celá dvě patra vyladěného obydlí s nábytkem, kobercem, záclonkama a všemožnýma blbůstkama od kastrůlků po zrcadlo v koupelně. A taky mi svítila trouba v kuchyňské lince a tekla voda ve dřezu, to bylo něco! Velká parta všemožných pidi panenek a pajduláků, kteří řešili své vztahové a rodinné problémy či jen tak klábosili, jest samozřejmostí. Takže když sem uviděla tohle super vyladěné dílo, tak jsem se stala opět tou malou holkou a toužila se vrátit v čase a mít přesně tohle všechno doma. Dokonalé. Úžasné.

Samira
07.10.2017 5 z 5

Okouzlující!!! Tohle se opravdu povedlo. Kniha a především její příprava musela dát obrovskou práci, kterou se všemi neskutečnými detaily ocení malí i velcí. Pravda já bych dala přednost prodloužení jednotlivých příběhů, ale malí čtenáři, kterým je především určena ocení právě i kratší formát jednotlivých kapitol.
Celkově doporučuji!

bibi.r
09.08.2017 4 z 5

Krásná, zábavná a přitom kouzelně jednoduchá.

Myšoun33
11.07.2017 5 z 5

Úžasná knížka. Nejspíš se do tohoto domu přestěhuji :-)

Zuzvil
19.05.2017 4 z 5

Nejprve jsem k těmto knížkám byla skeptická, ani pořádně netuším proč, ale dcera se do nich ihned zamilovala a bylo jasno. Velkoformátové obrázky, krátké, ale příjemné příběhy. A já navíc cením celý nápad, kdy si autorka všechno dekorace a detaily vytvořila sama, nafotila a napsala příběhy. Další díly proto na sebe nenechali dlouho čekat, některé další doma ještě máme a řekla bych, že neztrácení na kvalitě, ba naopak.

Kapis
08.02.2017 5 z 5

Velice krásná a výpravná kniha pro děti, autorka si teda s tím skutečným domečkem v Amstrdamu musela pekelně vyhrát.

Karina Schaapman
nizozemská, 1960