Rubínka, červená víla

Rubínka, červená víla https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22202/bmid_rubinka-cervena-vila-VXN-22202.jpg 4 42 42

Věděli jste, že všechny věci mají svou vílu? Můžete se s námi klidně vsadit, že je mají i barvy duhy: červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá, indigová a fialová. Víly těchto sedmi barev se starají o to, aby Pohádková říše byla krásně pestrá a všichni obyvatelé se mohli těšit z její nádhery. Tak tomu alespoň bylo, dokud nepřišel zlý Servác Mráz a nevyhnal víly sedmi barev na Dešťový ostrov. Naštěstí jsou na Dešťovém ostrově na prázdninách Ráchel a Kristýna, které vílám pomohou. Právě o Ráchel, Kristýně a vílách sedmi barev je úvodní řada knížek z edice Duhová kouzla, kterou čtou dívky po celém světě. Přidejte se k nim i vy!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Rainbow Magic 1 - Ruby the Red Fairy , 2003

Marki019
23.06.2022 5 z 5

Krásná kniha pro děti, hlavně nás zaujala mapa hned na začátku knihy, vše se tím krásně vysvětluje. My jsme ji přečetli za jeden večer, dceři se moc líbila. Už se nemůže dočkat na další díly.

Osice
04.01.2022 5 z 5

Tak už konečně víme, jak se holky seznámily a proč jde po vílách Sevác Mráz. A že k tomu měl pádný důvod:-D Rubínka, červená víla je úplně první díl z rozsáhlé série Duhová kouzla. Hodně mě překvapilo, jak se víly do černého hrnce dostaly. Předpokládala jsem, že tam původně bydlely. Nečteme víly popořadě, už máme za sebou příběhy Šafránky, Olivky a Pomněnky, duhových sestřiček červené víly Rubínky. Příběh je spíš pro holky, ale bavil i Arnoštíka (3 roky). Samozřejmě pak chtěl taky kouzelnou hůlku a křídla:-) Zatím se v příběhu nevyskytují šotkové. Barča se nad jejich nepřítomností pozastavovala:-) Tak možná v příštím oranžovém díle.

Štěpinambura
28.06.2021 4 z 5

Hezké počtení pro mladší čtenáře. Škoda, že kniha nebyla delší a pocity děvčat nebyly moc rozepsány.

Ivanka83
03.01.2020 4 z 5

Milé čtení pro malé slečny před usnutím.

TerkaLangoš199
26.03.2019

Jako malá jsem přečetla snad celou sérii, takže předpokládám, že se mi tahle knížka líbila :D

hogo
23.11.2018 1 z 5

Kniha pro holky mě nezaujala, protože je tam nesmyslné věci a děti za žádných okolností nemají lítat. kdyby holky lítaly a ještě k tomu měly omezený čas, v nejvyšším bodu letu by spadly.

fajka
03.02.2016 5 z 5

Tahle knížka byla hrozně dobrá a navíc je ta víla moc pěkná!!

estelina2300
05.10.2012 5 z 5

toto knihu jsem taky četla když jsem byla malá

marketka40
02.05.2012 5 z 5

Je to moje oblíbená z mých první knih.