Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443902/bmid_duch-domu-ashburnu-DDv-443902.jpg 4 2375 2375

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

The Haunting of Ashburn House , 2016

Mug
01.05.2019 5 z 5

Kniha, u níž jsem se opravdu bála.. je středa, pozítří, pro jistotu, zapálím svíci..

pedroK
01.05.2019 odpad!

Opravdu ubohost. Čekala jsem duchařský horor.
POZOR SPOILER: místo ducha zombie, hlavní hrdinka dělá jeden nelogický krok za druhým. Autorka chová kočky, což se bolestně podepsalo i na obsahu tohoto díla. Holka se nastěhuje do baráku, o kterém lautrnic neví. Pak si prohlídne tři pokoje, pak už je noc. Druhý den začne hledat koupelnu, protože má už nemožné vlasy.. V podstatě se autorka zabývá jen časem, kdy se stmívá, je tma. S tím, co má hrdinka dělat přes den, si prostě nevěděla rady,tak byly dny velmi krátké. To bylo k smíchu. Překladatelské chyby jako: "sluší ti ty oční čočky, uvařila si vejce a pak si do nich namáčela toust". Děj prostoduchý, hrdinka tupá, překlad zoufalý. Možná jako hororové čtivo pro čtrnáctileté by to obstálo. Na straně 174, když se zombie zakousla hrdince do nohy, jsem knihu vzdala. Myslím, že mi odumřel milion mozkových buněk a další bude následovat, protože jdu bít hlavou do zdi, za co jsem to utratila peníze.

Storm5007
01.05.2019 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila, tento žánr většinou nečtu jen občas, když potřebuji trochu změnu. Moc jsem od knihy neočekávala a proto jsem byla překvapená, že je kniha vážně dobrá. Autorka velmi dobře popsala hrůzostrašnou atmosféru starého domu a do poslední chvíle jsem nevěděla jak to dopadne. Po většinu čtení jsem měla husí kůži a pořád jsem přemýšlela co se tam vlastně stalo v minulosti a jak se bude kniha dál vyvíjet. Hlavní postava mi byla sympatická. Příběh mi přišel dobře promyšlený a propracovaný, budu čekat až autorka vydá další knihu a určitě si ji ráda přečtu.
------------SPOILER----------------------------------
Na konci příběhu se mi moc líbilo, že Adrienne vlastně nezůstala sama, po těch hrůzách, které přežila jí celý její život bude doprovázet duch její pratety Edith. Konec knihy se mi moc líbil. Co mě osobně přišlo nejstrašidelnější je popsaný pohyb mrtvé Eleanor. Jak Adrienne honila po čtyřech, byla na střeše nebo zapřená o trámy na stropě. Tohle ve mě vyvolávalo opravdu tísnivé pocity. :oD

karol.cadex
28.04.2019 3 z 5

No tak to pardón, ale toto je opravdu ohromně přeceňovaná kniha. Na tohle čtení jsem už vážně moc velká.

POZOR SPOILER - Kdyby tam ta její teta nelítala jako blázen, tak by se mi možná líbila popisová část - hledání kamarádek, rozmluvy s kocourem, finanční tíseň a celkově atmosféra domu. Jenže babka se musela schovávat za komínem a pořád jí vypínat ty pojistky!!!

milunka21
28.04.2019 5 z 5

Prosím prosím ať vyjdou všechny autorčiny horory. Fakt se mi líbila. Pořádných duchařin je fakt málo.

Googies
27.04.2019 5 z 5

Tak tohle bylo velkolepe!!! Sice zezacatku jsem furt mela v hlave Sama v cernem lese a cekala jsem, kdy se z toho zas vyklube jen nejake smecko na hlavni hrdinku, ale tohle jsem necekala.. Dala bych si to jako filmecek :D

S.monika
25.04.2019 1 z 5

Za mě totální trapnost. Děj naprosto bez hlubší myšlenky, nudné a zdlouhavé. Těšila jsem se na pořádnou duchařinu a i Věřte Nevěřte bylo důmyslnější. Opět se mi asi dokazuje, že mkt je silnější než kniha samotná... prostě obrovské zklamání.

tatiana7769
25.04.2019 2 z 5

Hororova klasika ... nic co by prekvapilo

Gabi212
24.04.2019 3 z 5

Měla jsem chuť na nějakou duchařinu, ale i když jsem nominovaný strašpytel, toho mrazení v zátylku jsem se nedočkala. Joo, jedna scéna byla nervydrásající a to jsem vážně čučela, ale jinak spíš taková odlehčovačka. Četlo se to ale pěkně, sice se pořád dokola opakovala nějaká slovní spojení a takové slovo "rezonoval" mě už drásalo nervy víc než ten příběh, ale ušlo to.

Teina
19.04.2019 4 z 5

Kniha byla super, bylo v ní dost zvratů a překvapení. A ačkoliv jsem se vždycky bála jen Kingova Řbitova zviřátek, myslím, že Duch domu Ashburnů je další strašidelnou knížkou, nad kterou budu ještě dlouho přemýšlet a bát se jí!

denisa7794
19.04.2019 5 z 5

Mě se moc líbila.Mam ráda takový druh čtení.A byla hotová za 3 dny

Jana77
19.04.2019 5 z 5

Naprosto skvělý příběh, čtivý od první stránky. Na duchařiny moc nejsem, u popisu toho, co tady duch vyváděl jsem se usmívala, protože jsem velmi racionální člověk. Ale tajemství starého domu jsem opravdu hltala slovo od slova!

lucka202
18.04.2019 2 z 5

Panebože, to byla ale kravina.

galinek
17.04.2019 4 z 5

Za dva dny:-),...."proboha", kde beru čas na čtení ???- v podstatě nic nestíhám, ale knížku přečtu za 2 dny....Nádhera!!!, moc se mi líbila. Asi to bude tím, že mne fascinují staré domy:-), genius loci..... Jsem teď závislá na knihách o 11., 12., 13.století,....trošku jsem si odskočila a bylo to moc milé setkání se všemi hrdiny příběhu, hlavně Wolfganga jsem hned milovala... svižně odvyprávěný příběh, krásná atmosféra, vše, co bych si od takového žánru přála,...a hlavně pro mne nezapomenulý závěr!:-)

nemer
17.04.2019 4 z 5

Kniha zpočátku budí dojem jakési podivné Young Adult literatury, nikoli thrilleru nebo snad hororu, ale v druhé polovině se dostává k duchařině ne nepodobné Stopám hrůzy a děj začne konečně odsýpat. Je to sice béčkový horror v knižní verzi, ale to se u tohoto titulu dalo očekávat, je to odpočinková četba, pokud Vám tedy duchové či doslova mrtví vylézající z hrobů nenahánějí panickou hrůzu :-) Mně nevadí, protože na ně stejně jako hlavní hrdinka nevěřím.
Knížka mě, navzdory x výhradám (včetně místy neohrabaného překladu), vrátila do dětství a připomněla mi o něco dospělejší verzi žánru, který jsem kdysi mívala ve velké oblibě. Dokonce jsem se začala těšit, že bych si v blízké době mohla přečíst zase něco podobného. Pokud Vám nevadí svéhlavé kočky, sem tam nějaký duch a mladá žena, která je nucena bojovat o svou existenci, a hlavně pokud nehledáte velesložitou látku k přemýšlení, mohu knihu s čistým svědomím doporučit.

Blaufik
16.04.2019 3 z 5

Bohužel celá kniha na mě působila jako béčkový horor. I když autorka píše čtivě a poutavě a i když bylo téma určitě zajímavé, tak já jsem rozhodně čekala něco jiného. Nedostavil se u mě ani strach, a ani pocit, že jsem přečetla nejlepší nebo nejděsivější knihu tohoto roku. Dobrou možná, ale dobrý je za tři, víc s klidným svědomím opravdu dát nemohu. Upřímně nechápu ten humbuk okolo, ale asi je někdy fajn, plout si tak svým tempem proti proudu.

Adris
15.04.2019 4 z 5

Ne ani tak duchařina, jako spíš magie , čarodějnictví či zombizmus. Pomalejší rozjezd, občas malinko nudné vycpávky, ale jinak dobré počtení.

Beky
15.04.2019 5 z 5

Absolutně fantastické !!!
Neuvěřitelně tajemné a záhadné už od začátku, knihu jsem nedokázala odložit aniž bych zjistila, co se vlastně stalo! :-)
Mírné napětí a překvapivý konec jsou jen třešničkou na dortu tohoto svižného příběhu opředeného stínem neznáma a tajemna. :-))

Martina410
14.04.2019 4 z 5

Docela strasidelna knizka, pribeh zajimavy a ctivy. Doporucuji k precteni.

Aleen
14.04.2019 5 z 5

Moje psycholožka mi říkala: Poslouchejte své tělo, přesně Vám řekne, jak Vám je. Když jsem četla Ducha, přistihla jsem se, že celá v křeči přitahuji ramena k uším a zuby zatínám, až mám křeč i v sanici... Moje tělo nelže - bála jsem se! Líbilo se mi nadšení hlavní hrdinky ze získání domu, ze zjištění, že měla tetu, která jí ho odkázala, i rozhodnutí nevzdat boj o něj. Líbilo se mi vlastně vše a celý příběh jsem si fakt užila.