Na Věrnosti

Na Věrnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107571/bmid_na-vernosti-PhD-107571.jpeg 4 486 85

Život Franka Mackeyho změnil v devatenácti letech jediný rozhodující okamžik. Jeho dívka Rosie Dalyová, s kterou měli v úmyslu společně utéct do Londýna, nepřišla na smluvené místo srazu v uličce Na věrnosti. Od té chvíle o ní Frank neslyšel. Po dvaceti letech Frank stále žije v Dublinu a pracuje u policie na oddělení tajných operací. Se svou rodinou zpřetrhal veškeré vazby. Jednoho dne mu však zavolá sestra, že se našel Rosiin kufr… Návrat do uliček dětství a dospívání vrhá Franka zpět do minulosti, vyvolává temné polozapomenuté vzpomínky, v jejichž spleti hledá stopy, aby rozluštil případ, který ovlivnil jeho celý dosavadní život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Faithful Place , 2010

JelizaRose
24.08.2012 3 z 5

Kniha se mi od začátku četla skvěle. Až na konec, ten byl pro mě velkým zklamáním! Po této knížce už, po dalších od Tany, ruku nevztáhnu, ikdyž jsem to měla v plánu.

Zara
21.07.2012 1 z 5

Kvalita autorčiných děl má (pro mě) bohužel klesající tendenci..I při totální absenci mých dedukčních schopností jsem už cca ve 3.kapitole odhalila vraha, zbytečně zdlouhavé popisy, vleklý děj atp. Při vší úctě ke spisovatelce, mám pocit, že takhle by to napsala kdejaká "sousedka odvedle", aniž by se intelektuálně příliš vyčerpala...

miczoken
31.03.2012 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila, četla jsem ji při každé volné chvilce. Jen jsem trošku rozčarovaná z konce, bylo tam pár drobností, které mně osobně přišly celkem nedořešené..

nikaxxx
18.03.2012

Čtení Na věrnosti mi trvalo dlouho. Narozdíl od předchozích dvou vynikajících detektivek se mi nepovedlo do čtení zabrat. Možná to bylo tím, že mi od začátku nesednul hlavní představitel nebo zápletkou, která má méně zvratů a více popisuje. Nevím. Nechci psát, že se mi tahle knihá nelíbila, to ne. Ke konci už jsem se do děje položila víc a čtení si užila. Za přečtení kniha určitě stojí, ale budu doufat, že další autorčino dílo bude víc podobné dvoum předchozím, než tomuhle :-).

bosorka
24.02.2012 4 z 5

Tentokrát se Tana French věnuje Franku Mackeymu, bývalému šéfovi Cassie Maddox, který se už objevil v předchozí knize Dokonalá podoba. Autorka nás přivádí do chudší dublinské čtvrti, kde detektiv Mackey vyrůstal a odkud v 19 letech utekl. I proto, že se nechtěl smířit s nepříliš lákavou budoucností, která v té době obnášela hlavně trávení času mezi pracákem, pivem, semtam nějakým kšeftíkem, hádkami s rodinou a boji s tyranským otcem. Po 22 letech se sem vrací a čeká ho asi jeden z nejtěžších případů, protože se týká jeho osobně a jeho rodiny. Tana French jako obvykle umí vtáhnout do děje a nepustí, dokud knihu nedočtete. Příběh mi přišel nejvíc zajímavý atmosférou, popisem Dublinu let osmdesátých, sondou do nelehkých rodinných vztahů. Samotné rozuzlení zápletky mě nepřekvapilo, v podstatě jsem ho tušila. Zamrzelo trošku, že tentokrát ani zmínka o Cassie Maddox.