Na Věrnosti

Na Věrnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107571/bmid_na-vernosti-PhD-107571.jpeg 4 486 85

Život Franka Mackeyho změnil v devatenácti letech jediný rozhodující okamžik. Jeho dívka Rosie Dalyová, s kterou měli v úmyslu společně utéct do Londýna, nepřišla na smluvené místo srazu v uličce Na věrnosti. Od té chvíle o ní Frank neslyšel. Po dvaceti letech Frank stále žije v Dublinu a pracuje u policie na oddělení tajných operací. Se svou rodinou zpřetrhal veškeré vazby. Jednoho dne mu však zavolá sestra, že se našel Rosiin kufr… Návrat do uliček dětství a dospívání vrhá Franka zpět do minulosti, vyvolává temné polozapomenuté vzpomínky, v jejichž spleti hledá stopy, aby rozluštil případ, který ovlivnil jeho celý dosavadní život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Faithful Place , 2010

Efca
25.09.2013 2 z 5

Pro mě byla bohužel tato kniha zklamáním. Po velmi zdařilých knihách V lesích a Podoba mi přišel děj příliš rozvláčný, postavený hlavně na dialozích a při šestém zopakování \\\"Ježkovy voči\\\" už jsem byla na tuto hlášku úplně vysazená a kniha se mi místy začínala zajídat... Závěr nijak nepřekvapil, ale to už jsem tak nějak předem čekala. Přesto na autorku nezanevřu a půjdu se začíst do dalšího příběhu - Ztraceného přístavu. Jsem zvědavá jaký nováček se v něm objeví a bude inspirovat k další knize...

Ronin Roujin
09.09.2013 5 z 5

Kniha má snad jen jedinou chybu a tou je přechýlené příjmení autorky. Jinak se bude s Dokonalou podobou ucházet o nejlepší kus z této série a možná i ze všech irských detektivek.
Téměř shakespearovský příběh vás donutí přelouskat knihu téměř na jeden zátah. Autorka kombinuje součastnost se vzpomínkami na osmdesátá léta. Za sebe bych tuto knihu zařadil před Podobu, protože je hlavním hrdinou muž a tak se s příběhem mohu více stotožnit.

Ruxandra
28.08.2013 2 z 5

Po dobré knize "V lesích" a podle mě velmi dobré "Podobě", je Na Věrnosti celkem zklamáním i když jsem se na její čtení tak těšila. Kdo je vrah, tušíte (nebo víte) prakticky od začátku, příběh byl velmi předvídatelný. K hlavnímu hrdinovi jsem si nedokázala vytvořit jakýkoli vztah, připadal mi neslaný, nemastný a i když bylo v knize popsáno jak těžké měl dětství a vám by ho asi mělo být líto, bylo mi to prostě jedno. U mě jako hrdina knihy neobstál, prostě jsem mu to neuvěřila. Jako vedlejší postava v Podobě byl perfektní, ale na utáhnutí celé knihy nemá... Jestli půjde kvalita knih Tany French takhle rapidně dolů, další dílo už si asi nebudu mít chuť přečíst.

HanaNov
12.08.2013 3 z 5

Na věrnosti byla moje první kniha Tany Frenchové. Na její předchozí tituly jsem si brousila zuby delší dobu, leč jako první se mi dostal do ruky právě tento titul.
Jedná se o skvěle napsaný psychologický román. Ano, skutečně bych řekla spíše román než detektivka nebo napínavá kniha, protože o detektivní zápletku v celkovém vyznění pravděpodobně ani nejde. Jedná se spíše o složité profilování chudinské čtvrti a charakteristických rysů jednotlivých postav, to vše na pozadí příběhu o hledání vraha v případu starém více než dvacet let. Vraha čtenář odhadne takřka v polovině knihy, z čehož usuzuji, že ona základní zápletka směřující k odhalení starého zločinu není prioritní.
Nejsilnější zbraní jsou vedle propracované psychologie postav a vztahů zejména dialogy a myšlenkové návraty do minulosti, díky nimž čtenář získá komplexní obrázek celého vývoje událostí.
Kniha je velmi čtivá a živá a ačkoli se nejedná o typický prvoplánově napínavý detektivní román, u něhož do poslední chvíle nevíte, jak vše dopadne, o to silněji zapůsobí. Mě osobně však Na Věrnosti příliš nedokázalo vtáhnout, dokonce jsem přemýšlela, že knihu odložím. Proto v rámci jakéhosi svého žebříčku ji řadím spíše k průměru.

Fiza
08.08.2013 4 z 5

Tana French mě baví již od románu V lesích, který se mi velmi líbil, ale paradoxně ho mám zaškatulkovaný jako 'nejméně zdařilý'. Na věrnosti je knížka detektivně i lidsky zajímavá a i když si občas budete připadat, že pročítáte skripta k Psychologii pro pokročilé, nezanechá to ve vás pocit učebnicového trápení. Aspoň ve mně to tento pocit nezanechalo, protože se mi rozebírání všech postav, které se po celou dobu v knížce objevovaly a zase mizely, náramně líbilo.

Po přečtení ve mně Na věrnosti zanechalo pocit, že to bylo dobré, ale ne přímo skvělé. Tanu ale rozhodně neopustím a brzy se pustím také do Ztraceného přístavu, kde očekávám další týden kvalitního čtení...

tamila
15.07.2013

Po jejích dvou předchozích románech, které jsem četla jedním dechem, jsem se trochu obávala, že mne tato kniha tolik nezaujme, protože se tam nebuodu vyskytovat moji oblíbení Ryan a Cassie, ale úplně jsem se spletla. Na Věrnosti mne naprosto pohltila. Atmosférou, postavami, dialogy. A líbilo se mi i to, že závěr není tak jednoznačný, jak se na první pohled zdá a otázka viny je tam hodně zpochybněna. Já jsem z téhle knihy byla unešená. Možná ještě víc než z těch předchozích a těším se na čtvrtou.

Karcoolka2210
18.06.2013 4 z 5

Tana French sa mi paci. Jej tretia kniha v poradi a zasa super citanie. Mam rada jej opisy hlavnych postav, ich myslienkove pochody, vnutorne boje a v tejto knihe to nebolo inak. Frank Mackey bol spomenuty okrajovo v Dokonalej podobe a tu sa o nom dozvedame ovela viac. Fakt zaujimave citanie od zaciatku az do konca:)

Jančislava
08.06.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila, bavila mě. Nemohu sice říct, že bych byla napjatá jak to dopadne, ale bylo to příjemné čtení. Je to třetí kniha, kterou jsem od ní četla a ted se chystám na čtvrtou :-) takže mohu s klidem doporučit!

RadkaL23
14.05.2013 5 z 5

Třetí a stejně dobrá kniha. Velmi pěkně se mi četla a někdy se odtrhnout od děje mi dělalo problém, hnalo mě to stále číst a číst....

vikikl
14.04.2013 3 z 5

Moje první kniha od této autorky a ne že by byla vyloženě špatná, ale jak už zde bylo řečeno, děj místy dost vleklý. Jiné její knihy ale určitě ještě zkusím.

Patapuf
11.04.2013 5 z 5

Úplně nejlepší kniha od této autorky.... opravdu doporučuji.... v některých pasážích sem zavzpomínal i na svoje mládí a nebylo to špatný.....

DaenerysZ
07.04.2013

Výborná kniha, ktorá má schopnosť zaujať nielen príbehom, ale i ľudsky a tiež jazykovo, štylisticky. V tomto si snáď zaslúži pochvalu i prekladateľ - Petr Pálenský za velice trefné, farebné a poživateľné verbálne uchopenie. Zaujímavé je, ako autorka trefne a autenticky dokáže vykresliť a zosobniť individualitu hlavnej postavy a vyprávača - s prihliadnutím na V lesích i na Podobu vždy inak a novo. Celkovo myšlienkovo, dialogicky i psychologicky uveriteľné i smutne krásne.

bookcase
22.03.2013 5 z 5

Výborný psychothriller, autorka opravdu umí.

Melanka
24.02.2013 4 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha od Frenchové. Taková nejpravděpodobnější.

audrey
19.02.2013 5 z 5

Mně osobně se kniha líbila hodně a nevadilo mi, že byla dlouhá a že vrah byl znám poměrně brzy. Šlo tam o mnohem víc než jen o detektivní pátrání.

Adriassa
29.01.2013 2 z 5

Musím říct, že mne kniha zklamala. Velmi brzy bylo jasné kdo, jak a proč... Zatím od Tany nejslabší kniha. Nejvíce se mi líbila Podoba. Snad bude další kniha lepší.

Hella
21.01.2013 1 z 5

Moc jsem se na vydání dalšího titulu od Frenchové těšila, ale Na věrnosti pro mě bylo zklamáním - roztahané, děj místy jakoby stál, žádná silnější místa, která by tu nudu vyvážila.... Škoda, V lesích bylo fantastické.

Ronny
24.10.2012 4 z 5

Kniha se mi líbila a přes její objem (424 str) jsem ji přečetla na jeden zátah. Doporučuji.

brabofka
28.09.2012 4 z 5

Krásně čtivá detektivka. Konec byl trochu zklamáním, čekala jsem nějaké napětí až do konce a ne že se cca 100 stránek před koncem dozvím kdo to byl. Pořád jsem čekala NĚCO... a ono to nepřišlo.
Přišlo mi jako kdyby autorka nevěděla jak to ukončit tak to tak nějak zaonačila.... spousta teorií, spousta podezřelých, spousta doměnek které mě odváděly od děje a naznačovaly .... 4h jen pro ten konec.

Selinute
26.09.2012 3 z 5

Třetí kniha Tany French byla také pro mě velkým zklamáním. Četla jsem ji dlouho a moc mě nezaujala. Přestože Tanu French řadím za dva předchozí romány mezi oblíbené spisovatelky, taky se budu rozmýšet nad koupí další její knížky.