Druhá šance pro Zoe

Druhá šance pro Zoe https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494827/bmid_druha-sance-pro-zoe-fIU-494827.jpeg 4 71 71

Zoe právě odmaturovala a chystá se do Londýna na koncert slavné britské kapely, jejímž zpěvákem je její otec. Muž, jehož nikdy nepoznala, se jí po jejím narození zřekl. Nebo to bylo jinak? O dvacet let dříve se Tereza v Londýně pokouší utéct před temnou minulostí. Pilně studuje a postupně se jí zase daří najít radost ze života. Nachází tu nové přátele a zamiluje se do vycházející rockové hvězdy. Quentin je úžasný, má to v hlavě srovnané, není sukničkář ani nebere drogy. Zdá se, že budoucnost bude patřit jejich lásce. Jenže osud má na věc jiný názor… Dva navzájem propletené příběhy od sebe dělí dvě desítky let. Příběh matky a dcery, Terezy a Zoe, dvou božských cukrářek, jejichž dorty dokážou otevírat srdce.... celý text

terryaknihy
28.07.2022 4 z 5

Kniha mě velmi nalákala svou obálkou a měla jsem jí v hlavě tak dlouho, že jsem nakonec zaklikla na eshopu Grady koupit :D.
Druhá šance pro Zoe je takovou typickou knihou pro mladistvé, takže pro mě v knize toho úplně tolik nebylo. Věřím, že číst tento příběh třeba ve svých “náct”, tak bych byla nadšená!
Dvě časové linky, dvě vypravěčky (Zoe a její matka). V příběhu se stane několik smutných událostí, ale ve finále nám ukazuje, že všechno zvládneme, když budeme s lidmi, které máme rádi. Je to jednoduše čtivé a doporučila bych to všem mladistvým :).. pro nás starší je tam skvělý recept na dortík s tajnou ingrediencí :)!

janca6129
27.07.2022 2 z 5

(SPOILER) Druhá šance pro Zoe je za mě příběhem s velkým, avšak špatně uchopeným potenciálem. Téma pěkné, stejně tak použití dvou vypravěček, Zoe a její matky Terezy o 20 let dříve. Bohužel jsem se při čtení spíš trápila...

V příběhu je víc dramat jak v americkém teen filmu – spousta smrti a množství neuvěřitelných náhod, a to všechno bez hlubších emocí (nevím no, kdyby mi umřela mamka a pak babička, asi by mi byl nějaký James u zádele...). Kdyby tím autorka trochu šetřila, mohlo by to být i dobré.

Kdyby jednotlivé části nebyly označeny jmény hl. hrdinek, ztratila bych se – jejich vyprávění bylo jako přes kopírák. Navíc to celé dost působilo jako fanfiction náctileté fanynky na oblíbenou kapelu/zpěváka.

Podle kladného hodnocení si to ale své čtenáře jistě najde.

Kni-holka
14.07.2022 5 z 5

Co je pro vás dokonalé vakuum? Místo, kde se cítíte v bezpečí, kde můžete být sami sebou jen se svými myšlenkami? Pro mě je to můj růžek na gauči, deka, polštáře a kniha. Pro Zoe je to kuchyně, kde vytváří kytičky z okurek, francouzské palačinky či dort s tajnou ingrediencí. Jaká to je, to si musíte přečíst v knize. A právě do tohodle vakua se Zoe ukrývá, když si chce srovnat myšlenky na svou mámu a na to, co jí řekla či neřekla o jejím otci - slavném britském zpěvákovi.

Druhá šance pro Zoe od @cosmopolis_cz je taková příjemná pohádka nebo klasický americký film pro puberťáky. Pokud jste viděli film Co ta holka chce, tak pochopíte.

Příběh se odvíjí ve dvou rovinách - proto dvě bubliny na obálce. V jedné se ocitneme před 20 lety v kůži Terezy - matky Zoe - která prchá do Británie, aby utekla před tím, co se jí stalo v Čechách. A že to byla teda hrozná věc. Snaží se zapomenout na minulost a začít znovu. A to se jí povede po setkání se zpěvákem skupiny The Secret Box Quentinem Danielsem a americký sen všech puberťaček se začne plnit, než zasáhne osud.

V druhé rovině jsme v kůži Zoe, kterou autorka opravdu nešetří. Takové rány osudu, to je teda něco. Přesto se vydává do Británie, aby poprvé viděla svého otce a jakmile ji vytáhnou na pódiu, začne příběh nabírat spád a Zoe se ocitá mezi tehdejšími přáteli své matky, setkává se se svou platonickou láskou z dětství a pomalu zjišťuje, kdo skutečně je.

Božské dezerty, rocková muzika, první láska a hledání sebe sama. To vše v sobě příběh má. Je pravda, že jsem občas měla problém některým věcem uvěřit, že by se to skutečně mohlo stát. Ale právě proto saháme po knihách, které nám tyto ideologie nabízí. Aby nám poskytly únik z reality. A tohle byl příjemný únik.

Každopádně na konci knihy najdete recept na dort s tajnou ingrediencí a ten určitě brzy vyzkouším.

Fortuna7
12.07.2022 4 z 5

K této knize jsem se dostala už minulý rok, a to díky betačtenářství, které mi sama autorka nabídla.
Neměla jsem vůbec žádná očekávání, ale dostala jsem velice milý příběh a krásnou oddechovou jednohubku.
Jsem moc ráda, že jsem se mohla alespoň malinko podílet na vzniku této knihy a moc děkuji autorce za možnost číst Druhou šanci pro Zoe s předstihem :-).

KlarisK
03.07.2022 5 z 5

„Dva navzájem propletené příběhy od sebe dělí dvě desítky let. Příběh matky a dcery, Terezy a Zoe, dvou božských cukrářek, jejichž dorty dokážou otevírat srdce. "

Zoe je sympatická slečna, která rozplétá rodinné tajemství... Komu má věřit? Opravdu jí její milování lhali? Myslím si nadčasové téma, protože v každé rodině nějaké to "tajemství" existuje (něco "nevyřčeného"). Vše nemusí být tak, jak se na první pohled zdá... Někdy právě proto, že milujeme, musíme odejít.

„Dnes je první den zbytku tvého života." (Anne Wilson Schaef)
Dnešek už se nikdy nebude opakovat a je pouze na nás, jak ho prožijeme a zapíšeme do svých vzpomínek.
Kniha se mi líbila a mohu ji jenom doporučit ️.

Monačte
25.06.2022

Tahle knížka dokazuje, že fajn YA nemusí být jen distopické, fantasy nebo s LGBTQ tématikou. Člověk ale aby tuhle obyčejnou romantiku (byť s dost neuvěřitelnou linkou) hledal jako jehlu v kupce knížek. Ale díky za to! Na mě, jakožto holku co se věkem blíží spíš mámě hlavní hrdinky, to bylo už přeci jen trochu moc “young” - ať jazykem nebo vykreslením postav. Přesto to ale byla milá jednohubka, kterou jsem si dala za dvě deštivá odpoledne a narozdíl od mnoha jiných českých autorek - zde mi hlavní postavy byly celkem sympatické. S českou současnou literaturou mám totiž často ten problém, že nemůžu 90 % postav vystát!
Zajímavé také je, že příběh “mámy” Terezy má vibe románů pro holky od Lenky Lanczové, což skvěle dokresluje to, že se vlastně měl (podle mých propočtů) odehrávat v době její největší slávy - koncem devadesátek. A protože jsem LL fanynka, tak tady Zoe jednoznačně doporučuju!

Knihomolka97
21.06.2022 5 z 5

Druhá šance pro Zoe je opravdu velmi milý, odpočinkový, romantický příběh, i když chvilkama i smutný, co si budeme..
Kniha je vyprávěna ve dvou časových rovinách - před 20 lety z pohledu Terezy a v současnosti z pohledu Zoe. Matka a dcera. :)
Obě linky jsem si užívala a obě mě chytly za srdce. K mužským hrdinům můžu říct jen to, že bych jednou chtěla potkat taky takového Jamese (nebo Quentina). :D
Moc se mi líbilo, jako roli tu hrál osud. Krásně do sebe vše zapadlo. :)
Snad všechny postavy jsem si oblíbila, příjemná parta lidí, která držela při sobě.
Jediná postava, která mi příliš neseděla, byla Kim (dobře napsaná "macecha" :D ).
Při čtení se mi sbíhaly sliny, protože Tereza i Zoe jsou velmi nadané cukrářky. Takhle péct bych chtěla umět taky. Určitě někdy zkusím upéct ten výborný dort, jehož recept najdeme na konci knihy. :) A líbilo se mi taky prostředí, kde se příběh odehrává.

kristy.books
16.06.2022

Druhá šance pre Zoe je taká milá YA romantika z prostredia hudobných hviezd. Striedajú sa tu dve časové linky - prítomnosť (príbeh Zoe) a minulosť (príbeh Terezy, matky Zoe, odohrávajúci sa pred 20 rokmi). Ja mám podobné príbehy rada, takže túto novinku hodnotím kladne, hoci niektoré veci mi prišli celkom rýchle a uvítala by som, keby ich autorka trochu viac rozpísala. Kapitoly sú pomerne krátke, príbeh má len okolo 200 strán, takže ide o jednohubku, ktorú zvládnete prečítať v priebehu pár hodín.

Zoe, jej mama i babka zbožňujú pečenie, takže sa tu neustále kuchtilo niečo dobré, až sa mi zbiehali slinky. Už chápem všetky varovania, že bez chutného zákusku by sme sa do čítania nemali púšťať.

Z príbehu Terezy a Quentina mi bolo smutno. Na jednej strane Tereze rozumiem, prečo sa rozhodla tak, ako sa rozhodla, na druhej by som si priala, aby sa snažila nájsť vhodnejšie riešenie, ktoré by ochránilo Zoe a zároveň jej dovolilo vyrastať s otcom. Nie vždy však veci dopadnú podľa našich predstáv.

Zoe sa v krátkej dobe obrátil život hore nohami. Prišla o svojich blízkych, dozvedela sa, že mama jej celý život klamala, ocitla sa v cudzom prostredí, snažila sa zblížiť s otcom, ktorého nikdy nevidela...Jej "nová rodina" ju však prijala s otvorenou náručou a snažila sa jej vo všetkom pomáhať. Táto partička bola veľmi príjemná (až na jednu udalosť ku koncu príbehu).

Romantická linka bola rozkošná. James je zlatíčko, hneď som si ho zamilovala. Bola to moja najobľúbenejšia postava z celého príbehu. Pri ich spoločných chvíľach so Zoe som sa usmievala ako slniečko na hnoji.

Usporiadanie textu mi prišlo zvláštne, text sa mi zdal dosť nahustený (v porovnaní s inými knihami z vydavateľstva) a aj typ písma mi úplne nesedel. Čo sa týka obálky...okolo tej sa už viedlo viacero diskusií, že sa podobá na obálky inej českej autorky (čo mne vôbec "nedocvaklo", až kým to nezačali riešiť iní). Mne sa obálka páči a nemyslím si, že tam bol zámer "opičiť" sa po niekom inom. Mnoho kníh má podobný štýl obálok a nikto to nerieši.

Katie88
10.06.2022 5 z 5

Pěkný příběh matky a dcery pro mladší generace. Je skvělé, že se autorka zaměřuje na psaní YA, protože na českém trhu tyto knížky chybí a důsledkem toho je, že mladé holky čtou knížky, které pro ně nejsou vhodné. Tato kniha je naopak více, než vhodná :) Nejsem sice už dávno YA, ale příběh Zoe i Terezy mě chytl za srdce. Sice jsem si místy přála, aby určité věci dopadly jinak, ale to by bylo až příliš nerealistické. Kniha se čte skvěle, žádné zbytečně detailní popisy a to mi taky vyhovuje.
Ještě o něco víc než hrdinky se mi líbili hlavní hrdinové - Quentin i James byli úžasní a naprosto dreamy :-))

JayneS
06.06.2022 5 z 5

Skvělé počteníčko , která se ovšem čte jedním dechem, protože neustále chcete vědět jak to bude dál a dál, a najednou zjistíte že jsou 4 ráno :-))))), opravdu palec nahoru

blanka2739
05.06.2022 5 z 5

Naprosto skvělá a originální knížka. Příběh je svižný, nikde se zbytečně nezdržuje a krásně se čte. Jelikož sladké miluju, tak se mi celou dobu sbíhaly sliny. Ke konci jsem byla napjatá jak kšandy. Líbí se, jak je Zoe nad věcí a jak reaguje v různých situacích. Dva úhly pohledu se navzájem krásně doplňují, vše je pečlivě promyšlené a propojené. Už se těším na další autorčiny knížky!

petulkapeta
04.06.2022 5 z 5

Dnes je první den zbytku tvého života.

,,Ty jsi si mnou jistý?" ptám se trochu uraženě. A na to jeho jistý kladu obzvlášť' důraz.
,,Ne!" uchechtne se.,,Spíš mám strach, že to podělám, ješ tě než to začne. Ale jsem si jistý, že ty a já patříme k sobě."

Vskutku nádherný příběh. Jamse se Zoe jsem si zamilovala a snesla bych jen o nich další čtení. Příběh vypráví ještě i mamka Zoe a taky pěkne,ale Zoeinu část jsem si užívala doslova ji hltala. A ruku nahoru kdo se culil u kapitoli se svatebnim dortem jako ja.

Ivuska.09
28.05.2022

Milý příběh se dvěma dějovými linkami, v němž dochází k odhalení mnoha tajemství mezi matkou a dcerou. Z mého pohledu je to velmi povedený román, ve kterém najdou poučení mladší i některé starší čtenářky.

petik_tu
21.05.2022 5 z 5

Sice nejsem cílová skupina, ale knížka mi rychle ubíhala, oba příběhy mi připadaly zajímavé, byla v ní spousta hezkých momentů a myslím, že by se slečnám měla líbit (ne jen jim).
Je pěkná a lepší než autorky prvotina Bronzová medaile.

pro dívky romantika cukrárna pro dospívající mládež (young adult)

2016  80%Bronzová medaile
2022  80%Druhá šance pro Zoe