Dřív než ji najde

Dřív než ji najde https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330959/bmid_driv-nez-ji-najde-1TM-330959.jpg 4 200 57

MUSÍ NAJÍT SVÉHO OTCE DŘÍV, NEŽ ON NAJDE JI… Obyvatelé poklidného městečka Silver Bay na pobřeží New Jersey ten příběh dobře znají: jednoho nedělního večera v září roku 1991 uspořádal Ramsey Miller večírek pro sousedy a potom zavraždil svou krásnou ženu a tříletou dceru. Všichni se ale mýlí. Dcera unikla. Teď už jí bude osmnáct a má plné zuby života v utajení. Posledních patnáct let se v rámci programu na ochranu svědků pod jménem Melanie Denisonová skrývala v malém městě v Západní Virginii – její otec totiž nebyl nikdy dopaden… Navzdory přísným pravidlům Melanie navázala vztah s mladým učitelem z místní střední školy, nyní je deset týdnů těhotná a nechce, aby se její dítě muselo schovávat jako ona. Vzepře se svým opatrovníkům a vezme věci do vlastních rukou. Melanie se vrací do Silver Bay a doufá, že dokáže to, v čem úřady selhaly: najít svého otce dřív, než on najde ji. „BRILANTNÍ.“ – JEFFERY DEAVER, AUTOR BESTSELLERU SBĚRATEL KOSTÍ... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Before He Finds Her , 2015

Rodaw
09.06.2017 2 z 5

U mě jsou to tak 2-3 hvězdičky, ale to proto, že to úplně nesedlo prostě mně.. V tomhle jsem jedna z výjimek, protože většina lidí je z knížky nadšená (takže na mě zase tolik nedejte :DD)
Proč mě to tolik nedostalo ? Mám pocit, že na mě byla knížka až moc psychologická - až filozofická a pomalá...
Konec je překvapivý, ale já prostě čekala větší bombu - napínavou a mrazivou, knížku bych označila spíš jako rodinné (komorní) drama. Já čekala dusivý thriller plný vražd :D

Gewinner
05.06.2017 5 z 5

Příběh o strachu a vykoupení, úzkosti a naději. Příběh o dobrých úmyslech, které nás občas svedou na scestí.
Román, který si rozhodně zaslouží pozornost.

bosorka1044
04.06.2017 5 z 5

Propracovaný příběh mladé dívky, která bere osud do vlastních rukou. Dobré skutky, které nás někdy zavedou do pekel, ale také naděje a víra v lepší budoucnost.
Knize dávám pět hvězd a konci bych dala šest, kdyby to bylo možné! :-)

DoDidDone
03.06.2017 1 z 5

Tak tohle byl bohužel krok vedle. :/ Přitom popis knihy se zdá jako super téma. Připadá mi, že cokoliv, co se přirovná ke Zmizelé, ji nevidělo ani z vlaku. Celou zápletku jsem si dokázal vyvodit už při nějakých dvaceti stránkách čtení. Zbytek byl dost nudný a zbytečný a pokud část knihy vynecháte, nic se vlastně nestane. Taky moc nechápu chování policie, ale to mi na tom zase až tolik nevadilo, jen se to přidalo do seznamu. Postavy jsou docela sympatické a příjemně vykreslené, ale děj do sebe příliš nezapadá, hlavně tedy popisování něčeho, co vám ve výsledku je k ničemu. :/

rodak
01.06.2017 3 z 5

Po dlouhé době opravdu nudná detektivka nebo chcete-li nudné psychologické melodrama.Ani jedna z postav mi nebyla sympatická,neskutečně se to táhlo.A přitom takové hodnocení čtenářů.Naprosto přesně vyjádřeno o tři komentáře níže-díky Aires.

MartinaF
07.05.2017 4 z 5

Tak po dlouhé době zase kniha, která se mi skvěle četla. Nebylo to tak úplně napínavé, ale spíše psychologické. A nesnažila jsem se hádat, jak to všechno dopadne, protože bych to stejně neuhodla.

Za mě určitě palec nahoru.

Blaufik
07.05.2017 5 z 5

Závěr knihy zaváněl těžkým průměrem, vzhledem k tomu, jakou laťku nasadila kniha během příběhu. Ale to se občas stane, a zvlášť této knize a jejímu autorovi budiž odpuštěno.
Celkově knihu hodnotím jako thriller, který rozhodně stojí za vaši pozornost a pevně doufám, že se dočkáme dalších knih z pera Michaela Kardose.

Více v mé recenzi v záložkách.

ankaras
07.05.2017 5 z 5

Paráda!

Aires
06.05.2017 3 z 5

Kniha staví především na dramatické rodinné tragédii a psychologii postav. Dřív než ji najde proto není dechberoucí thriller, při kterém se vám budou ježit chlupy na rukou. A to je tak trochu škoda. Tempo je pomalé, vláčné a něco přelomového se stane až v samotném závěru knihy. Konec je bleskurychlý, tak trochu klišoidní a kniha s takto zajímavou zápletkou by si zasloužila velkolepější finále. Knize schází potřebná dávka napětí a jiskra, která vás přinutí u dobrého thrilleru sedět až do rána. Na emoce vám příliš nezahraje, na nervy nezabrnká, zkrátka přejde jako dešťová přeháňka a nic moc ve vás nezanechá. Asi první kniha, která u mě po dočtení nevyvolala vůbec nic.

Janek
27.04.2017 4 z 5

Výborné, jen ten závěr se mi zdál zbytečně natahovaný a překombinovaný.

ReziEngli
26.04.2017 4 z 5

Velmi poutavý thriller. Sice jsem měla problém ze začátku se do knihy začíst, ale pak už mě to chytlo a nepustilo.

michalka S.
22.04.2017 5 z 5

Kniha se mi moc libila.Dej byl prekvapivy jen by me zajimalo co a jak dale( nechci prozrazovat)

Modrina
21.04.2017 4 z 5

Knížka se četla dobře. Celou dobu je víceméně jasné, že není všechno, jak to vypadá, dokonce jsem i odhadla pachatele. Škoda, že jeho motivaci nebyla věnována větší pozornost, určitě by to šlo malinko rozvést. Ale pěkné, za přečtení to rozhodně stojí.

kneslova
19.04.2017 4 z 5

Docela dobrá kniha, slušná detektivka, začátek mi přišel lepší, pak to tak jaksi stagnuje a závěr je překvapením, i když se dá tušit, že to nebude tak jak se zdá...

Jana77
18.04.2017 5 z 5

Hodně dobré. Byla jsem překvapená koncem, ten jsem nečekala. Za mě plný počet hvězd.

Gewinner
10.04.2017 5 z 5

Skvělé! Zvratem, který jsem nečekal, mě autor naprosto dostal. Doufám, že se dočkáme dalších děl Michaela Kardose, protože tenhle autor rozhodně stojí za pozornost!

trudoš
08.04.2017 4 z 5

Podmanivý thriller, jehož devízou není ani tak okázalá zápletka, jako spíše skvěle rozehraná psychologie postav. Michael Kardos se spoléhá na skrovné motivy, které záměrně překrucuje a funguje mu to na jedničku. Hra myši s kočkou není sice nijak objevná, ale pořád je mi v mnoha ohledech sympatičtější, než opětovné sledování, jak geniální násilník loví své méně chytré oběti. Přitom dějová gradace působí přirozeně, což jen podtrhují obyčejní hrdinové z řad těch méně šťastných, jimž život nenadělil žádnou zlatou lžičku. Naštěstí to nesklouzává do tenat opilé trudnomyslnosti, kdy máte chuť si společně s aktéry podřezat žíly kartáčkem na zuby.
Jak však autor poutavě rozehraje lidské drama, závěr naprosto zbytečně překoření a přímočarost, která mi tak učarovala od prvních stran, najednou zmizela v průběhu několika odstavců. Je v tom logika, o tom žádná, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že jde jen o potřebu jít v ústrety populárním trendům. Na druhou stranu, zavděčit se všem jednoduše nejde.

rodinné vztahy zmizení lidí prolínání minulosti a současnosti

Autorovy knížky

2017  75%Dřív než ji najde

Kniha Dřív než ji najde je v