Drakie

Drakie https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129939/bmid_drakie-129939.jpg 4 876 179

Drakie série

Jacinda od malička žije s cejchem výjimečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu. Jacindina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpůsobit...... celý text

Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Firelight , 2010

Ellkarka
06.05.2013 4 z 5

Dávám spíš 3,5 hvězdičky.. Hezký příběh, ale asi jsem se do něho nemohla nějak vcítit, ke všemu to skončilo všelijak, takže mi asi nezbývá nic jiného, než si přečíst další díl. Upřímně nevím jestli ano. :D Dokonce mi i jedna věta připomněla Stmívání: ,,A tak se lev zamiloval do jehňátka." Není to tak přesně, ale nechci to říkat. :) Pro překvapení. Asi mi tam chybělo více napětí nebo jsem od toho očekávala něco víc, když jsem četla recenze a komentáře na knihu, zmiňovalo se, že má knížka smutný konec. To sice měla, ale pro mě asi ne tak dostatečně. :DD Jsem divná.. Asi jsem tak trochu lpěla na tom, že to má pokračování a všechno se zas zpraví.

ala.mihalikova
05.05.2013 5 z 5

Ze zacatku mi trosku delalo problem, jakym stylem je knizka napsana. Ale kdyz si na to clovek zvyknul, tak se to potom cetlo snadno. Pribeh se mi moc libi, konecne je to neco jineho, originalniho. Pribeh byl hezky, oddychovy a konec zajimavy. Tesim se na dalsi dil.

JajaAP
03.05.2013 4 z 5

Moc ráda bych o této knize napsala, že je to pěkný a originální příběh, ale byla by to pravda jen z části. Pozadí příběhu mi připadá tak nějak ohrané. Tajemná dívka, která skrývá své pravé já, je zamiluje do spolužáka na střední škole? To už tu bylo tolikrát. Ale musím pochválit nápad s draky. To je vážně originální, obzvlášť po té záplavě upírů a andělů z poslední doby. Takže celkově... mě se to líbilo a už se těším na další díly. A obálku taky chválím. :-)

kathy-16
02.05.2013 4 z 5

moc pěkný příběh! je to zase úplně něco nového a toho si cením nejvíc.

Enefersis
18.04.2013 4 z 5

Povedená kniha:) V žebříčku mých NEJ asi figurovat nebude, ale i tak to byl příjemně strávený čas. Jen musím konstatovat, že mě ta ,láska až za hrob´ na první/druhý pohled přestává bavit. Chtěla bych vidět něco takového v realitě. No ale to je jen detail:) Autorka dobře zpracovala originální námět, Jacinda byla jako hlavní hrdinka fajn, jen mi přišla strašně nerozhodná. Měnila názory jako aprílové počasí. Nejvýraznějšími postavami v knize jsou ona a Will, ostatním nebylo dáno tolik prostoru, což je škoda. Ráda bych se dozvěděla víc třeba o Azurce, Catherine nebo Cassianovi, jak už bylo řečeno- doufám, že si to autorka ponechá do dalších dílů:) A Tamru bych nejradši propleskla! :D Opravdu jsem se snažila vžít do její situace a byly momenty, kdy jsem ji docela chápala, ale i tak mě většinu času neuvěřitelně vytáčela.
btw. obálka je nádherná:)

Zuzka_m
13.03.2013 4 z 5

Skvělá kniha s originálním příběhem. Mám ráda věci točící se kolem draků, takže do téhle knihy jsem byla opravdu začtená. :))

bara8686
12.03.2013 5 z 5

krásný příběh se smutným koncem, ale těším se na další díly, kde se vše určitě obrátí :-)

mary.M
11.03.2013 4 z 5

Po upírech a vlkodlacích příjemná změna. Je to čtivá a oddechová kniha.

petiska
04.03.2013 5 z 5

Tuto knihu mi doporučila moje kamarádka. Chválila si ji, tak jsem to riskla. Překvapil mě děj knížky, ovšem jméno hlavní hrdinky se mi docela nesnáz pamatovalo. Jacindu jsem si nedokázala představit a nedokážu to asi ani teď. Něco mezi člověkem a drakem? Možná. Příběh mě velice zaujal a už se nemůžu dočkat druhého dílu, až mi ho opět ta stejná milá osůbka půjčí. Pevně věřím, že se Jacinda s Willem dají dohromady. Nejoblíbenější část knížky? Asi bych momentálně řekla, že začátek, jak ji Will najde v jeskyni proměněnou v drakii a nechá ji žit. Ty slova: Jsi krásná... Okouzlující chvíle. Určitě doporučuji všem vášnivým čtenářům fantasy.

Danda224
22.02.2013 5 z 5

Od začátku mě hodně zaujala a na konci jsem skoro nedýchala už se těším na další díl

Bet
20.02.2013 3 z 5

Hned od začátku mě kniha zaujala, akce hned v úvodu a Will super. Také Xander stojí za hřích (můj názor chy). Kniha je čtivá, povedená a konečně něco jiného než upíři :-)

orangerose
18.02.2013 5 z 5

úžasná knížka,překrásná obálka

kasulka
03.01.2013 5 z 5

Knížku jsem přečetla za den a opravdu mě nadchla. Will je sympaťák :) Tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet v dalším díle... už se těším :)

Kůstka
30.12.2012 4 z 5

Fantasy téma, které tady ještě nebylo. A to že CooBoo chrlí jednu fantasy za druhou. :)) Zápletka sice trošku ohraná, "chci s ním být, ale nemůžu, protože ..", ale i tak, bavilo mě to a docela mě zajímá 2. díl. :)

psirena
26.10.2012 5 z 5

Příběh, který touto knížkou nekončí. Co se mi líbí, je originální obálka . Kniha se mi líbila, je docela osvěžující. Je hezké, když je nadpřirozená bytost i dívka, a ne naopak, jak je to v dnešní době obvyklé :-D

ciniminisek
20.09.2012 5 z 5

Pěkná knížka nebezpečná,zakázaná láska,to já ráda.Byli chvíle,kdy se kniha táhla ale to nemění nic na tom,že jsem se do ní "zažrala".Dva hlavní hrdiny jsem si velmi oblíbila,to tak často nebývá.Sestru s matkou bych vyhodila z auta po cestě.Řekla bych,že v druhém díle nám matka poodhalí i nějaké to tajemství.Velmi se těším na další díl a za obálku dávám hvězdičku navíc.

zdenulii
12.09.2012 5 z 5

Nádherný příběh. Nádherná knížka..už aby vyšlo pokračování:)

Calzedonka
28.08.2012 4 z 5

- SPOILER -
Děj začal hned slibně, rovnou do akce, žádná úvodní slova. Takhle se mi to líbí. Dokonce se v první kapitole objevují malá tajemství, jako vyslovení dvou slov, které autorka hned neprozradila. Tím mě nenuceně donutila přemítat, co jí asi řekl. Bohužel se to hned dozvídám na začátku další kapitoly. Pro mě moc brzo, čekala jsem prozrazení až někdy v půlce knihy, kdy už budu mít o tom pár svých teorií.

Svět drakijců mi přijde vážně zajímavý, ale hrdinka hned utíká z kmene mezi normální lidi a už se toho moc nedozvíme. Chci vědět víc *fňuk*. Tam se zamiluje rovnou do jedné z nejnebezpečnější osob, jak jinak. A tím začíná zamilované oťukávání. Taky vám to trochu připomínalo Twilight? Což proti tomu osobně nic nemám, nebylo to tak přehnané jako u stmívání a také víc chápu, proč ji tolik přitahuje. Já sama bych se zachovala podobně, když je to způsob, jak si zachovat své pravé "já" a neranit rodinu útěkem.
Při tom jejich otrkávání jsem ale doufala v nějakou akci, která by děj více probudila k životu, aby Jacinda neřešila pořád jenom, jestli se má stýkat s Willem nebo ne, jestli má utéct nebo ne, jestli...
Byly tam vždycky jen náznaky, že se blíží nějaké nebezpečí, ale nakonec se vždy nic moc nestalo. Pak se objevuje Cassian, ikdyž mě zas tolik neohromí. Mohl jí to přecejen o třošičku víc zavařit a né ji jen postrašit (ale třeba je fakt hodný, kdo ví..). Nakonci se dočkávám nějaké pořádnější akce a jde do tuhého, ale také zároveň ne moc nadšeně zjišťuji, že se blížím k posledním stránkám knihy.

Mrzí mě, že autorka nedala ostatním postavám více prostoru. Třeba o Azurce nebo Catherine toho víme naprosté minimum a takových je více. Takže doufám, že ve druhém díle narazím opět na Azurku, protože zrovna o ní, bych se ráda dozvěděla toho víc.

Vím, že má kniha své mouchy, ale přesto jsem si ji hodně oblíbila a nemůžu se dočkat dalšího dílu ^^
Pokud ovšem hledáte kvalitní knihu s dračím tématem, tak bych doporučila spíše EONa (Alison Goodman)

P.S.: Moc se mi líbí obálka :P

mis22
27.08.2012 5 z 5

Skvělá kniha! =) Stojí rozhodně za přečtení :D.

draci přátelství láska útěk dobrodružství střední škola

Sophie Jordan
americká, 1975