Drakie

Drakie https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129939/bmid_drakie-129939.jpg 4 876 876

Drakie série

Jacinda od malička žije s cejchem výjimečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu. Jacindina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpůsobit...... celý text

Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Firelight , 2010

Kája♥
10.10.2014 4 z 5

Moc hezké počtení. Určitě si přečtěte

Lucka.79
27.09.2014 4 z 5

Drakie je kniha s celkem originálním námětem, kterou bych spíše než ve fantasy románech pro ženy viděla v sekci pro mládež ... ale i ty já čtu ráda. Jacinda je šestnáctiletá dívka, která je rozhodnutím její matky v nelehké situaci. Je nucena se přizpůsobit novému životu, který popírá vše na co byla doposud zvyklá a její drakijské -já- pomalu umírá. Bojuje s touhou být mezi svými, v prostředí kde vyrůstala měla přátele a láskou ke své matce a sestře ... a na scénu vstupuje také Will - člen rodiny lovců.
Mě se kniha docela líbila, sice mi tam chybělo víc napětí a takových těch -dramatických situací- ale i tak to bylo fajn.

BonnieMC
02.09.2014 3 z 5

Tak nějak nevím co je se mnou špatně, ale za mě je to spíš takový slabší průměr. Hvězdičku bych udělila za opravdu skvělý nápad s draky(iemi), za opravdu přenádhernou obálku a část hvězdičky za Cassiana. Hlavní hrdinka Jacinda na mě působila spíš jako malé dítě, které provádí rozhodnutí jen ve své hlavě, ale nikdy se nedokope k tomu je skutečně vykonat. Prostě mám v knížkách asi radši vzpurné a přidrzlé hrdinky, které hned v prvním okamžiku nepodlehnou tomu jakémusi ''kouzlu'' lásky na první pohled. Ale určitě knížku beru jako fajn oddechovku na prázdniny, při jejímž dočtení rozhodně neskáču až do stropu a netoužím ihned po dalším dílu.

pajka0071
28.08.2014 5 z 5

Příběh úžasný, celá kniha mě bavila, prostě super. Doporučuju! :)

ellypusik
21.08.2014 5 z 5

Kniha byla úžasná! Už dlouho jsem nečetla lepší knihu, začátek pro mě byl propadák, ale pak to našlo směr a bylo to úžasný!!!!

Pedruska01
18.08.2014 5 z 5

Asi jsem nečekala to, co mě v knize potkalo, však jsem byla nadšená. Už od první stránky mě kniha připoutala, jen nerada jsem jí dávala z ruky. Jacindinu matku jsem místy proklínala. Proč jí to chtěla udělat? Opravdu to bylo pro dobro? A čí vlastně? Matky či dcery? Will byl sympaťák, to je jasný. :) Měla jsem dojem, z jeho jednoho bratrance, že vztah mezi ním a Jacindou bude o nějaké sympatii nebo chtíči, ale parádně jsem se sekla! :D Překvapil mě také závěr knihy samotné - a nejen zjevení Cassiana ve městě. Velmi poutavé, čtivé a originální. :)

AnnabethChase
20.07.2014 odpad!

Kniha sa mi vôbec nepáčila. Kúpila som si ju kvôli zaujímavej anotácii a peknej obálka, avšak samotná kniha ma sklamala. Jacindine konania boli nereálne, naivné a hlavne detinské. Prezradiť „rodinné“ tajomstvo niekomu len preto, lebo sa mi páči a príde mi sympatický, je hlúpe. To ani nehovorím o Willovi. Bol vychovaný, tak aby ju zabil hneď, ako ju uvidí, ale on VYPOL hneď ako ju uvidel. Celá „love story“ bola postavená na hlavu.
Nápad knihy bol v podstate dobrý. Lenže ten autorka doplnila nelogickými postavami, ktorých reakcie boli ešte nelogickejšie. V knihe je napísané, že najväčšie tajomstvo draki (tvorov, ktorým je Jacinda) je, že sa dokážu premeniť do normálnej ľudskej podoby. Ja si nemyslím, že také veľké tajomstvo môže ostať skryté po stáročia, keď ho nejaká šestnásťročná baba prezradí prvému, chalanovi do ktorého sa zamiluje. Ďalšia vec je Will, ktorý sa ani slovkom nezmienil o Jacindinom tajomstve vlastnej rodine, ktorá ich loví už celú večnosť.

Veromika
20.07.2014 4 z 5

Kniha je zajímavá, ale nejvíce mě vadilo, že hlavní hrdinka moc nevěděla co pořádně chce, ale jinak skvělé čtení.

pobijecmuch
11.07.2014 odpad!

Děkuji, že konečně někdo použil název žánru: fantasy pro ženy. Kdyby bylo takto označeno více knih, nestalo by se, že jsem v domnění, že si přečtu opravdu sci-fi román, začal číst tuto "blbinu". Přiznám se, že jsem ji dokonce dočetl i do konce, ale na druhý díl Útěk jsem už nedostal odvahu. Možná je to u mně už určitá alergie, ale bohužel paní Jordan by měla raději vařit svoje omáčky a nesnažit se o literární zázrak.

kacaaba
08.07.2014 5 z 5

Moc pěkný příběh. Po upírech, vlkodlacích a anděllích zase něco jiného. Moc se mi to líbilo a těším se na pokračování.

CHB-SPQR
07.07.2014 5 z 5

Ta knížka je faktycky úžasná

Tina 243
06.07.2014 5 z 5

KNIHU DOPORUČUJU autorka přišla s novým druhem? ......Drakii. Je to ůžasné, zamilované a fantasy zároveň.

sarush
03.06.2014 5 z 5

Včera jsem koupila Drakie, a dneska jsem začla hned od rána číst v hodinách a o přestávkách a pak jsem dočítala doma. Mám přečteno za jeden den a přečetla jsem první díl jedním dechem. Rozhodně si ji přečtu znova :) nelituji, že jsem ji koupila :)

(K)Belík
30.05.2014 5 z 5

Úžasná knížka... měla jsem jí přečtenou za dva dny...krásný příběh a zamilovaný... je to jedna z nejlepších knížek co jsem kdyy četla. :)

Mc.Sisi
27.05.2014 5 z 5

skvělé! těším se na další díl :)

Teraslík
22.04.2014 5 z 5

Vůbec se mi nechtělo jí začít číst, ale jak jsem začala nemohla jsem se odtrhnout.Tahle kniha je úžasná a perfektní. Velice doporučuji.

kuskuskol
15.04.2014

velmi pěkná kniha.

Prim.
18.03.2014 5 z 5

Je to supééééééééér knížka!!!!!!
Moc se mi líbí, hezky a napínavě napsáno.

LittleAnnette
17.03.2014 5 z 5

Nádherná knížka a s úžasným nápadem. Přečetla jsem ji za 5 dní... A skoro jsem ji nechtěla vrátit zpět do knihovny :D Vážně nevím proč jsem ten příběh tak prožívala. Vážně doporučuji na takové to pohodové počtení, je to i lehké na představení si děje. :) Za mě 5 hvězdiček.

Baru007
23.02.2014 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Strašně moc jsem jí prožívala :DDD

draci přátelství láska útěk dobrodružství střední škola

Sophie Jordan
americká, 1975