Drakie

Drakie https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129939/bmid_drakie-129939.jpg 4 876 179

Drakie série

Jacinda od malička žije s cejchem výjimečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu. Jacindina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpůsobit...... celý text

Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Firelight , 2010

deedulka
05.03.2017 3 z 5

Romantická zápletka v knize je spíš pro mladé slečny. Bylo to zbytečně nudné a táhlé...pořád dokola...budu s ním, nebudu, chci být s ním, nechci, je to nebezpečné, jsem s ním v bezpečí. Myslela jsem, že mne ten děj víc vtáhne. Téma bylo originální a dračích příběhů se moc nepíše.
Ale ta mladistvá naivita v lásce a zbytečně táhlé popisy nitra a rozporuplných pocitů bez přímé řeči ten náboj ubily. Snad budou další díly o něco vyspělejší a využijí potenciál. Jinak budu zase přeskakovat nudné odstavce.

Calla2002
02.03.2017 5 z 5

Drakie miluju celou serii přečetla jsem všechny díly doslova asi 5x určitě velice doporučuju tyhle knihy se nedají omrzet ;-)

Anett2000
14.01.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila. Byla to skvělá oddechovka....určitě doporučuji

Leome
28.12.2016 3 z 5

V celém kontextu se mi kniha docela líbila, i když celkově působila dosti naivně. Samotný nápad nebyl nic extra: ohraný příběh s přídáním nového zvířátka, tedy drakií. Byla ale napsána poutavě a napínavě, za což u mě má ty tři hvězdičky.

NikolaJ.
03.12.2016

ted čtu třetí díl, tahle série je prostě super. Fandím Jacindě a Willovi!!

láskyplnáTerez
01.12.2016 5 z 5

Hodně jsem se knihy bála, přece jen, draci nejsou "ti mí oblíbení". Ani Eragona jsem nečetla. Tahle knížka se mi opravdu strašně líbila! Četla jsem ji na Silvestra, minulý rok a následně prvního dočetla! Opravdu, wow!

Lokina
17.11.2016 5 z 5

Velmi příjemné počteníčko :-) Draky miluji a po tomhle je zbožňuji ještě víc :-D Sem s dalším dílem.

marta0912
12.11.2016 2 z 5

Četla jsem už dávno a nic extra. Nenadchne, neurazí.

markulka
15.10.2016 5 z 5

Tak tohle je další skvělá knížka. Doporučilo mi ji hodně kamarádek a teď už chápu proč... Celý příběh mi přišel jistým způsobem originální. Taky určitě stojí za zmínku nová rasa, kterou autorka vymyslela. Hlavní hrdinka mi trochu lezla na nervy. Na jedné straně je o něčem přesvědčena a o stránku dál je přesvědčena o pravém opaku... xD Zkrátka až nepřirozeně často měnila své názory a rozhodnutí. No a co by to bylo za knihu, kdyby v ní chyběli hezcí kluci, že? :D Konec byl tak napínavý, že jsem knihu nedala z ruky ani na minutu. Nutně potřebuji další díl! :D

aria12300
06.10.2016 5 z 5

Nejlepší fantasy kniha na pokračování :) Nikdy mě takhle fantasy knížka nenadchla. Miluju draky. Dostala se na první místo v žebříčku nejoblíbenějších knih :)

Napůlanděl
24.09.2016 5 z 5

Kniha mě mile překvapila... Vztah mezi Jacindou její matkou a sestrou se mi zdál divný, ale zároveň jsem Jacindu pochopila...Bylo mi jí i chvílemi líto...Její matka holt nechtěla, aby byla taková jaká je...Hlavní hrdiny jsem si oblíbila hned na začátku, uvidíme jak se to vyvine v druhém díle.

*Pájuše*
13.09.2016 3 z 5

Upřímně, kniha mě bavila, ale nebylo to nic, z čeho bych se posadila na zadek. Pořád nedokážu pochopit ten vztah mezi oběma sestrami a matkou. Přišlo mi to strašně divné takové ne že nemožné, ale spíš nepochopitelné. Doteď nevím, jestli jsem měla Jacindu litovat, být na ni naštvaná nebo ji fandit. Uvidíme, jak se budou vyvíjet další díly. Pustím se do nich, ale momentálně mám všech teenagerů po krk.

adela3429
07.09.2016 3 z 5

Ale jo, bylo to pěkné. Taková předvídatelná oddechovka, ničím nepřekvapí, ale ani neurazí. Jen jsem už holt na tyhle příběhy ze střední asi stará. :D Další díly si ovšem přečtu, jsem na ně zvědavá.

little.chemik
23.08.2016 4 z 5

Drakie. Co na to říct? Mám ráda fantasy, doposud jsem se setkala s upíry, vlkodlaky a dokonce i s anděly, takže draci... páni, to byla výzva :-) Stránky knížky se otáčely rychle, nicméně mi tomu opravdu něco chybělo. Dost mi vadila sebelítost hlavní hrdinky, byla pořád smutná, pesimistická, neustále kvůli něčemu nebo někomu trpěla...To mi ovšem nezabrání, abych sáhla po druhém díle, protože konec je hodně otevřený a vy prostě chcete vědět jak to bude dál, vlastně závěr je asi nejakčnější a nejzajímavější z celé knihy, takže s chutí do dalšího čtení :-)

Nuray
23.08.2016 3 z 5

Kniha se čte velice rychle, avšak tak nějak postrádá nějaký pořádný děj. Spíš bych řekla, že je to jen románek mezi holkou a klukem a nic víc se tam neděje (ve všech dílech). Je to všechno dost předvídatelný, jsem ráda, že jsem si knihu nakonec nekoupila a jen si ji půjčila v knihovně. Každopádně pokud někdo nevyhledává akci a zamotané zápletky, pak je to dobré oddechové čtivo.

Etule
17.08.2016 3 z 5

Když se nad tím tak zamyslím, tak Lossosska o dva komentáře níž vyjádřila přesně to, jak na mě kniha také působila. Ano, četla se skvěle, rychle, ale v podstatě se tam vůbec nic nedělo. To ovšem neznamená, že by se mi kniha nelíbila. Byla to taková příjemná jednohubka. A nápad rozhodně skvělý, draky mám moc ráda. Ačkoliv vlci nad nimi stále vedou. ;)
Nicméně konec opravdu donutí sáhnout po druhém dílu, což jsem také udělala (díky bohu za to, že v knihovně měli zrovna všechny tři díly). Tak uvidíme, jak se tomu povede dál. :)

simi28
12.08.2016 5 z 5

Moc pěkná kniha se skvělým nápadem. Už od první stránky mě bavila a přečetla jsem jí opravdu rychle. Podle mě je to skvělá fantasy oddechovka a moc se těším na druhy díl.

Lossosska
10.08.2016 3 z 5

Ač je nápad s kombinací lidí a draků bezpochyby skvělý,tak nějak mi přišlo,že celá kniha sice rychle ubíhala,četla se dobře a svižně,přesto se ale nic moc nedělo.Musím souhlasit s již předešlými komentáři,že když už to konečně začalo být opravdu zajímavé,kniha skončila.Na druhou stranu mě donutila podívat se po dalším dílu,takže za to velké plus.Co se týče děje,nic složitého se neodehrávalo,ale co se týče postav,už je co říct.Hlavní hrdinka je typicky naštvaná,že je výjimečná(nic nového).Zamiluje se do nepřítele(opět nic nového).Oba jsou pochopitelně miláčky čtenářů,jak taky jinak,od spisovatelky dostali vlastnosti,pro které je musí mít každý rád.Na druhou stranu je tu sestra hlavní hrdinky,kterou bych snad za každou větu zabila.Pochopitelně s ní soucítím,ale její chování je příliš i na mě.Zdá se mi,že Drakie nepřekvapila snad absolutně ničím.A aby to bylo zajímavější,hádám,že ve druhém díle se charaktery postav zázračně změní.Na knize se mi líbí nápad.Nápad je velice dobrý,ale zbytek tak trochu pokulhává.Na další díl se ráda vrhnu,alespoń mohu doufat,že bude lepší,než jeho předchůdce.

Revizor
04.08.2016

Úžasná kniha.Vřele doporučuji :) Jen mi je líto,že poslední díl je tak slabý takže jsem ho rychle přečetla .

Roselunda 1928
14.07.2016 4 z 5

Moc se mi líbí nápad s drakii (drakiemi... drakiemama... jak se to skloňuje?), jenže se mi zdálo, že se Jacinda chová chvílemi dost dětinsky, že Will je až moc takový ten typický knižní hrdina, že by tam mohlo být víc informací o drakiích a že se tam vlastně nic moc neděje. Nicméně to bylo čtivé, poměrně chytlavé a navnadilo to na další díl. A taky to má zajímavou obálku :D tři a půl.

draci přátelství láska útěk dobrodružství střední škola

Sophie Jordan
americká, 1975