Drakie

Drakie https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129939/bmid_drakie-129939.jpg 4 876 179

Drakie série

Jacinda od malička žije s cejchem výjimečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu. Jacindina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpůsobit...... celý text

Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Firelight , 2010

Ajda300
17.01.2019 3 z 5

Kniha se mi líbila ale nevnímala jsem ji jako jednu z nejlepších. Jacindu jsem si jako hlavní postavu oblíbila. Děj rychle ubíhal a byl celkem čtivý.

Szekynka
08.11.2018 5 z 5

♥ ♡♥ ♡ Jsem nadšená a natěšená na druhý díl. Dřív jsem mívala fantasy hrozně ráda, ale postupem času mě téma čarodějů, upírů, lovců a další téhle „verbeže :)“ omrzel.

Zato tohle „dračí“ fantasy je u mě trefa do černého. Bájní dráčci mě odjakživa fascinovali, když se mi kniha dostala do ruky měla jsem radost, těšila jsem se ale vzhledem k tomu, že je řazená do kategori Young Adult, jsem od ní zase tak moc nečekala.

Každopádně opak byl pravdou kniha je v mých očích dokonalá, je v ní všechno – drakie, krásný lovec, zakázaná láska, brilantní popis myšlenkových pochodů. Autorka mě opravdu vtáhla a kniha za 2 dny četby padla. Do Jacindy a Willa se zkrátka nejde nezamilovat. ♥ ♡♥ ♡

GinaKicaid
07.09.2018 2 z 5

Asi největší zklamání v době, kdy jsem YA hltala doslova po regálech. Obálka je krásná, anotace zní zajímavě... Ale u mě se zřejmě stala chyba v příjmači... A nebo jsem na ni byla ve svých 13-ti letech prostě stará... Tak nebo tak, kniha mě nebavila a nedokopala jsem se ani k četbě dalších dílů.

knihomolka13
23.08.2018 5 z 5

Miluju draky, takže pro mě úplně super kniha. Celá série je dobře napsaná :)

LuiSummer_
19.08.2018 3 z 5

Od Sophie Jordan jsem už četla ''serii'' Nevítaní a dost se mi líbila. Z toho důvodu jsem sáhla i po Draki. Ale měla jsem pocit, jakoby tuhle knihu napsal někdo úplně jiný. Zezačátku jsem byla zklamaná, přišlo mi to jednoduché, zkrátka taková ta typická fatasy - romantika ze střední školy.
Ale bavilo mě to, četla jsem dál a rozhodně toho nelituju. Jasně, je to taková ta klasická romantická fantasy, ale já to mám prostě ráda. Někdy mám chuť na něco jednoduššího a zároveň čtivého a myslím, že přesně tohle Draki splňuje.

Amitiel76
27.05.2018 5 z 5

No, tak tohle jsem vážně nečekala.... Příliš velkou šanci jsem "dráčkům" nedávala, ale byla jsem mile překvapená. Bylo to dobrý! A to dokonce tak, že jsem ji zhltla za jeden den, a hned se vrhla na další díl.
Našla jsem tu přesně to, co já v knížkách vyhledávám. Fantaskní svět, napětí, romantiku, lásku, nečekané zvraty.....sympatickou hlavní hrdinku, která vás vtáhne do děje a nepustí.
V hodně komentářích je tu zmíněná jistá podobnost se "Stmíváním". No, nevím. Možná tak podobnost v tom, že mezi hlavními aktéry je zapovězená láska. Navzájem pro sebe představují jistou dávku nebezpečí a problémů. Jeden druhému by se měli vyhýbat, přesto je to k sobě neodolatelně přitahuje.... A pak ten milostný trojúhelník. Jacinda, Will, Cassian..... Ale proč ne? Bylo to bezva, krásně se to čte, a citečky z knížky zrovna sálají.
Já jsem spokojená :-))
Citát: "Když jednou okusíš létání, budeš už navždy kráčet po zemi s pohledem upřeným k nebi, protože jsi tam byl a neustále se tam budeš toužit vrátit." (Leonardo Da Vinci)

MíšaS.
29.04.2018 3 z 5

Souhlasím s Nomií. Námět s draky je zajímavý, ale příběh jako takový je nic moc. Typická romanťárna pro puberťačky.

teri1003
18.04.2018 5 z 5

Už dlouho jsem se do knihy takhle nezačetla. Tahle série mě naprosto ohromila a je naprosto úžasná. Bála jsem se tématu s draky ale nemám nic, co bych knize mohla vytknout. Příběh byl čtivý, chytlavý a napínavý. Zamilovala jsem si i obě hlavní postavy. Kdybych měla celý večer na čtení, přečetla bych ji za den ale s učením jsem to měla přečtené za dva dny. Hned se musím pustit do druhého dílu, jsem teda zvědavá na celý konec série.

Nomia
07.02.2018 2 z 5

Pro nenáročné čtenářky (ideálně ve věku 10-16 let) to může být asi celkem příjemné čtení, ale pro trochu náročnější čtenáře to budu nuda, nuda, šeď. Nevím nakolik knize ublížil český překlad, ale ani styl psaní není nijak oslnivý.

Typická teenagerovská love story obsahující zakázanou lásku, spoustu skuhrání a vzdechů. Celé zahalené do jakéhosi velmi chabě popsaného fantasy světa.

Myslím, že ze samotného nápadu s draky a lovci šlo vytřískat víc. Potenciál to mělo.
Pro mě osobně to bylo nedotažené, jalové, postavy zoufale nesympatické, ukňourané a příliš sladkobolné.

Brunnetka
07.01.2018 5 z 5

Znovu jsem se ke knížce vrátila, nepamatovala jsem si všechno, takže pro mě bylo ledacos překvapení...
Knížka se čte sama, život holky, která se snaží v sobě udržet draka ve vypjatých situacích je prostě super. Za mě 5*, hned jak budu moct, přečtu si další díl :-)

AelinAshryver
02.11.2017 4 z 5

Celkem pěkná knížka. Líbí se mi nápad i celková atmosféra, která panuje kolem drakií. Občas mi vadilo řešení rodinných problémů - máma má radši mojí sestru a tak. Vztah s Willem není příliš zdlouhavě popisovaný. Kniha se čte rychle, má spád a žádné zbytečné věci. Ale i tato kniha má svoje nedostatky.
Příliš mi nesedla hlavní hrdinka, což je celkem problém u knihy psané ich-formou, ale na druhou stranu – která hlavní hrdinka mi sedla? Spočítala bych je na prstech.
Zápletka či smysl knihy není příliš hluboký a děj je předvídatelný, což mi vadilo. Jinak je kniha pěkná.

sylva8672
09.09.2017 2 z 5

Tahle kniha pro mne byla teda utrpení. A to jsem si po přečtení kladných hodnocení bohužel koupila celou sérii, kterou teda téměř určitě nedoctu. Kniha byla děsně nudná!! A neskutečně mě vytacelo, že téměř celou knihou představitelka neřeší nic jiného, jestli s Willem má být nebo ne, pořád dokola....
Takže za mě fakt špatné rozhodnutí s výběrem této knihy :-(

katee21
19.08.2017 5 z 5

Úžasné a čte se to samo!!!

TerezaJágrová
19.08.2017 5 z 5

Když jsem tu knihu viděla,tak jsem si říkala,to budu mít tak za 2 dny přečtené a přitom mi bohatě stačilo jedno odpoledne. Kniha je strašně čtivá a napínavá,takže se od knihy nemůžete odtrhnout. Příběh je strašně zajímavý,takový moc knih nemá. Mám doma všechny díly,takže se hned pustím do dalšího.

Guepp
18.08.2017 4 z 5

!!SPOILER!!
Je to milé, je to přesně tak romanticky hloupoučké a idealizované, jak se od tohoto stylu literatury očekává. Dokonale urostlé princátko se zazobanou rodinou hledá pouze a jedině tu pravou vyvolenou, na jinou se ani okem nepodívá. Ta přijde, ovšem je to spíše ošklivé káčátko, krásu v ní vidí pouze on. ALE ona má tajemství, velké tajemství - mění se v draka. On má ale také tajemství - loví draky. A i přes vliv znepřátelených rodů se do sebe tito dva zamilují. Ovšem v cestě jim stojí plno nástrah - jak to tak bývá, musejí nejdřív zachránit svět - a až poté žít šťastně až na věky věků. I když text výše může vyznívat ironicky, trilogii jsem si užila - důkaz: přečetla jsem je za celý den. První kniha je samozřejmě nejlepší, protože se jedná o velké neznámé, pak už to dle mého hodně padá a už autorka musí konstruovat různé nové a prapodivné zvraty, aby asi bylo o čem psát. Každopádně doporučuji všem příznivkyním a příznivcům fantasy příběhů plných romantiky.

bartule
29.07.2017 3 z 5

Četla jsem tuhle sérii až když mám sama doma děti,takže určitě to není jen pro mladé holčinky,ale musím říct,že rozjezd trochu delší,další dva díly rozhodně lepší a Jacinda mě chvílemi pěkně štvala :-D navíc sem pořád tak nějak držela palce tomu druhému :-) pěkné,čtivé,oddechové a hlavně téma, na které opravdu moc knížek není :-)

Aríka
08.07.2017 1 z 5

Knihu jsem četla zhruba ve třinácti letech a byla jsem z ní nadšená. Stránky mi ubýhaly pod rukama a knihu jsem přečetla během dvou dní, což byl na mě tehdy rekordní čas. No, s věkem se mění názory. Když nyní listuji knihou, tak mi přijde opravdu jednuše napsána, dialogy také nejsou náročné. Možná se složitost textu ztratila v překladu, kdo ví? Nicméně i teď stránky pod rukama ubíhají rychlostí světla, ale to ostatní mě už tolik nenadchlo, možná to bude i tím, že mi draci začali vadit, což samozřejmě můj vlastní boj. Taková předvídatelná romantická fantasy kniha pro malé holčičky, kterou jsem byla, ale už jsem z ní vyrostla.

LiLLu
05.07.2017 1 z 5

Kniha je pro mlade naivni holky. Pribeh opet vykradeny twilight. Neustale dokola psane vzdechy ze s nim byt nemuze ze je taaak nebezpecny a vzapeti ze s nim byt musi a bude. Kdyby to nebylo za kazdou 5vetou tak se to da... Bohuzel me irituji nedomyslene detaily jako ze jsou drakiove a umi se premenit aby vypadali jako lidi, dale se ale dozvime, ze nekteri se vlastne premenit v drskie neumi a jsou zakrnelí a odvrzeni od kmene. Ale v drakie se meni az kolem 11 roku. Takze se rodi jako lidi, cekaj az se zmeni v draky ale umi se premenit na lidi aby byli jako ochraneny? Cojeto za stupiditu? Skoda papiru na takove knihy.
Proste light strory pro mlade nenarocne...

kantorka
29.05.2017

je super. vtáhla mě do děje tak že jsem ji přečetla za 2 dny

Evule114
22.05.2017 5 z 5

Vůbec mi nevadilo, že knížka je psaná pro mladší. Já se v ní naprosto ztratila. Děj mě natolik dostal, že jsem se během dne odtrhla až od konce druhého dílu a třetí nyní následuje.. jediným slovem čtivé a to doslova :-)

draci přátelství láska útěk dobrodružství střední škola

Sophie Jordan
americká, 1975