Drak spí

Drak spí
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532209/bmid_drak-spi-65ccc09b5f808.png 5 1845 1845

Josef Bergman série

Josef Bergman #7 V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.... celý text

Květ
01.11.2023 5 z 5

Klevisová se stala mojí oblíbenou spisovatelkou, její detektivky mě baví a jsou pro mě sázkou na jistotu :) Ani Drak spí nebyla výjimkou. Do malé české vesničky Hůrka přijíždí hledat odpovědi osmadvacetiletá Eliška. Něco se tu stalo před čtrnácti lety a poznamenalo to její život a vztah s matkou. V době jejího pátrání je zavražděna mladá žena a jiná zmizí, objevují se souvislosti s dávným případem a tak přijíždí detektiv Bergman s kolegyní Sylvií a vyšetřování začíná... Super čtení.

VladiKlaisner
22.10.2023 4 z 5

Po Sněžném měsíci zase více detektivka, přesto právě prostředí téměř vylidněného pohraničí je to co mě nejvíc uchvátilo. Finiš příběhu ale vyšel naprázdno, jak už tu někdo psal.

Zemlja
04.10.2023 3 z 5

Zase přitažlivý popis místa. Trochu jsem se ztrácela v obyvatelích vsi, kdo a kde s kým bydlí, v jakém jsou vztahu. Pátrání zdlouhavější. Ke konci už to mířilo k jedné osobě, no.

Borntobike
30.09.2023

Na tuto knihu jsem se tesila. A nezklamala mne.

Janag
24.09.2023 5 z 5

Detektivky nejsou úplně můj žánr, ale tato se mi velice líbila. Oproti nejrůznějším severským extrémně dramatickým počinům, které mě vůbec
nebavily, měla tato kniha pro mě všechno, co jsem potřebovala. Svižné tempo, příběh, sympatické postavy a jako bonus krásné popisy jihočeské přírody. Ráda si od autorky přečtu další knihu.

olca1983
20.09.2023 5 z 5

Ráda bych doplnila ke svému předchozímu hodnocení, že jsem knihu doporučila i mojí mamině (75) - s tím, že nevadí, že je ze série, a že by se jí mohla líbit. A musím říct, že dlouho žádná kniha maminu takhle nepohltila! Na zahradu bez ní ani nevyšla a chvílemi i zapomínala na telefon, na kterém je "tak trochu závislá". :-) Jsem ráda, že i přes to, že jsem k prvním knihám paní Klevisové byla docela kritická, tak že jsem se prokousala až k tomuto sedmému dílu...který prošel na výbornou i u nejpřísnějšího kritika v podobě mojí maminky. :-)

ka.dudk
14.09.2023 5 z 5

Moje první knížka od autorky. Líbila se mi a určitě sáhnu i po nějaké další z jejích příběhů.

Janina82
11.09.2023 4 z 5

Pohodové letní čtení. Neurazí žádného milovníka, milovnici klasické české detektivky. Četla jsem jako oddechovku po nervy drásající knize

harena
09.09.2023 5 z 5

Výborná čtivá a napínavá detektivka. U knih paní Klevisové člověk nesáhne vedle. A opět jako bonus jsou tu sugestivní popisy chaloupek, lesa a přírody.
"Jakoby se jí zbystřily smysly, vnímala vůni mlhy zvedající se z luk, vzdálené zvířecí skřeky z lesa, všímala si pootevřených oken, stínů za závěsy, šepotu nesoucího se zpoza živého plotu. Cítila se ve střehu a našponovaná jako šelma s pachem kořisti v nozdrách, svaly jí hrály touhou skočit. Ten člověk je někde tady, kousek od ní, nejspíš celých těch čtrnáct let."

Emberas
27.08.2023 3 z 5

Pořád jsem čekal, co se z toho vyklube za překvapení, a ono nakonec nic. Pěkně navozená tajemná atmosféra nakonec vyšla vniveč.

Iva0406
06.08.2023 4 z 5

Opět skvělá kniha od Michaely Klevisové. Není to jen detektivka, ale i zajímavé životní osudy hrdinů knihy.

kkouzlo
02.08.2023 4 z 5

Léto s Bergrmanem :)
léto skončilo, poslední díl dočtený, Vraním okem jsem začínala. Příběh pěkný, poutaný, první část knihy vždycky spolehlivě vtáhne do děje. Rozuzlení jako vždy, pro mě nečekané.

simona8022
31.07.2023 5 z 5

Tak ta se povedla! Nanešla jsem žádné mezery v příběhu, zhltla jsem ji jedním dechem. Na styl autorky jsem si už zvykla, s žádnou z postav se nesmím moc sžívat, protože nikdy nevím, na koho přijde řada.

helenkan
30.07.2023 4 z 5

Pěkná detektivka. Líbilo se mi to.

Nifredil
30.07.2023 4 z 5

Je to čtivé, je to milé, má to fajn atmosféru. A přijde mi, že je paní spisovatelka lepší a lepší. Už mi to nepřišlo tak hodně jako psaní pro ženy, ale spíš jako opravdová detektivka. Užila jsem si to a nakonec to byla fajn detektivka, což bych při četbě prvních děl Klevisové nečekala. Jinak jsou to spíš 3,5 hvězdy, na pět to úplně není, se čtyřmi váhám.

Linkapes
28.07.2023 5 z 5

Skvělý příběh. Miluji autorčino navozování atmosféry v první části. Za mě asi nejlepší ze série.

Vatter83
24.07.2023 5 z 5

Velmi čtivá a dobře napsaná česká detektivka. Autorka se odprostila od zbytečné přemíry postav. I z těch málo je těžké rozluštit, kdo je vrah. Podezřelý je každý a nikdo. Po dlouhé době opravdu dobrý příběh.

Fazolecek
24.07.2023 5 z 5

Vraha jsem tipovala někoho jiného, autorka překvapila =) Příjemná detektivka, co víc dodat

Francisella
10.07.2023 5 z 5

Za mě jedna z těch lepších detektivek od autorky. Až do konce si člověk nebyl jistý, kdo je vrah. Skvěle napsané!

Radka1911
03.07.2023 4 z 5

Další pěkná česká napínavá detektivka, stejně jako všechny knihy ze série.