Drak spí

Drak spí
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532209/bmid_drak-spi-65ccc09b5f808.png 5 1849 1849

Josef Bergman série

Josef Bergman #7 V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.... celý text

sarkafarka1900
04.02.2024 3 z 5

(SPOILER) 95 % knihy na 5 hvězdiček, poutavě napsáno, a zároveň skoro vše konzistentně a logicky bezrozporně. Proto škoda, že holínky jsou nesmyslně velikosti 41, kterou by na sebe zřejmě nikdo z dotyčných nenavlékl. Přitom stačilo, aby to bylo 43 nebo 44, a může to být téměř kdokoli, zvlášť když je v textu zmíněno, že si lidé často pořizují větší čísla kvůli tlustým ponožkám apod. Také popis událostí a úvah (hlavně jedné osoby) souvisejících se šlápotou, kterou holínka zanechala, je nekonzistentní s tím, jak jsou jinak fakta a úvahy osob v knize popisovány. Pokud autorka nechtěla být explicitní, aby to neukázalo příliš jednoznačně na vraha, chtělo to přesto text v příslušných pasážích formulovat jinak.

schvomis
30.01.2024 5 z 5

Doporučuji.

čuřil
28.01.2024 4 z 5

Zdálo se mi, že to je o něco lepší, než Vraní oko. Tak přidávám hvězdičku. Pohodové čtení.

Jutyska
23.01.2024 4 z 5

Způsob psaní M.Klevisové je prostě skvělý. Jak už bylo mnohokrát řečeno je mistr v popisu prostředí a vykreslení jednotlivých postav. Jen jsem měla na počátku této knihy trochu problém zorientovat se ve všech postavách, časové ose a množstvím zápletek. Vraha jsem sice neodhadla, přesto mi jeho odhalení a závěr knihy přišel trochu bez šťávy. Ale jinak určitě stojí za přečtení.

Karolína7
19.01.2024 5 z 5

Spisovatelku Michaelu Klevisovou začínám zbožňovat, píše fantasticky. Krásné popisy přírody České Kanady, charakterů jednotlivých postav ve vesničce Hůrky. A samozřejmě mě dokázala udržovat v napětí a přemýšlení o tom, kdo za vraždami stojí. Už se těším, jak si přečtu další titul téhle autorky.

marekB78
19.01.2024 4 z 5

Kniha fajn,ale... prvních 100 stránek bylo takových nemastných, pak se to rozjelo. Po dalších 100 stránkách, už mohl vraždu spáchat každý a potřeboval jsem vědět, kdo je vrah. Konec zajímavý. Rozhodně nic drastického, ale příjemné čtení s napětím.

Mája777
13.01.2024 5 z 5

Opět pěkné čtení. Tahle série nezklame.
(13. 1. 24 - 800 - 2)

lendinka.k
12.01.2024 5 z 5

Kniha ze série s detektivem Bergmanem mě prostě nemůže zklamat a nebylo tomu tak ani u tohoto dílu plného tajemství. A vůbec nevadilo, že mezi díly jsem měla dlouho pauzu. Při čtení jsem začínala mít pocit, že tu vesničku znám, i ty lidi tam, tak dokonale jsem se s nimi sžila, až mě mrzelo, že jeden z nich bude označen za pachatele. Toho jsem neuhádla a dokonce ho z nejmenovaných důvodů jako podezřelého vyloučila. Naopak jsem měla tip na jiného a myslela jsem i mnohem záludnějšího člověka a chvílemi mě z toho i mrazilo. Bála jsem se, co by mohlo být motivem a představovala si něco hodně temného. Nakonec jsem byla dost překvapená. Co mě ale moc potěšilo, bylo to, jak se vyřešily některé vztahy, zvláště ty mezi bratrem a sestrou. Přečteno jedním dechem.

Dimas
31.12.2023 5 z 5

Michaela Klevisová nikdy nezklame!

adela2316
29.12.2023 5 z 5

Další výborný díl, který jsem ale cetla příliš dlouho, takže jsem si ho úplně nevychutnala podle představ. Opět jako u dalších dílů se v knize vyskytuje takových možností a teorií, všechny reálné a všechny dávající smysl. To se mi líbí. Mám z toho pak tak zamotanou hlavu, že vůbec nevím, kdo by mohl být vrahem (neuhodla jsem).
Skvělý Bergman, skvělá Sylvie.
Těším se na další, myslím, že už mi chybí do série pouze Vrani oko.

MartaPear
28.12.2023 4 z 5

Pro mě dobrá psycho detektivka, asi proto že zeměpisné reálie znám velice dobře a přesně jsem "viděla" každou zmiňovanou ves, les, potok či rybník. Příběh má spád a překvapivě propojuje minulost hlavních postav se současností.

petula22
25.12.2023 5 z 5

Skvěle promyšlené postavy a dějová linka. Propracovaný příběh z malé vesničky v pohraničí. Další vydařené dílo od paní Klevisové.

Čmeláček
21.12.2023 5 z 5

Detektivky paní Klevisové jsou vždycky sázka na jistotu. Tady jsem se podíval do jižních Čech a musím říct, že setkání s Josefem Bergmanem jsem si zase užil :). Skvělé počteníčko a já jsem zase vrněl blahem :).
Jenom byla fakt škoda, že opravdovej drak nikde :))).

lidunka1
10.12.2023 5 z 5

Paní Klevisová prostě umí. Občas si jejími detektivkami proložím jinou četbu a je to dobré čtení.

4xbabča
06.12.2023 5 z 5

Opět výborný detektivní příběh, který se tentokrát odehrává na jihu Čech je plný tajemna z minulosti a napětí až do samého závěru knihy.

babystar
25.11.2023 4 z 5

Sedmý příběh detektivní série s Josefem Bergmanem o tom, že boží mlýny melou pomalu a tajemství je lepší nechat spát. V uzavřené komunitě v malé pohraniční vesničce má každý svá tajemství, která se začnou drát na povrch při vyšetřování vraždy mladé ženy. Ukazují se lidské charaktery a současné i dávné křivdy. Možných pachatelů je několik, ale já jsem toho pravého neuhodla. Poslouchala jsem jako vydařenou audioknihu.

Lindulinek
21.11.2023 5 z 5

Skvělá kniha plná tajemství. Autorka mě moc baví a těším se na další knihu.

Edona
18.11.2023 5 z 5

Již sedmé setkání s Josefem Bergmanem, tentokrát v malé jihočeské vesničce, kde samozřejmě dojde k vraždě. Autorka skvěle vykreslila místní obyvatele, samotnou historii vesnice i její okolí. Michaela Klevisová je sázka na jistotu, doporučuji a těším se na další díly!

Lucieenka
17.11.2023

Výborné čtení, a co miluji u paní Klevisové je popisování přírody, kdy po čtení jejich knížek, máte touhu uniknout do přírody a nasávat čerstvý vzduch a poslouchat zvuky lesa.

rafan65
09.11.2023 5 z 5

Další kniha této série je opět noblesní čtení. Autorka mě opět přesvědčila že je jedna z nejlepších českých spisovatelů daného žánru. Příběh nepostrádá napínavou zápletku, zároveň čtenáři předkládá několik lidských osudů které sahají desítky let zpět v čase. Opět jsem hodně spokojený a můžu knihu jenom doporučit.