Drahý Aarone

Drahý Aarone https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511549/bmid_drahy-aarone-65f86e61e6954.png 4 501 501

Román americké autorky je zčásti psaný formou e-mailů a krátkých textových zpráv. „Drahý Aarone, jmenuju se Ruby Santosová a přidělili mi tě přes nadaci Pomoc vojákům.“ Ruby přesně ví, do čeho jde, když se přihlásí jako dobrovolnice pro dopisování s vojákem v zámoří. Pokyny jsou jednoduché: jeden dopis nebo e-mail týdně po dobu jeho nasazení. Jasné jako facka. Není to poprvé, co si takhle s nějakým vojákem píše. Co by ji tak asi mohlo překvapit? Jedna drobnost by tu možná byla: to, že se do něj zamiluje až po uši.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Dear Aaron , 2017

monikasbookclub
19.04.2023 3 z 5

Chtěla bych moc poděkovat @humbook a @humbookblogeri, že jsem si ji mohla přečíst. Byla to moje první zkušenost s autorkou a upřímně mám z její knihy trochu rozporuplné pocity. Kniha je rozdělena na dvě části, kdy ze začátku komunikace mezi Aarone a Ruby probíhá výhradně skrz e-mail nebo později SMS. Potom nastává druhá část, kdy je děj vyprávěný z pohledu Ruby.
První část byla jednoznačně super! Psaní skrz dopisy mělo v sobě to správné kouzlo a sem tam i vtipnou část. Líbilo, se mi jak se vzájemně poznávali. Krásné také bylo sledovat, jak se mezi nimi utváří kamarádství. A ty jejich vzájemné přezdívky!
Druhá část mě už tolik nenadchla. Přesto, že došlo na jejich setkání, nedělo se tam nic zajímavého a většinu času jsem se musela nutit, ať vůbec knížku dočtu.
Určitě si knihu přečtěte, a udělejte si na ni svůj názor. Za mě byl příběh spíše ve stylu neurazí, nenadchne. Asi jsem čekala, že se tam stane něco, co ve mě vyvolá nějaké pocity, které se mnou zůstanou delší dobu. Ale spíše jsem byla ráda, že je knížka u konce.

petusska01
18.04.2023 5 z 5

Čítam aj iné komentáre a úplne ich chápem. Zo začiatku to bolo veľmi náročné sa začitat. Správy raz za čas, tu otázka, tam odpoveď... nemalo to spád, nemalo to dynamiku, romantiku, aha efekt...len u Ruby sa diali také malé krôčky...Ruby síce mala 24 rokov ale ona sama znela akoby mala 17, jej rodina sa správala akoby mala 17 a mala asi aj toľko životných skúseností, kopec strachu a žiadne príležitosti... a potom tu bol Aaron, ktorý bol na vojne už celú večnosť. Dodával jej odvahu, nádej, silu postaviť sa sama za seba. Ona mu bola slnkom, smiechom, svetlom v tej púšti (doslova aj obrazne). A potom sa to rozbehlo. Áno, bolo to pomalé, ale taká je Zapata. Túto robili vyslovene milimetrové krôčky, ale bolo to vtipné, milé a príjemné. Občas ma však postavy dosť chytili do spleti tých emócií a vtedy to malo silu. Občas, najmä keď Ruby sa metala v tých svojich myšlienkach a strachoch, tak to bolo nudné. Ale na koniec som nebola pripravená. Co sa stalo? Ako sa to stalo?? Ako to dopadlo?? Ako skončili? Kde je ešte tých 100 strán, ktoré potrebujem?? Kontrolovala som kde je epilóg číslo 2. Či sa mi nezmazali strany. A ono nie. Proste tam nič není, iba taky fádny koniec. Ale ja chcem viac!!! Za mňa Zapata je kvalitka, ale opakom Amo Jones. Zapata je kľudný prístav, silný maják, ktorý dovezie loď bezpečne na pevný breh. Pomaly ale isto. Koho toto nebaví, tento pomalý program, tak potom neodporúčam. Ale koho áno, tak všetky Zapaty treba čítať.

MAU256
14.04.2023 2 z 5

No, tak tady nevím co napsat. Knížky od této autorky se mi moc líbily, ale tahle ne. Bylo pár okamžiků, kdy jsem se zasmála, ale jinak mě knížka moc nebavila.

kuska
13.04.2023 2 z 5

Tato kniha za mě asi nejhorší, vlastně nic zajímavého se tam vůbec nestalo, akorát mě navnadila si přečíst znovu Lukova :)

Jita160
13.04.2023 3 z 5

Nikdy se neviděli...náhoda tomu dala a napsali si pak se zamilovali pak si zatelefonovali až pak se potkati? Určitě hodně netradiční začátek.
Voják a švadlenka každý jiný a hlavně daleko od sebe a přesto je Amorek zasáhl šípem lásky. Upřímně první polovina knížky mě moc nebavila to dopisování bylo zbytečně dlouhé a někdy i o ničem i když rozumím že autorka nám ty dva musela nějak vykreslit. Prostě takový miloučký a zábavný příběh bez dramat a katastrof.
Škoda jen ,že ani konec to nevylepšil.

NelaNováková
11.04.2023 4 z 5

4/5

Musím říct, že tahle kniha se trochu odlišovala od typické linky, kterou Zapata píše. Jelikož kniha vypráví o Ruby, která si dopisuje s Aaronem (vojákem), máme tu přes 200 stran pouhého dopisování přes emaily a smsky. Kniha se tak čte rychleji, ale tahle část teda mohla byt kratší. Přesto jsem se ale do Aarona zamilovala už jen přes ty zprávy.
Když se konečně setkají, tak omujboze jejich chemie je skvělá! Je to taková friends to lovers a není ani tak slow burn jak jsme z předešlých knih zvyklí. Díky tomu dopisování, které zabralo většinu knihu, bych klidně ještě snesla dalších několik stran navíc.
Celá kniha se četla úžasně! Styl psaní klasika strašně čtivý a jejich přátelství bylo prostě boží!

Za mě to není nejlepší Zapata. Patří spíš na konečné místo knih, které jsem zatím četla. I tak ji ale určitě doporučuju, obzvlášť pokud máte autorčiny knihy rádi

Za možnost přečtení děkuji @Humbook!

Ralemo
11.04.2023 5 z 5

Zajímavě napsaný příběh v podobě dopisů, mělo to své kouzlo a kniha se mi velice líbila a četla se sama. Zajímavé propojení s další knihou od této autorky, takže jsem věděla, jak kniha dopadne. Každopádně nádherná oddechovka, ten konec mi připadal rychle ukončený. Každopádně určitě stojí za přečtení. :)

Ketfl
10.04.2023 4 z 5

Zapata je jedna z mých nejmilovanějších autorek, takže jsem se na vydání nové knihy neskutečně těšila. Tímto děkuji @humbook, že jsem si knihu mohla přečíst ještě před jejím vydáním. #humbookblogeri

Přiznám se, že téma knihy mi přišlo neskutečně zajímavé a stejně tak zpracování. První část knihy totiž sestává z e-mailů a později zpráv, které si mezi sebou Ruby a Aaron vyměňují. Obě postavy tedy poznáváme tak, jak se i ony poznávají navzájem. Některé zprávy byly milé, jiné vtipné (u vtipu s kanibaly a těstovinami se směju ještě teď), další šly více do osobních problémů. Přesto musím říct, že ač text neskutečně rychle ubíhal, tak některé zprávy mi přišly trochu nudné. Změna přijde v druhé části, která už je psána klasicky, jak jsme u Zapaty zvyklí. Zapata svůj rukopis a styl humoru nezapře. Text se četl skoro sám, i přesto, že svým způsobem se v knize zase tak nic extra zajímavého neodehrálo. Postavy mě někdy svým chováním trochu štvaly, ale i tak jsem knihu přečetla jedním dechem a stránky se mi doslova míhaly pod rukama. Ruby byla na můj vkus až moc ufňukaná a Aaron, kterého se autorka snažila vykreslit jako playboye, byl v závěru cukrouš, který se uměl pěkně červenat. Některé situace mi přišly hrozně málo propracované a nevyužité, ale přesto na mě celý příběh působil moc mile, lidsky a reálně a u jeho čtení jsem se musela několikrát usmívat. Vztahu těch dvou jsem neskutečně fandila a celou tu slow-burn romantiku jsem si opět užila. I přes některé nedostatky ale kniha nabízí také několik velice silných momentů, hlášek a myšlenek, které mi zůstaly v hlavě. Závěr by za mě snesl trochu víc, ale přeci jen příběh Ruby a Aarona svým způsobem pokračuje v knize S láskou, Lukov, takže čtenář má možnost znovu nahlédnout (alespoň okrajově) do jejich životů.

Za mě tohle nebyla nejlepší Zapatovka, ale musím uznat, že se to četlo skvěle. Kulti je prostě ale zatím jen jeden.

Hodnocení 3,5/5

sd1992
09.04.2023 5 z 5

Božeee, další moje láska. Jsem neskutečně vděčná Humbooku, že jsem si ve spolupráci s nimi mohla přečíst knihu ještě před jejím vydáním :) Zapatě nikdy neodolám a už před čtením vždycky vím, že ji budu milovat. No a není tomu jinak ani teď. :) Ruby i Aaron jsou bozi postavy, které jsem si rychle zamilovala. Každému z vás bych přála, aby jste se culili tak jako já :)) druhá polovina knihy je plna tak sladkých momentu, ze jsem je sama chtěla zažít. Miluju.. tuhle i ty ostatní.

pogmanka
07.04.2023 5 z 5

Od této autorky jsem četla všechno a stále mě nestačí překvapovat, že znovu a znovu přichází s něčím lepším a já si její knížky prostě hrozně užívám. Drahý Aarone byla další bomba, která mě hrozně bavila, oblíbila jsem si oba hrdiny a hrozně jim přála společný konec. A i když konverzace mě také bavily, nejvíc mě dostalo, když už konverzace skoro přestaly, u toho jsem se prostě rozplývala, asi stejně jako hlavní hrdinka .3 Prostě Aaron to je vysněný muž většiny žen. :3 Těším se na další knihu autorky!

evaoknihach
06.04.2023 4 z 5

Kráľovná slow burn romantiky, Mariana Zapata.

Jej najnovší román Drahý Aarone, ktorý vychádza v českom preklade už 27. apríla bol doslovným potešením čítať.

Veľká časť knihy je komunikácia hlavných postáv prostredníctvom dopisov, emailov a pod., priznám sa, že istú chvíľu som sa už bála, že či to bude takto v celej knihe, no našťastie nebolo.

On vojak na zahraničnej misii, ona milá, trošku stresčená sympaťáčka.

Ich interakcie boli svižné, zábavné (ako poznamenala kamarátka, toaletný humor nesmie chýbať) a krásne sa dopĺňali. Proste seklo im to spolu.

Tým, že veľká časť knihy bola postavená hlavne na vzájomnej komunikácii, tak sme konečne videli aj, čo to z myšlienok hlavného hrdinu, lebo povedzme si otvorene, autorka ich väčšinou píše tak, že moc nám toho o nich nepovie (teda až na konci, kedy príde veľké vyznanie).

Ale nebojte, aj tu boli klapky na očiach a na to niečo sme si počkali až do veľkého finále.

Ja som spokojná. Prečítala som to za menej ako 24 hodín, od kedy mi kniha prešla.

Nebola to za mňa úplne najlepšia kniha od Zapaty, no rozhodne bola veľmi dobrá. Pre tých, čo náhodou autorku nepoznáte, tak ak sa vám páčia knihy od Ali Hazelwood, bude aj toto.

Mimochodom, veta, že Aaron vyzerá ako stelesnenie Kapitána Ameriky, hneď pridalo pár bonusových bodov.

4*/5* Odporúčam. Ďakujem @humbook za recenznú kópiu.

Prcek453
06.04.2023 4 z 5

Slow-burn romantice v knihách zrovna neholduji, ale Zapata to prostě umí podat neskutečně dobrým způsobem, takže se čtenář ani chvíli nenudí.
Strašně u jejích knížek oceňuju, že sama sebe nevykrádá, každý příběh je naprosto originální a čtivý.
Drahý Aaron byl čtvrtou knihou, co jsem od této autorky četla a přiznám se, že asi zatím nejlepší.

Rozhodně jde o jednu z nejzajímavěji koncipovaných knížek, co jsem kdy četla - celá první polovina knihy je psána v emailech. Žádné rozepisování vnitřních myšlenkových pochodů Ruby a Aarona, víme přesně jen to, co si napíšou do mailů, takže nám vlastně oba hlavní hrdinové postupně přirůstají k srdci tak, jako sobě navzájem - díky tomu mi první polovina knihy utekla před očima, ani nevím jak.
Příběh ve vás probudí úplný koktejl emocí - smála jsem se nahlas, uculovala se u ní jako zamilovaný blbeček () a mrzely mě stejné věci, jako Ruby, takže jsem se do ní dokázala naprosto vžít a žádná z jejích reakcí mi nepřišla přehnaná ani nereálná. Ruby není žádná perfektní hlavní hrdinka, často o sobě pochybuje jako snad většina mladých holek, připadá si málo hezká, málo úspěšná, Aarona bere jako někoho naprosto mimo její ligu a je s tím smířená.
Některá z témat jejich konverzací byste asi v romantické knize nečekali a často mě fakt rozesmála nahlas
Líbily se mi ty špatné vtípky, co si posílali, a taky spousta těch trapných okamžiků, které zase v normální romantické knize, kde je všechno perfektní, nenajdete, ale o to víc to ve vás povzbudí pocit reálnosti, protože v normálním životě se takové věci prostě stávají.
Klidně bych si Aarona a Ruby dala ještě v dalším díle. Pokud se jich také nemůžete nabažit, doporučuji si přečíst další knihu Zapaty S láskou, Lukov, která je o Jasmine - sestře Ruby - a právě Ruby a Aaron se tam okrajově objevují.

Knihu jsem si měla možnost přečíst ve spolupráci s @humbook @humbook_blogeri za což moc děkuji

maria3444
05.04.2023 4 z 5

Drahý Aarone
~Mariana Zapata~

Za možnosť prečítať si túto knihu ešte pred jej vydaním ďakujem @humbook_blogeri #humbookblogeri #spolupraca

recenzia: Zapata je známa svojou slowburn romantikou, ktorá nemusí sadnúť každému. A ani pri tejto knihe to nebolo inak. Autorka sa tentokrát rozhodla polovicu knihy niesť cez písanie mailov a správ a aj vďaka tomu strany rýchlo ubúdali.
Hlavné postavy som si obľúbila pomerne rýchlo a ostalo to tak až do samého konca.
Prostredie, v ktorom sa dej odohráva je cez súrodencov spojené s knihou S láskou Lukov.
Konkrétne cez Ruby, ktorá je staršia sestra Jasmine.
Aaron, typický muž snov bez chyby, no aj tak si ma niečím získal.
Celkovo sa mi kniha nesmierne páčila,mala v sebe pocit leta a šťastia, tak silný, že to ani nejde opísať.
Vojak a návrhárka, čo by už len oni mohli mať spoločné? Tiež som sa pýtala a ja som svoju odpoveď už dostala...

4,5/5

Pustíte sa do tejto knihy, ktorá vychádza 27.4. ?

Kaduri
02.04.2023 4 z 5

Mariana Zapata ma stále baví.
Má to všetko tak pekne poprepájané. Toto je príbeh sestry krasokorčuliarky Jasmine a odohráva sa pred "S láskou Lukov".
Obľubujem knižky písané formou listovej či mailovej korešpondencie. A to presne spĺňa prvá polka "Drahého Aarona". Akurát mi trochu nesadol obsah korešpondencie. Neustále doberanie ohľadom "telesných pochodov" mi prišlo - vzhľadom k veku hlavných hrdinov - detinské.
Príbeh sa však postupne krásne rozbehol a čítanie som si fakt užila. Zamrzí len useknutý záver knižky.
Na pomyselnom rebríčku Zapatiných kníh vydaných v češtine je táto niekde uprostred. Kvality "Kultiho" alebo "Srdcem proti zdi" nedosahuje, no je lepšia ako napr. "Rytmus, ja & Malychin".

Terkik
02.04.2023 4 z 5

Jak jsme u Zapaty zvyklí, jedná se o slow burn romanci, tentokrát s romantickou linkou friends to lovers. Kniha je zpočátku psána formou dopisů a emailů, což mě neskutečně bavilo. Dalším plusem pro mě bylo téma armády a vojáků. Vzájemná komunikace Aarona a Ruby je nejdřív ostýchavá, postupem času je však nezávaznější a velice zábavná. Historky, které si vyprávěli mě rozesmály natolik, že jsem se opravdu musela krotit, abych si nedopatřením nevzbudila dítě.
A teď budu trošičku zlá. U hlavní hrdinky mi někdy vadila její nevyzrálost a příliš nízké sebevědomí.
A jakmile došlo na spicy scénu, tak nevím, jestli to pokazila autorka nebo překladatel, ale nedalo se to číst. Další chybou bylo, že S láskou Lukov měla vyjít až po tomto díle, stejně jako v originále. Hlavní hrdinky obou těchto knih jsou sestry a Drahý Aarone se odehrává právě před příběhem Lukova a Jasmine. Neuškodilo by příště před vydáním knihy omrknout i ostatní díla, které by na sebe mohly nepřímo navazovat. Věřím, že kdybych knihu četla v originále, tak z ní mám daleko lepší pocity. Bohužel někdy za horší hodnocení nemůže autor, ale překladatel.

Za poskytnutí e-knihy v rámci spolupráce děkuji @humbook a #humbookblogeri

Léňa2510
02.04.2023 3 z 5

Nevim tak úplně jak popsat tuhle knihu, ale asi jsem čekala vic. Začátek je desne dlouhy jenom dopisovani na internetu a konec je takovy nudny... Sice jsem se hodně nasmala, milovala jsem ty dve postavy avsak stejne jsem nejak zklamana...

martiiinkajjj
01.04.2023 3 z 5

Je mi líto, že musím napsat zrovna u této spisovatelky takové hodnocení. Všechny její knížky jsou úžasné, ale tahle se moc nepovedla. Styl psaní byl zase opět úžasný, akorát děj velice naivní. Jak už někdo napsal dole v komentářích té holce bylo 24? Podle chování bych řekla že tak 16 let. I hlavní hrdina mi nepřišel jako "nebojácný voják" - a tím vůbec nenarážím na to, že byl hodný. Pořád jsem si říkala, to je ta samé spisovatelka co napsala Kulti? Opravdu? Za mě pouze * * * *.

AliceTief
30.03.2023 4 z 5

Zapata je jedna z mých nejoblíbenějších autorek a vždycky se nemůžu dočkat, až si její novou knihu přečtu. Věděla jsem, že to pro mě bude rychlé čtení, vzhledem k tomu, že převážnou část je emailová konverzace. Za mě rozhodně příjemnější, než se potom viděli na živo a ten epilog. Ještě štěstí, že se o jejich budoucnosti píše i v S láskou, Lukov, jinak bych byla za ten konec asi zklamaná. Hvězdu ubírám kvůli obálce, ta se mi opět líbí více od Zapaty v originále

Kristy.Seb
29.03.2023 4 z 5

Musíte se zvednout, i když máte modřiny a všechno vás bolí a nejradši byste se jen schoulili do klubíčka a zůstali už navždy ležet na zemi, protože nakonec nebylo až tak nepohodlné, jak jste si mysleli.

Každý se potřebuje na něco těšit. Nemusíš svůj život žít ve strachu z budoucnosti, ani z ní být přehnaně nadšený, ale můžeš se každý den těšit aspoň na něco.

Kdykoli se může něco stát. Musíš brát to, co je, kdykoli to jde.

Každý si zaslouží někoho, kdo ho obejme, každý si zaslouží vědět, že na světě je někdo, kdo se o něj bojí, ať dělá cokoli, do konce i když se na sebe zlobí.

Možná je pravda, že se příběh trochu vleče, že trvá než se mezi hlavními hrdiny něco stane, ale o to víc se mi příběh líbil. Děj nebyl nijak zdlouhavě zbytečně protahován, vše tam bylo důležité a krásně se příběh vyvíjel. Oba hrdiny jsem si hned oblíbila. Další velmi povedená kniha od autorky.

havrmoni
28.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Mě se líbilo dopisování Ruby s Aaronem, tam je totiž Ruby tak nějak stejná tak jak jí znám z knihy S láskou, Lukov. Když se setkali, tak jsem jí vůbec nepoznávala. Byla přehnaně bojácná, ubrečená se sklonem k panice, nejistá. Spíš 16-17. dívka než 24.letá źena. Já vím, že jí doma zabalili do vatičky a jí to nějakou dobu vyhovovalo, ale i tak. Jinak to je asi jediné,celkově jako vždy za 5*.