Drahoušek Mozart

Drahoušek Mozart https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22347/drahousek-mozart-22347.jpg 4 15 4

Drahoušek Mozart není jen vyprávěním o světoznámém geniálním hudebním skladateli, ale především o člověku, jenž byl kvůli talentu štván už od dětství po šlechtických a panovnických dvorech, aby uspokojoval uměnímilovné choutky mocných vládců či bohatých ignorantů. W.A.Mozart vzdor svému talentu celý život bojoval proti intrikám závistivců a epigonů, byl nucen ponižovat se pro peníze, aby uživil manželku a děti - a přesto rodinu ztrácel. Lesk a bída - to jsou dvě protikladné stránky životní cesty génia, jenž nás i dnes okouzlí nejen při poslechu hudebních děl, ale i při naší čtenářské cestě po stopách jeho vzrušujícího života.... celý text

Romány Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Dialog

Wurd ´ ich mein Herz der Liebe weihn...

Thalin
10.03.2024 4 z 5

Vcelku dobře napsaný román o strastech z Mozartova osobního i pracovního života. Rozhodně to byl energický a na hudbu geniální člověk, ale bohužel taky dost svéhlavý a neudržel korunu, což ho nakonec dohnalo. Knize sice chybí nějaké napětí, ale jinak se dobře čte.

Fanda74
28.06.2020 3 z 5

Pro mě jeden z nejlepších autorů historických románů. "Drahoušek Mozart" asi není nejlepší kniha, resp. asi mi chybělo nějaké napětí, gradace a překvapení, které většinou v románech S. Obemeiera bývají, ale jinak pěkné čtení

jiri77
11.02.2019 4 z 5

Kniha se hlavně zaměřuje na (nelehký) rodinný tak profesní život tohoto hudebního génia. Čtivá a zajímavá kniha u které jsem si pouštěl hudbu Mozarta pro přivodění té pravé atmosféry.

monte
07.10.2012 5 z 5

Mozart opravdu neměl jednoduchý život a ten konec.... Kniha se mi moc líbila, moc hezky napsaná