Drahá Avo

Drahá Avo https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504132/bmid_draha-avo-M5j-504132.jpg 4 588 588

Už je to deset měsíců, kdy jsi tu byla naposledy, ale já na tebe nemohu zapomenout. Chybělo mi vidět, jak jdeš po chodbě. Chybělo mi slyšet, jak fandíš při fotbale. Chyběla mi vůně tvých vlasů. V prestižní, břečťanem porostlé Camdenské střední škole vládnou bohatí a oblíbení Žraloci. Kdysi dávno jsem chtěla být součástí jejich světa – dokud mě nezničili. Nemůžu v klidu chodit po zdejších chodbách, aniž by na mě všichni koukali a šuškali si. Poslední, co jsem čekala, byl anonymní milostný dopis od jednoho z nich. Prosím. Nenávidím každého z těch bohatých kreténů za to, co mi udělali. Otázkou je, který ze Žraloků je můj tajný ctitel? Knox, zjizvený quarterback. Dane, jeho dvojče. Nebo Chance, můj ex, který mi dal kopačky po tom večírku, na kterém mě kdosi znásilnil…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Dear Ava , 2020

Ketfl
24.10.2022 4 z 5

Hlavní hrdinka to celkově v životě neměla vůbec jednoduché. Navíc se na středoškolském večírku stane obětí znásilnění. Bylo mi to hrozně líto. Tohle by se nemělo stát nikomu, ale bohužel všichni víme, jaká je realita, a takových dívek jako je Ava, je asi obrovské číslo. Líbilo se mi ale, že i přesto byla Ava silná a snažila se postarat o mladšího bratra. Knox se naopak ze začátku tváří docela nesympaticky. Ale v průběhu čtení čtenář nahlíží do jeho života a zjistí, že všechny jeho kroky vedly k tomu, aby Avě pomohl. Byl to opravdu kluk s obrovským srdcem. Co se mi ale moc nelíbilo, tak to, že Avě říkal "socka". Vzhledem k tomu, že ji vlastně celou dobu miloval, tak proč ji tak hnusně říkal? Chlap, no. Jediné co, tak mi přišlo, že autorka mohla ještě lépe uchopit to téma znásilnění. Viník byl evidentní téměř hned, na výběr moc nebylo, takže vlastně ani žádný extra velký zvrat nenastal. Ale na druhou stranu se mi moc líbil ten závěr. Celkově to bylo smutné, ale pěkné čtení.

moma08
15.10.2022 5 z 5

Tohle bylo opravdu něco, protože moje emoce při čtení této knihy byly jak na houpačce.
Klobouk dolů před hlavní hrdinkou, která to teda v životě měla sakra těžké a jsem opravdu ráda, že to byla jen fikce, i když samozřejmě nejsem tak naivní, abych nevěděla, že tohle se bohužel děje.
Příběh se četl opravdu dobře, ač to bylo, jaké to bylo, nemohla jsem knihu odložit.
No a hlavní hrdina, achhh, to byl kluk se srdcem na správném místě, přestože se ze začátku choval zvláště.
Konec mě rozsekal.

0197
19.09.2022 5 z 5

Anotace mě hned zaujala a množství pozitivních recenzí hlavně na instagramu taky. Tak že nebylo co řešit.

Avu člověk musel obdivovat, že se do té školy vrátila. Na jednu stranu já osobně bych chtěla být co nejdál a začít nový život. Na druhou stranu rozumím tomu, že chtěla vědět, kdo ji to udělal. První dny ve škole to neměla vůbec jednoduché a bylo mi jí líto. Rozmazlený děcka bohatých rodičů, kteří si myslí že slunce vychází kvůli nim. Všechno co mají, jim koupili rodiče. To jejich nadávání, že si dovolila jít na policii? Bože. Nesnášela jsem je. Ava, i když uvnitř byla hlavně na začátku vystrašená, byla taky velmi silná hrdinka, která přišla dokázat, že ji nezlomili a že je silnější než kdy byla.

Knox byl pro mě docela záhada. Asi jsem úplně jeho chování hlavně ze začátku
nepochopila. Nevím no. Získával si mé sympatie postupně. Ale získal si je :-). Byl to ten typ hrdiny, který vás bude ochraňovat až, no až do konce. Nedovolí, aby vám bylo znovu ublíženo. Máme tu i kapitoly z jeho pohledu, tak že díky za možnost vidět mu do hlavy :-). Jak to popisuje i Ava: je to chlap, který nemiluje často, ale pokud miluje tak se vším co má.

Oba hlavní hrdinové mají láskyplné vztahy se svými sourozenci. U Knoxe je to ještě umocněno tím, že jsou dvojčata. Dával na bratra pozor, ale bylo vidět, že i když se hodně snaží úplně to nestačilo. Ava je zase pro Tylera mámou a snaží se, aby se mu dostalo ve škole lepšího individuálnějšího přístupu. Tyler byl navíc docela držka a ne jednou jsem se nad jeho slovníkem zasmála :-).

Trochu mě to mrzelo s tím dopisem. Přišlo mi to malinko zbytečné, hlavně byla o něm pak jenom taková mini zmínka a nic víc :-(. Adeptů na viníka zase tolik nebylo. Ale bylo zajímavé, jak se k tomu došlo. Bavila jsem se u noci kanadských žertíků. Ze začátku se hodně dohadovali, Knox pořád používal tu pitomou přezdívku socka, tu pak naštěstí vyměnil za novou a krásnější.

Na konci jsem valila oči a otáčela jednu stránku za druhou. Příjemným překvapením byly dva epilogy. Mohu jen doporučit. Silný příběh. Ava se vám dostane pod kůži a budete na ní ještě dlouho myslet a po celou dobu ji držet palce.

jitka_dankova
04.09.2022 4 z 5

Náročný příběh nového vztahu znásilněné dívky. Z této young adult knihy jsem v rozpacích a dochází mi slova. Postavy byly rozpolcené a bylo zvláštní pročítat se jejich pocity i myšlenkami (střídá se vždy pohled Avy a Knoxe). Závěr knihy byl takový, no, asi realistický. Dospělý. Nečekala jsem to. Nicméně i když ten příběh působil divně opravdově, měla jsem tendence ho při čtení šmahem odsoudit jako naprosto nerealistický a to jen kvůli tomu, že hlavní hrdinka po tom, co prožila, vůbec nefňukala, a naopak byla zatraceně silná. Překvapilo mne, jaké jsem měla na toto téma podvědomé předsudky. Nemám naštěstí absolutně žádné ponětí o tom, jak se dívka po takovém hrozném zážitku může cítit a chovat a vlastně jsem vděčná této knize, že mi poskytla zase jiný pohled na věc, než obdobné knihy na stejné téma.

No, každopádně i tak to není lehké čtení a není pro každého.

terikus
04.09.2022 5 z 5

Skvělý příběh, Ava si mě hned získala svojí silou a odvahou. Knox mě zaujal až později svojí starostlivostí. Oba dva zlomení, oba svádí boj, bohužel potkali se ve špatný čas. Knížka je čtivě napsaná, sjela jsem jí na jeden zátah a moc jí doporučuji

zuzak82
24.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Četla jsem od autorky dvě knížky vydané v češtině. A tato kniha mi přijde z nich nejlepší, přesto pro mě pořád patří do skupiny průměrných knih.

Ava, Knox, Dane i Chance jsou zajímavé postavy. Bavily mě věci týkající se rodinných vztahů u Knoxe a milostná linka mezi Avou a Knoxem. Také je zajímavý nápad, že Ava neví, kdo ji ublížil, ale má dost síly se tomu postavit a stále hledá viníka. Je schopná žít určitým způsobem dál, zamilovat se a mít bezproblémový sexuální život. Což tedy je podle mě u toho posledního nereálné, ale tak je to taková pohádka, co se hezky poslouchá...

Níže popíšu větší spoilery, které však uvádím hlavně proto, že díky těmto věcem nemohu knihu hodnotit více....
Velmi slabé mi přišlo celé to pátrání po viníkovi, především tedy to, že Ava slovně i v mysli obviní Knoxe i jiné, ale ani jednou ji nenapadne doslova ten čtvrtý z party přátel Žraloků, který se chová jako idiot a hajzl i ke svým přátelům a k ní? A že by to nenapadlo ani Knoxe nebo Chance? Mě to bylo jasné už po třetí kapitole.
Dále se v knize pořád řeší, kdo ji to udělal, jak chtějí Ava i Knox odhalit viníka a ke konci, když už tedy viníka odhalí, tak to odbyde autorka pár odstavci - ráno měl Knox a Dane jasno, v pátek šli Knox a ostatní na večírek k tomu viníkovi (o tom večírku se nakonec nic nedozvíme, přitom by to bylo ideální pro nějaké scény, protože oni už věděli, že to byl on a museli to v sobě držet, ale autorka nic takového neudělala), v sobotu šli na policii a pak už autorka napsala jen pár vět, že viník dostal klepeta a jaký trest obdržel. Mohlo tu být tolik prostoru pro konfrontaci mezi Avou a viníkem, případně Knoxem/Dane a viníkem. A ono nic.
Taky linka s tajným ctitelem je úplně zbytečná a rovněž úplně předvídatelná.
A nakonec zmíním epilogy, jsou rovnou dva a oba mi přijdou úplně zbytečné, hlavně ten druhý.

Podle mě autorka měla v rukou potencionálně silný příběh, který však využila tak na půl.

Knihy_nad_zlato
18.08.2022 5 z 5

Avu jsem si oblíbila prakticky hned. Hned jak se tam objevila trochu při smyslech. Zato Knox… ten mi nesedl okamžitě. Na začátku byl docela divnej, ale postupně byl lepší a lepší. A ti dva dohromady? Nádhera. Přátelství, slovní přestřelky, city, chemie, jo tady bylo všechno. A taky se mi teda líbilo, že je v tom páru holka starší než kluk. Jasně jen o rok, ale v knihách ze střední se to moc často nevidí.
Asi bylo jasný od začátku, že nakonec skončí s Knoxem, ale zajímalo mě, kdo je teda ten násilník. Jo a ten tajný ctitel mi nesedl. Teda nelíbila se mi ta rádoby zápletka s tajným ctitelem. Zaprvé bylo jasný, kdo to je. A zadruhé to bylo šíleně zbytečný. Nedotáhlý. Tak trochu to nedávalo smysl. Holt prostě fakt zbytečný. Ale jinak všechno dobrý.
Hlavní hrdinka, která se nevzdává a odmítá skrývat se v koutě se sklopenou hlavou a držet hubu. Dokáže říct svý a jít si za tím.
Hlavní hrdina, který má svých problémů dost, ale přesto ji chce chránit. Ó, a nesmíme zapomenout na krapet praštěnýho a celkem problémovýho brášku.
K postavám bych dokázala říct ještě daleko víc, protože byly fakt super. I ti špatní. Prostě byli dobře vykreslení. Ale ještě bych se mohla aspoň zmínit o dalších věcech.
Prostředí. Prostředí klasické (a prej nějaké nóbl) americké střední školy. Mě by fakt moc zajímalo, jestli jsou ty školy takový i v reálu. Protože mi přijde, že se hodně - jakože fakt hodně - liší od českých středních.
Mám dojem, že k ději už jsem se tak nějak vyjádřila, protože to bylo jenom o vývoji Avinýho vztahu a o jejím pátrání po tom, kdo jí před rokem zničil život. A jo, obojí bylo dobrý.
No co říct, prostě jsem si to užila. Určitě o dost víc než ty dvě knížky od autorky, které jsou přeloženy do češtiny.
Mám dojem, že tohle se musí líbit snad každému, kdo má aspoň trochu rád heavy contemporary.

KlosKa
31.07.2022 5 z 5

Nádherný, ikdyž velice smutný příběh. Zlomená Ava a zlomený Knox. Oba krásní a tak smutní. Knox mě teda ze začátku vytáčela, ale pak..... Mimo jiné krásný vztah mezi dvojčaty a sourozenci. Doporučuji, ikdyž je jen ve slovenštině. U nás autorka vydala již dvě knihy a tato je za mě teda mnohem lepší

Petriii
31.07.2022 5 z 5

Konečně nějaká kniha ukončila moji nudu při čtení. Poslední dobou mě čtení některých knih vážně nebavilo, ale tohle.... Tohle mě bavilo strašně moc!!!
Hlavní hrdinové,ale i vedlejší postavy, mi padli do noty. Ti hodní, protože to byli vážně zlatíčka. Ale i ty zlý jsem si moc oblíbila, protože to byli vážně s*áči :D Ava byla neuvěřitelně silná hlavní hrdinka. Co si ta chuděra musela za svůj krátký život prožít... Ilsa jí to dala pěkně sežrat. Takže vřele knihu doporučuji,čtení si užijete ;)

bosorka382
18.07.2022 3 z 5

...akoze nebolo to zle, ale pre moju vekovku to uz nie je, stredoskolacky si pridu na svoje, štyl akym je to pisane, chyby v texte, no a ak takto uz ziju dnesne 17rocne deti, tak to ich caka uz len nudna dospelost, uvedomujem si, ze je to fikcia, ale prehnaná...
kazdopadne pripominalo mi to knihu Nádych, a tu mam rada, preto som to docitala do konca...

valika0302
14.07.2022 5 z 5

S autorkou som sa už stretla pri sérii The Game Changers a tá sa mi zdala dobrá, takže som očakávala, že aj táto sa mi bude páčiť. To, čo som od príbehu požadovala som dostala aspoň miliónkrát vynásobené. Knižka bola PERFEKTNÁ, priam jedna z najlepších, čo som kedy čítala a to som ich už prečítala, dovolím si tvrdiť, že veľmi veľa.

Kniha rieši vážnu tému, ktorá je možno aj v dnešnom svete ešte tak trochu tabu a pozerá sa na ňu s privretými očami. O to viac knihu odporúčam, sama som pri čítaní tak trochu zastavila a rozmýšľala, ako sa človek z takýchto "nástrah života" zotaví, pozbiera svoje zlomené časti a bojuje ďalej.

Ava je silná osobnosť a hneď na začiatku sa stretávame s tým, že jej bolo ublížené, pričom v boji o spravodlivosť jej ani dospelí nemajú príliš ochotu pomôcť, pretože predsa len ocitáme sa v prostredí detí bohatých rodičov. Veľmi sa mi páči ako by urobila prvé a posledné pre svojho brata. Takéto nebojácne a priebojné hrdinky mám veľmi rada, Ava už navždy bude jednou z mojich naj knižných postáv. Obdivujem jej odvahu, že sa dokázala po tom všetkom vrátiť naspäť na tú školu a znášať pohľady a ohováranie od ostatných. Postava, ktorá sa mi nepáčila bol Chase, bývalý frajer, ktorý ju opustil, kvôli tomu, čo sa jej stalo. Občas som pri čítaní mala z neho divný pocit, ako keby to len pred spoluhráčmi hral a v skutočnosti ľutoval, že sa vtedy zachoval ako sa zachoval. Na druhú stranu Knox? Tak toho som si hneď zamilovala. Strašne sa mi páčila ich spolupráca na projekte (pri scéne v knižnici či to, ako jej dával svoje telefónne číslo som sa úškŕňala ako cvok). Knihu som nevedela pustiť z ruky, deje sa tam toho toľko veľa, že nemôžete prestať čítať, pokiaľ sa nedozviete ako to skončí. Chvíľku som si aj myslela, že Knoxov brat by mohol byť tým zlým, pretože si jednak nič nepamätal a drogy jeho nevinnosti tiež veľmi nepomáhali. Do poslednej chvíle som tiež nevedela odhadnúť, kto je autorom tých anonymných listov. Ale nakoniec som rada za to kto to bol, pretože si zaslúžili skončiť spolu, po tom všetkom, čo si zažili a ako sa ju snažil ochraňovať.

Zaujalo vás moje krátke zhodnotenie knihy? Určite neváhajte a predobjednajte si ju. Nebudete to ľutovať, ja sama si ju kúpim aj v papierovej podobe, pretože takáto vzácna kniha mi v mojej knižnici nesmie chýbať. Ešte spomeniem, že kniha ma na začiatku každej kapitoly buď ornament tulipánov alebo prilbu s loptou amerického futbalu, podľa toho z ktorého pohľadu je daná kapitola. Nevidím to v knihách často, no myslím si, že to zvyšuje ešte viac originálnosť a pridanú hodnotu knihy. A ta obálka? Už len kvôli nej si tú knihu musíte prečítať.

Hodnotenie: 5 (čítaj milión) / 5

Hatshepsut
09.07.2022 4 z 5

Tento příběh je oproti předchozím knihám této autorky, které u nás vyšly v sérii The Game Changers, podstatně smutnější a tragičtější. Přesto si vás hlavní hrdinka získá svou odvahou a nezlomností postavit se svému osudu. Kniha je určitě velmi čtivá a pro romantické duše stojí za přečtení.

nina3905
07.07.2022 5 z 5

Srdcervúca kniha, číta sa rýchlo a ľahko, ale problematika, ktorá je v nej spracovaná nie je žiadna oddychovka. Znásilnenie, ktoré si hlavná hrdinka nepamätá, sa nesie celým príbehom. Hlavnej hrdinke Ave (Tulup) nikto neveril, zostala osamotená - ona teraz neverí nikomu. Mohol by to byť ktokoľvek a tak je opatrná najmä voči "žralokom". Stará sa o svojho mladšieho brata a snaží sa prežiť a dostať na dobrú vysokú školu - vyštudovať medicínu. Medzi hlavnými hrdinami - Avou (Tulup) a Knoxom (Lee) - to iskrí a držíte im palce, aby všetko ustáli a našli šťastie, čo sa im v závere príbehu aj podarí. Knihu určite odporúčam.

Ewe291
07.07.2022 3 z 5

Tak toto NIE!!!!!! Nepacil sa mi styl pisania, to zvlastne preskakovanie od jedneho k druhemu, podla mna to nemalo hlavu ani pätu, takyto styl pisania pribehu nieje nic pre mna. Co je velka skoda, pretoze pribeh bol pekny a zaujimavy, len tomu prosto chybalo nieco. Knihu som si kupila na zaklade ohlasov a bola som velmi sklamana, nemalo to na taku Kage alebo Almentrout co ma velmi mrzi. Postavi slabo opisane, nevedela som si k nim vytvorit "vztah" aby ma to vtiahlo do deja a aby som to vsetko prezivala s nimi. Kolkokrat som sa musela vratit a znova precitat kapitolu, alebo kapitoli a aj tak som krutila hlavou, takze zial za mna toto nie, prosto tomu nieco chybalo a mozno je to preto, ze mi nesadol a nikdy nesadne takyto styl pisania

Ralemo
06.07.2022 5 z 5

Třetí kniha od této autorky a opět pecka. Od začátku vás vtáhne do děje a nejde se odtrhnout.
Zajímavý a zároveň smutný příběh o mladinké Ave, které si odmalička prochází peklem a ani na střední škole se bohužel neštěstí nevyhne. Jedna noc a celý život je opět v troskách. Vše se snaží překonat a dokázat si, že ji jen tak něco nepoloží.
Knox sice pochází z bohaté rodiny, každopádně taky jeho život není ideální, bojuje sám se svým osudem a přitom se snaží být podporou pro svého bratra.
Ava a Knox se od prvního pohledu nemuseli, každopádně přes to všechno k sobě najdou cestičku a vše se začne ubíjet úplně jiným směrem. Jejich vzájemné přitažlivost je neskutečná. Nádherný, napínavý, smutný příběh se spoustou zápletek, drama, loučení a nakonec se šťastným koncem se vším všudy. Určitě doporučuji přečíst! :)

Vknihách
01.07.2022 5 z 5

Úvod príbehu je trochu zmätený. Je to ale pochopiteľné. Hlavná hrdinka sa ocitne v lese a na nič sa nepamätá. Čo je podľa mňa dobre. Má na sebe stopy po násilí. Keďže sa nepamätá čo sa jej stalo, polícia nič nezmôže. Alebo nemajú záujem, pretože ŽRALOCI(zazobané decká školy) sú nedotknuteľní a práve s nimi má Ava čo dočinenia. Odhodlaná zistiť kto jej ublížil sa vracia na prestížnu školu,kam sa dostala vďaka perfektnému prospechu. Nemalou motiváciou jej je aj mladší brat, ktorému je skôr mamou ako sestrou. S diagnózou,o ktorej som doteraz nepočula a stretla sa s ňou prvýkrát,sa mu Ava všemožne snaží dopriať lepšie vzdelanie a lepší život. A ich matka? Po tom, čo sa o nej niečo z príbehu dozviete,si budete priať,aby sa neobjavila. Vaše prianie je autorke ukradnuté a verte mi,budete mať chuť tej fiktívnej postave fyzicky ublížiť. Už z tohto vám musí byť zrejmé,že Ava je húževnatá, nechá na seba nakladať a bojuje s veternými mlynmi,lebo verí, že sa dočká zadosťučinenia. Knox, hlavný hrdina príbehu, ktorého očami máme možnosť sledovať dianie príbehu,je akoby rozpoltená osobnosť. Pôsobí arogantne,Avu nazýva sockou,pritom jeho pocity a vnútorné monológy nasvedčujú pravému opaku. Jeho život tiež nie je jednoduchý,ale na rozdiel od Avy má peniaze, ktoré znamenajú moc. Zaskočilo ma poznanie, že sú si Ava s Knoxom nie úplne cudzí….ich stretnutia spred incidentu zo začiatku knihy boli veľmi zaujímavé. Autorka celkovo vyskladala čtivý,gradujúci príbeh so silnými charaktermi postáv a zabŕdla do rôznych,rozhodne zaujímavých tém. Chémia a doťahovanie Avy a Knoxa napísané perfektne realisticky rovnako ako ich postavy a dialógy. Taktiež som si obľúbila vedľajšie postavy,najviac však Wyatta. No a na koniec poviem, že príbeh bol úžasný,aj keď miestami predvídateľný,je písaný tak pútavo, že vám to vôbec nebude prekážať. No a záver….ach…bol krásny. Síce na mňa dosť presladený,ale iný si postavy fakt nezaslúžili

Alenka76
29.06.2022 5 z 5

Krasna knizka i ked to bol silny pribeh o znasilneni a hľadaní pravdy Ava a Knox mi boli od zaciatku simpaticky .Krasne sa to čitalo ,pribeh ma drzal v napeti a koniec bol taky sladky určite doporucujem.Knižku som prečitala za dva dni .

evineckY
29.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Příběh je hodně sladkobolný.
Ava má hodně těžký život - stará se o bratra od úplného narození, studuje, pracuje a místo aby na střední škole se jí začalo dařit, úplně se jí zhroutí svět. Když se objeví po létech matka, tak jen aby ji vydírala. Přes to všechno je zlatá.
Knox - ten má taky spoustu problémů, ale ve škole je pomalu za krále.
Drama s pěkným koncem. Doporučuji

kristy.books
24.06.2022 5 z 5

Od autorky som už čítala sériu The Game Changers, ktorá sa mi páčila, preto som mala veľké očakávania aj od Avy...a autorka nesklamala. Drahá Ava je jeden z tých príbehov, v ktorých celý čas cítite množstvo emócií a pocitov - hnev, bezmocnosť, bolesť, strach, ale i nádej, lásku, odpustenie.

Ava to mala už od detstva veľmi ťažké - matku viac zaujímali chlapi, peniaze, alkohol a drogy, o dcéru sa nikdy nestarala, nepovedala jej pekné slovo, neobjala ju, takže Ava bola naučená spoliehať sa len sama na seba. Keď sa jej narodil brat, matka ich definitívne opustila a Ava si dala za úlohu, že urobí všetko pre to, aby mal jej malý braček dobrý život. Aby toho nebolo málo, pred rokom sa stala obeťou znásilnenia. Vinník sa nikdy nenašiel a väčšina spolužiakov vinu hádzala na ňu. Po niekoľkých mesiacoch sa vracia späť do školy a je odhodlaná nielen zistiť celú pravdu, ale aj ukázať jej bohatým spolužiakom, že s ňou nemôžu zametať.

Ava bola naozaj silná postava, mala toho na pleciach veľmi veľa, no napriek tomu sa nevzdala a nenechala si skákať po hlave.

Knox, ďalšia skvelá postava, s citlivou povahou a veľkým srdcom. O Avu i svojho brata sa staral s toľkou láskou. Niekedy mi preňho doslova pukalo srdce, pretože často musel robiť rozhodnutia, ktorými síce druhým pomohol, ale seba zranil. Nedalo sa nezamilovať si ho.

Na prvý pohľad by sa dalo povedať, že s Avou sú ako deň a noc, no v skutočnosti mali toho veľa spoločného. Romantická linka bola krásna, medzi dvojicou to nesmierne iskrilo, no zároveň museli prekonať množstvo prekážok, kým mohli byť skutočne spolu.

Prostredie luxusnej školy pre deti boháčov bolo tiež veľmi dobre vykreslené - boli tu typické školské mrchy, bohaté detičky, ktoré sa vyvyšovali nad spolužiakmi zo skromnejších pomerov, rôzne skupinky, šikana...

Autorka má príjemný štýl, príbeh sa mi čítal dobre, stránky mi rýchlo ubiehali pod prstami. Aby ste si nemysleli, že sa tu stále riešili len vážne veci - bolo tu aj niekoľko vtipných a rozkošných momentov, kedy som sa usmievala.

Musím pochváliť aj grafickú stránku knihy - od krásnej obálky po grafiku vo vnútri (obrázky na začiatku jednotlivých kapitol).

Anna195
21.06.2022 5 z 5

Autorka mi opäť pripomenula, prečo jej knihy, tak milujem.

Hneď prvá kapitola príbehu ma prekvapila a zostala som pravdupovediac v nemom úžase, pretože už tu sa dozvedáme, čo sa prihodilo Ave. A nie, nešlo len tak o hocičo. Vo väčšine prípadoch takéto dievčatá, len tíško trpia, ale Ava predstavuje silnú hrdinku, ktorá bojuje za svoju spravodlivosť, no najmä za pravdu a celý čas čelí bande zbohatlíckych deciek. Zanechala vo mne pocit, že bojovať sa oplatí, aj keď vieš, že to bude náročný a zdĺhavý boj.

Priznám sa, že niektoré postavy mi obzvlášť pili krv a myslím, že aj vám budú (napríklad taká Avina matka...) a zase naopak iné postavy som doslova zbožňovala.

Knox bol na začiatku pre mňa jedno veľké tajomstvo, ale neskôr som spoznala jeho skutočné ja, ktoré skrýval. Čo na mňa obzvlášť zapôsobilo, bol jeho skvelý vzťah s jeho dvojčaťom Daneom, pre ktorého bol veľkou oporou, toto bol nádherný súrodenecký vzťah. Postupne som zistila, že ani Knox nemá jednoduchý život. Pod jeho tvrdým pohľadom, ktorý nastavoval svetu sa nachádzalo veľké dobro, no najmä veľa citov a starostlivosti, hlavne voči Ave. Mal v sebe, také množstvo citov, že som pri každom jeho odhalení z toho doslova padala na zadok.

Títo dvaja mali medzi sebou neskutočnú chémiu, toľko vášne a iskrenia sa len tak nevidí. Toto na autorke milujem, pretože vie vytvoriť úžasnú chémiu medzi postavami.

Aj keď mi tento príbeh v určitých momentoch zlomil srdce a neskôr ho znova zcelil, tak toto bolo skvelé čítanie. Autorka rozberá veľmi silné témy a ani jednu z postáv nešetrí a hlavne vám ukáže, že všetky činy skôr či neskôr budú potrestané a bohatstvo nie je to najdôležitejšie.