Drahá Avo

Drahá Avo https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504132/bmid_draha-avo-M5j-504132.jpg 4 588 588

Už je to deset měsíců, kdy jsi tu byla naposledy, ale já na tebe nemohu zapomenout. Chybělo mi vidět, jak jdeš po chodbě. Chybělo mi slyšet, jak fandíš při fotbale. Chyběla mi vůně tvých vlasů. V prestižní, břečťanem porostlé Camdenské střední škole vládnou bohatí a oblíbení Žraloci. Kdysi dávno jsem chtěla být součástí jejich světa – dokud mě nezničili. Nemůžu v klidu chodit po zdejších chodbách, aniž by na mě všichni koukali a šuškali si. Poslední, co jsem čekala, byl anonymní milostný dopis od jednoho z nich. Prosím. Nenávidím každého z těch bohatých kreténů za to, co mi udělali. Otázkou je, který ze Žraloků je můj tajný ctitel? Knox, zjizvený quarterback. Dane, jeho dvojče. Nebo Chance, můj ex, který mi dal kopačky po tom večírku, na kterém mě kdosi znásilnil…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Dear Ava , 2020

Michelleee
27.03.2023 5 z 5

Kniha přečtena za jediný den a byla krásná. Oslovení "Tulipánku" bylo roztomilé. Příběh se mi líbil. Od všeho něco.

helg_abooks
26.03.2023 5 z 5

Příběh se vypráví v ich formě. Z pohledu Avy a z pohledu Knoxe.
Ava byla úžasná bojovnice. Někdo ji znásilnil, ale nic si z toho večera nepamatuje. Všichni ji odsoudí, šikanujou a ona přesto jde s hlavou vztyčenou. Zpět mezi ŽRALOKY. Rváčka prostě.
Pak je tu Knox. Opět tajemný sexy chlapík. No... mám ráda tyto typy v knihách. Většinou je popisují jako největší zkázu světa a přitom se z nich vyloupnou totální zlatíčka. A ještě že ho měla ! Má taky pohledného bratra Danea. Byl super. O něm by byl taky super příběh.
U epilogu jsem se usmívala jak dvouletá holčička, když jí zamávám lízátkem před obličejem. No představte si to. Bohužel jsem věděla, že se blíží konec a štvalo mě, že to nevypadá na pokračování.

Kniha měla všechno. Směsice pocitů. Vážná témata jako jsou problémy v rodině, drogy, znásilnění,....

Pokud máte rádi něžný, sladký romanťárny tak s touhle knihou určitě neuděláte chybu.

MAU256
26.03.2023 5 z 5

Knížka byla velmi čtivá. Líbilo se mi oslovení "Tulipánku", bavila jsem se u Tylerových hlášek. A jsem ráda, že i mezi pracháči má spravedlnost své místo. Pro romantické dušičky doporučuji.

"Vím, že jsi zpropadeně nezávislá, ale potřebuju tě mít u sebe Tulipánku. Nechal jsem tě odejít. Mohl jsem za tebou běžet a prosit tě, aby ses vrátila, ale všechno jsem to v sobě zadusil a kvůli rodině jsem šel dál, abychom všechno napravili, a to jsme taky udělali. Ale už není žádný další pomalu. Už žádnej odstup. Žádnej čas na nadechnutí. Teď je náš čas. Teď jsme my."

MilackovaN
20.03.2023 3 z 5

Nechci nijak znevažovat kvalitu knihy, ale čekala jsem maličko víc. Obě hlavní postavy mi k srdci nepřirostly, a ačkoliv ani jeden neměl lehký osud, nijak mě to nedonutilo s nimi soucítit. Což se mi stalo úplně prvně. Asi už je pro mě ta střední vzdálená více, než by se na první pohled zdálo. Kdyby byl příběh z vysoké, postavy starší, možná by mi to sedělo více.

Toledo
20.03.2023 4 z 5

Pěkné, rychle se to četlo a hlavní postavy byly super. Musím přiznat, že se mi romány od autorky moc líbí. Je to už druhý co jsem četla a opět povedené.
Souhlasím s pár komentáři níže, protože náctiletí teenegery se zde opravdu chovali velmi vyspěle. Za mě však jedině plus, protože u minulých TA románu jsem psala, že mi tento žánr už zas tak nesedí, právě kvůli chování hlavních postav.

Krlu
20.03.2023 5 z 5

Pokud čekáte romantiku jako takovou, tak hned na prvních stránkách narazíte. Tvrdě narazíte! Ava je dívka, s kterou se život nemazlí, ale ani trošku. Hlavní hrdinka Ava je tak silná osobnost, že jsem si kolikrát říkala, jakto? Jaktože to zvládá? Téměř celou knížku jsem cítila ke všem těm spolužákům i spolužačkám neskutečný odpor a taky jsem po celou dobu byla napjatá a tak trochu i ve strachu. Vlastně jsem si připadala jak při čtení detektivky (myslím, že jsem ještě žádnou nečetla ) a snažila jsem se přijít na to, KDO TO UDĚLAL. Trošku surovější příběh, než na jaké jsem zvyklá mě ale udržel v napětí a na knížku jsem se každý večer těšila, i když čtení bylo mnohdy hořké.

dam.si.knihu
18.03.2023 4 z 5

Další čtivý příběh, který mě na konci rozbrečel. Autorka má skvělý cit pro psaní rodinných pout a já musím říct, že ten konec byl super. Pokud máte rádi knihy ze školního prostředí, kde nechybí badboy, tak tahle kniha je rozhodně pro Vás. :)

LenRan
15.03.2023 5 z 5

Po delší době příběh, který mne dokázal rozbrečet, a i když k němu mám výhrady (prostřední střední školy, překlepy, obálka) moc jsem si čtení užila, je to výborně napsané a ten konec byl super :)

katasokolov
12.03.2023 4 z 5

4/5*

Nádherný romantický příběh s příměsí sladkobolně vystupujících pocitů.

Ústřední dvojice je perfektní. Jejich rodinné vazby a sourozenecká pouta byly jednou z nejhezčích věcí, kterou jsem kdy četla.

Kniha přečtena za jediný den, jelikož se nedalo odpoutat. Velice doporučuji všem romantickým duším. Také musím kvitovat, že příběh není pouhým seskupením klišé, která se k tomuto typu literatury většinou vážou, ale do jeho nitra je vloženo mnohem víc.

Jita160
12.03.2023 5 z 5

Čtení tohoto příběhu mě ze začátku moc bolel. Ava si prošla peklem a přesto jako Fénix vstala z popela a vzlétla. Byla silná a odhodlaná byla jak papír s ostrými hranami a hlavně měla u sebe strážného anděla ,který ji stál neustále za zády. Knox ji byl okouzlený již od prvního dne. Byl jako její stín tolik ji chtěl a zároveň neměl právo ji mít.
Za mě napínavé čtení kde na vás čeká hodně emocí ,smutku, bolesti , lásky ale taky víry ve spravedlnost a pomoct těm ,kteří to potřebují.
Moc se mě líbilo jak si s námi spisovatelka prohrávala co se týkalo násilníka ,který měl Avě ublížit....
Určitě stojí za přečtení.

Luna5000
11.03.2023 3 z 5

O tom že si přečtu tuto knihu jsem se rozhodla spontánně a docela rychle. Nebylo to špatné, četlo se to velice dobře a už to vypadalo, že to dopadne jinak než jsem chtěla, ale naštěstí ne :D, trochu jsem si to představovala jinak, ale nevadí. Jediné co mě vadí je když jsou v knize sprostá slova a tady se jim nevyhnete. Jinak hodnotím pozitivně. Dala bych tak 3,5 hvězdičky, ale tato možnost tu není, což je docela škoda.

astra3
09.03.2023 5 z 5

Moc hezké.

Mamka_cte
07.03.2023 5 z 5

Největší mínus této kniha je obálka! Úplně mimo mísu. Jinak ke knize nemám žádnou jinou výtku. Možná jednu - není nekonečná.
Strašně dobře se četla a já ji zhltla za jeden den.
Ava byla znásilněná jedním ze spolužáků. Někdo jí hodil něco do pití a nic si nepamatuje. Byl to její ex? Kapitán fotbalového týmu Knox? Nebo jeho bratr na drogách? Po 10 měsících se vrací na školu, aby to zjistila.

Z postupného sbližování mezi Avou a Knoxem jsem byla úplně vedle. Autorka píše stylem, že se vcítíte do postav a představujete si svůj příběh na střední nebo vysoké.
"Jizvy jsou jako vyznamenání a ty nejstatečnější srdce jich mají nejvíc". A jizev, i viditelných, mají Ava a Knox až příliš.

Trochu mě mrzel konec, byl až moc smrsknutý a dalších pár stránek by vůbec nevadilo. A chtěla jsem se více dozvědět o Knoxovo bráškovi. Ale jinak? TOP. Kniha má nálepku bestseller a jen zaslouženě.!

TerryDee
03.03.2023 5 z 5

Na tuhle knížku jsem byla neskutečně zvědavá, přece jen zaplavila ve velkém Instagram. A musím říct, že jsem se do knihy zamilovala.

Jedná se o romantický příběh, který v sobě nese silná témata, jakou jsou znásilnění, drogy, alkohol, šikana a problémy v rodině.

Hlavní postava Ava byla znásilněna některým ze svých spolužáků. Ale z osudné noci si pamatuje jen útržky. Po roce se vrací zpět do školy a je odhodlána přijít na to, kdo to udělal a domoci se spravedlnosti. Avu jsem za její odvahu a sílu obdivovala. Tím, čím si prošla, tak to by nikdo z nás nechtěl zažít. S touhle holkou se život vůbec nemazlil a házel jí klacky pod nohy. Ale ona se tomu všemu postavila čelem a zvítězila nad tím.

Druhým hrdinou je Knox, kapitán Žraloků. Na první pohled nebezpečný týpek, který v sobě však skrývá hodně bolesti. Když ho člověk pozná, tak zjistí, že je to hodný, milý, obětavý a milující kluk. Který by udělal pro ty, co miluje, vše.

Sbližování Avy s Knoxem bylo tak miloučké, až z toho měl člověk motýlky v břiše. Jejich chemie fungovala na jedničku. Těm dvoum bylo souzeno být spolu.

Knihu bych určitě doporučila. Tohle rouhodne stojí za přečtení.

Dolikcek
02.03.2023 4 z 5

Pohodičková knížka na dva večery :)

ardeas
02.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Musim súhlasiť s tatafa, napriek tomu ako dobre sa kniha číta, tak nieco tam proste nehra.
Nelogickost alebo skor absencia logiky teenagerov. Vsetko je také "rozumne"... tiež sa neviem nejako vyrovnať s tým osudom, bolo to nerealne, aj ked na konci, ked odisla, tam uz začínal epilog, nie tie dva dalsie, co boli na konci. Nemám rada epilogy, mam radšej ked si ho viem domyslieť sama...v tomto podaní som doslovne bola ukratena o vlastnú predstavivosť.
Bolo to milé prekvapenie, ze autorka zamaskovala jeho identitu,ale to je asi jedine prekvapenie v celej knihe. To ze si musime odzit udobrovaci a záverečný sex, to je uz v tychto knihach klišé :)
Se vsim vsudy, jednohubka so zbytočne dlhym a neskutočne sladkym záverom. Hotová cukráreň.

tatafa
02.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Knížka se velice příjemně čte a rychle vtáhne čtenáře do děje.

Čtenář se v románu může dozvědět více o fungování a vztazích (nejen) na soukromých školách v Americe, a také o tom, s jakými pocity a zraněními se mohou potýkat oběti znásilnění i očití svědci. Zároveň je zajímavé pozorovat, jak je (nejen) americká společnost rozdělována penězi - v duchu toho, že bohatí mohou naprosto vše a chudí by raději neměli existovat.

Osobně musím říci, že mě knížka poměrně zklamala. I když lze předpokládat, že romantické young adult příběhy budou předvídatelné, nereálné a plné klišé, v tomto případě už autorka mírně překročila hranice únosnosti a v řadě míst děj popírá zákony logiky a zdravého rozumu.

Většině hlavních postav je cca okolo 17 let, ale přemýšlí, jednají a prožívají věci, jako by jim bylo minimálně o 5/10 let více.

Hlavní hrdinka Ava naprosto nedůvěřuje komukoliv ze Žraloků, ale při tom už od začátku knížky jednomu z nich sděluje intimní věci, které většinou neznají ani nejbližší a díky kterým by jí mohl dotyčný snadno potopit.

Zároveň autorka poměrně nezvládla závěr knížky - odhalení viníka, vyřešení vztahů mezi hlavními postavami, atd. bylo jen na pár řádcích bez většího vysvětlení a potřebného rozvinutí zápletky a úplný závěr byl i z pohledu konstrukce příběhu značně matoucí a nebylo jasné o kom autorka vlastně píše.

Osobně mi přijde škoda, že autorka toto zajímavé téma nedokázala plně využít a přinesla "jen" další z řady románů, kde je vlastně za špatného oběť a o viníkovi se raději vůbec nemluví a ani se nerozebírá jeho další postih (i když u kluka z prominentní rodiny se dá o trestu docela pochybovat).

Knížku hodnotím 3/5 a myslím si, že stojí za to se jí vyhnout a nečíst ji.

murielkaa
28.02.2023

docela basic středoškolská romantika s vážným topicem. postavy byly fajn, děj se netáhl a humor a hlášky postav byly fajn. ta česká obálka není zrovna nejvábnější, ale přesto si myslím, že kniha stojí za to.

oresvo
28.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle mělo vše co od knihy očekávám.
Krásný román, je vtipný, je zde zápletka, skvělý konec i epilog.
Spoiler : Ava na začátku příběhu projde těžkým zážitkem, snaží se zjistit kdo ji ublížil.
Knox ji neustále pozoruje , miluje ji.
Ti dva se nemají nejdřív rádi, nakonec ale k sobě najdou cestu.

Karin94
27.02.2023 5 z 5

„Nezáleží na tom, akou cestou sa vyberiete, či je krásna, hladká, škaredá, tvrdá, vydláždená alebo vyjazdená, je to vaša cesta. Podstatné je, ako sa skončí.”

Hlavná hrdinka Ava sa ocitne v lese, kde sa jej niečo stalo, ale vôbec si nepamätá čo. Má podozrenie, že bola znásilnená, ale ani polícia jej nevie pomôcť, keďže na tú noc nemá žiadnu spomienku. Ava je odhodlaná, že za každú cenu zistí čo sa jej stalo, a tak sa vracia na školu, kde predtým chodila. Jediní, koho Ava obviňuje sú Žraloci - bohatí chalani rodičov, ktorým patrí mesto a ktorí si myslia, že všetko na čo si ukážu patrí im.

Zaujímavý príbeh, ale myslela som si, že to bude nejaký extrém, keďže je aj v úvode napísané, že sa odporúča od 18+. Autorka sa venuje dosť neľahkým témam, ale samotný príbeh mi miestami prišiel, akoby mal byť v kategórii pre mládež, keď si samozrejme odmyslím sexuálne scénky. Neviem prečo, asi kvôli tomu strašne presladenému a teenegersky písanému deju.

Po tom, čo sa stalo Ave som si myslela, že zostane nejak traumatizovaná, ale bola až príliš silná a bojovná, čo mi v tomto prípade došlo celkom nereálne.
Chalani, Žraloci, ako ich nazývajú, majú tiež dosť smutnú minulosť, ale neboli mi sympatickí všetci. Niektorí z nich boli arogantní hňupovia, dokázali sa povyšovať len preto, lebo ich rodičia sú "niekto" a tým pádom im bolo všetko odpustené.
Najviac mi bol sympatický Knox s bratom Dane a Knoxov najlepší kamarát Chance.

Napriek tomu, že som očakávala niečo temnejšie a krutejšie sa mi príbeh veľmi páčil, lebo aj keď som stará koza, ešte stále ma neomrzel tento young adult typ knihy. Odporúčam ho všetkým aj keď je zo školského prostredia.