Dračí hora

Dračí hora https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92514/bmid_draci-hora-diZ-92514.jpg 4 157 157

„Dračí hora je vynikající lékařský thriller – tak svižný, hrůzný a zlomyslně chytrý, že se nedá odložit. Stejně jako ve svém předchozím díle, i zde nám autoři předkládají mistrovský příběh.“ – Richard Preston, autor bestselleru New York Times The Hot Zone „Román Dračí hora je stejně úžasně komplikovaný jako každý thriller, jaký se mi kdy dostal do ruky – rovnoměrně vyvážené pasáže lékařské a počítačové vědy, kybernetiky a metafyziky s velkorysou příměsí jezdectví a vědění o přežití v poušti. Douglas Preston a Lincoln Child vytvořili nesmírně poutavé dílo. Není to nic menšího než ukázka vrcholného umění!“ – Stuart Woods, autor Choke a Imperfect Strangers... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Mount Dragon , 1997

aychend
16.03.2013 5 z 5

Teda, pánové, moc díky! Nevím, jestli se mi kniha až tak moc líbila (úplně jsem se ztrácela ve scéně, kdy byl Levine ve výtahu), to si asi sama sobě řeknu po nějakém čase, ale plný počet bodů dostává za to, co mi přinesla:

1. věčný dohad, zda být pro genetické pokusy, nebo ne. Otázka, která mi teď pořád zní v hlavě, a je stále aktuální
2. v úvodu byla zmínka o jaderné elektrárně Three Mile Island - hledala jsem o ní další informace a dostala se k jedinečnému filmu Čínský syndrom
3. popis zóny 5 v laboratoři - všude čtu o čtyřce. Možná 5 neexistuje, ale její popis je opravdu propracovaný do detailů
4. hned mi to připomnělo, jak jsem četla Kmen Andromeda a nalákalo na čtení dalších knih o smrtících virech (Zákeřná Ebola, Ebola...)
5. a nakonec jsem samozřejmě měla před sebou otevřenou mapu Google Earth a prostudovala jsem na ní celé území a sedělo to!!! (po špatných zkušenostech s Vernem moc příjemné poznání!)

Takže knihu vřele doporučuji už jen pro to, že Vám přinese celou řadu otázek a každý, kdo bude chtít hledat dál, se dozví obrovské množství nových úžasných informací.

HonzaT
01.02.2013 5 z 5

Super proste super. Poslednich x stran jsem hltal a schvalne pomalu cetl abych si to vychutnal. Ano, bylo tam hodne neznamych vedeckych terminu, ale to vubec nevadilo. Kdyz Levine s Carsonem ve finale souperili, nemohl jsem oci odtrhnout. Mam opet jen jednu osobni vytku k autorum...a to ze zase poradne nepopsali Carsona.

Jack Bauer
06.04.2012 5 z 5

Genetika, biologická hrozba, kybernetika, koně, přežití v poušti. Tento mišmaš v podání skvělých autorů skvěle funguje a velmi dobře se čte.

Laja
07.08.2011 3 z 5

Tahle kniha mě z počátku velice zklamala, čekal jsem od autoru mnohem víc....nicméně když jsem se prokousal nezáživnou částí mě překvapil jaký spad tato kniha nabrala a přelouskal jsem to během pak hodin.

bela
28.12.2010 5 z 5

Velmi napínavá a čtivá kniha.