Dorotka na táboře - Záhada ztraceného poháru

Dorotka na táboře - Záhada ztraceného poháru https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414565/bmid_dorotka-na-tabore-zahada-ztraceneho-Vu8-414565.jpg 4 18 5

Copak někdo může mít radost z toho, že ho rodiče na nekonečný tři týdny uklidí na tábor!? Dorotka tedy rozhodně nadšená není. Prázdniny ale umějí překvapovat – třeba tím, že najdete nejlepšího kamaráda v někom, do koho byste to nikdy neřekli, nebo že se neplánovaně stanete detektivem. Přečtěte si letní táborové dobrodružství okořeněné záhadou ukradeného poháru!... celý text

happystar
16.11.2021 5 z 5

Krásná kniha, krásný příběh. Dětem se moc líbila.

broskev28
13.01.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, jako kovaná tábornice (poprvé jsem jela v 1.třídě a brečela jsem jako želva) oceňuju Pavla, Mirku i paní kuchařky, jakož i různorodou táborovou náplň. Někdy mi doslovné Dorotčino chápání připadalo hloupé (s.26 - díra do hlavy, s.42 - líná jako veš); mám děti v tomto věku téměř denně (pravda, v éře kovidové to neplatí) na očích a tohle se mi nezdá.
Obrázky jsou jednoduché, proč ne, ale někdy neodpovídají textu (s.12). Téměř na hranici karikatury jsou podle mě Dorotčiny brýle; na jednom z obrázků je má taky Lukášek (?). A úplně mimo mísu mám Darinu - na rty se mi dere ona často používaná anglická zkratka našich chlapců, kterou ovšem v seriózním textu nemohu použít . . .
Takže ano, malým tábornicím i táborníkům klidně doporučím, ale zvídavějším a náročnějším čtenářům nabídnu něco onačejšího.

MartinaF
30.10.2020 4 z 5

Tohle byla taková jednohubka na jeden podzimní večer. Pobavilo i potěšilo, ale přesto si myslím, že ten ztracený pohár mohly děti hledat déle.

Lucila
06.06.2020 2 z 5

Příjemný děj a zajímavé prostředí fungují až do strany 46. Posledních 10 stránek je, podle mě, spíchnuté horkou jehlou. Škoda. V textu je vtipné vysvětlení několika ustálených výrazů.

michaelazivna
07.11.2019 5 z 5

Milá kniha, mou sedmiletou moc bavila a krásně se četla.