Na co slova nestačí

Na co slova nestačí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449614/bmid_na-co-slova-nestaci-D38-449614.png 5 800 800

Dopisy ztraceným série

< 2. díl

Rev Fletcher bojuje s traumaty z minulosti. S adoptivními rodiči po boku se mu to daří..., ale s dopisem od jeho násilnického otce se vše vrátí. Emma Bluelová radši programuje vlastní počítačovou hru, než aby čelila rozpadajícímu se manželství svých rodičů. Jenže ji kontaktuje online troll, kterého se začne bát. Když se Rev a Emma potkají, zatouží sdílet svá tajemství. Věci však začnou být nebezpečné- a jejich vzájemná důvěra projde tím největším testem.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

More Than We Can Tell , 2018

Teri_P
29.01.2022 5 z 5

Na “to” slova nestačí. Myslím, že autorka dokázala svoji pozici obhájit velmi dobře i na druhý pokus.

hlavajda93
25.01.2022 5 z 5

Rev mě zaujal svojí tajemností už knize Dopisy ztraceným, takže jsem se těšila i na jeho příběh. Kniha byla pěkná a čtivá, ale Dopisy se mi asi líbili o trochu víc.

MishRarach
22.01.2022 5 z 5

I přesto, že jsem nečetla Dopisy ztraceným, pustila jsem se do téhle knihy a nelitovala jsem. Rozhodně jsem si vyhlídla další knihy autorky a bez ostychu ji zařadila mezi oblíbené spisovatele. Postavy řeší často problémy, které jsou možná na pohled příliš velké, ale velkému množství dětí nebo dospívajících se nevyhnou. V knihách často najdu témata, která sama řeším a poskytnou mi vlastně jiný pohled na svět.

lenule136
14.01.2022 5 z 5

Možná ještě lepší než dopisy. Ale spíš tak na stejno, protože miluju Declana. A miluju i Reva. Tady jsem teda nebrečela. Ale zato jsem byla napnutá jak kšandy. Rev byl moc hezky popsaný a libilo se mi, že tam byl často i Declan a dozvěděli jsme se, co s nim bylo dál. Paráda. Miluju.

__Vev__
11.01.2022 5 z 5

Skvělá, skvěla, skvělá. Ne tolik, jako první díl, ale 4,5 hvězdičky mi sem dát nejde. Silný příběh dvou postav. Revův příběh mě hned zajímal v první knize a jsem ráda, že dostal svůj prostor ukázat, co prožil. Emma mě bavila. Celý příběh mě bavil. Brigid píše mega božsky a každá její knížka se mi čte mega luxusně. U Brigid je jistota, že nešlápnete vedle. Zbožňuju ji a jestli jste od ní ještě nic nečetli, děláte velkou chybu.

irskádívka
05.01.2022 3 z 5

Příběh je sice určen spíše mladším čtenářům, ale i mně se líbil, i přestože bych se mezi středoškoláky na chodbě už rozhodně neztratila a spíš by si mě pletli s učitelkou na záskok.
Pocit osamění, nepatřičnosti, strach z toho, že nezapadáme, to se s věkem neztrácí, jen je umíme lépe maskovat. A tohle je kniha o osamělých lidech, kteří hledají cestu k ostatním.
Výtky ale mám (tady hlásím malý SPOILER).
Hlavního hrdinu Reva znám z předchozí knihy a těšila jsem se na jeho příběh. Tak jak mi byla předložena jeho minulost, jeho strachy a obavy mi přijde těžko uvěřitelné, jakým způsobem se spřátelí s Emmou, stejně jako průběh jejich vzájemného vztahu.
Každá linka zvlášť, Emmina i Revova jsou uvěřitelné, zajímavé, nicméně neladí dohromady. Rozvod rodičů a nevyzrálé jednání pubertální slečny, která se vlastní hloupostí dostane do nebezpečné situace se nedá klást vedle boje proti traumatu z týrání v dětství a jeho původci.

SimonaM86
12.12.2021 5 z 5

"Každý z nás potřebuje mít někoho, který ho jistí." A je jedno jestli jsme dítě, puberťák nebo dospělý člověk...
Jo a Rev Fletcher je moje srdcovka.

ElInWonderland
12.12.2021 5 z 5

Už v Dopisech ztraceným jsem se do autorky zamilovala a její úroveň psaní ani touto knihou neklesla. Příběh Reva je smutný a připomnělo mi to jeden skutečný příběh, který ale skončil nejhůře jak mohl. No a k Emmě, to mi přijde taky dost realistické a upozorňuje na nebezpečí dnešní generace. I když dějová linka dbá na romanci, tak jednotlivé příběhy všech zainteresovaných jsou důležité samy o sobě.

janyska13
11.12.2021 5 z 5

Musím říct, že se mi tato kniha asi o drobet líbila více než první kniha autorky. Dokázala jsem se do knihy hned začíst, příběh byl bohužel hodně uvěřitelný. Rev a Emma si mě získaly hned od začátku. Nejen svým příběh, ale líbila se mi i ta jejich interakce. Uvěřitelná, prostě jak z normálního života. Sice YA, ale klidně by mohli být hrdinové o pár let starší a stále by to bylo realistické.

DejSemTuKnihu
30.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Hned na začátek musím říct, že Dopisy ztraceným se mi určitě líbily víc. Tady jsem postrádala něco zajímavějšího, jako právě posílaní dopisů co bylo v předešlé knize. Emma mi neustále lezla na nervy svojí naivností.. U člověka, který se každý den pohybuje online, bych prostě čekala více rozumnosti, co se týče bezpečnosti na internetu. To, že se nemá posílat fotky sebe člověku, kterého jste nikdy neviděli v reálném životě je prostě základní pravidlo. To, že nemáš nastupovat k cizímu do auta taky.
ALE už dost s negativy. :)
Všechny postavy mi tak nějak sedly. Přátelství Reva a Declana je strašně super, jako i v předešlém díle. Jsem ráda, že do děje vstoupil Matthew, protože ten tomu dodával něco, co by jinak příběhu chybělo a moc se mi líbilo, jak to s ním nakonec skončilo. I když se zde řešilo téma obtěžování na internetu, rozchod, týrání dítěte atd., tak sem se u knihy i usmála. :)
Celkově je milá a odpočinková.

Wabinka
27.11.2021 4 z 5

Pěkná romantika s hlavními hrdiny, kteří nemají zrovna na růžích ustláno a nesou si s sebou do života nejedno těžké břímě. Moc se mi líbilo pouto přátelství mezi Revem a Declanem a to v obou knihách. Dopisy ztraceným se mi ale přece jen líbily trošku víc.

v.michlickova
10.11.2021 5 z 5

Po přečtení knihy Dopisy ztraceným jsem si myslela, že pokračování nemůže být lepší než to, co jsem právě dočetla. Ale omyl! Kniha Na co slova nestačí je opravdu skvěla, dobře se čte, stránky mi utíkaly pod rukama, plakala jsem, nemohla se odtrhnout a nakonec jen zůstala tupě sedět s netečným výrazem. Prostě dokonalá kniha. Skloubení těžkého tématu jako je kyberšikana, rozvod rodičů, vydírání, násilí na dětech a do toho nevinně rozvíjející se vztah mladých lidí.

Medasek
04.11.2021 5 z 5

Páni to zase byla jízda. Musím se přiznat, že knihu jsem přečetla neuvěřitelně rychle.
Čte se to úžasně. Příběh je silný, a možná mě bavil i mnohem více než první díl, protože téma mi bylo mnohem bližší.
Emma mě bavila, možná dokonce víc než Juliet. Rev byla taky naprosto skvělá postava. Obě postavy byly uvěřitelné.
Prostě kniha i přes vážná témata byla úžasná. A rozhodně doporučuji si jí přečíst.

Adellll
26.10.2021 4 z 5

V mnoha věcech mi tento díl přišel možná až příliš podobný tomu prvnímu. To ale nic nemění na tom, že to bylo opět skvělé. Občas mi sice trošku vadila Emma, ale Rev to naštěstí skvěle vyvažoval. Jinak se knize nedá prakticky nic vytknout. Úžasné.

Adýsek
06.10.2021 4 z 5

*(čteno v anglickém jazyce)
Tahouny minulého dílu byli hlavně hrdinové Juliet a Declan. I v tomto díle však autorka vytvořila skvělé a realistické postavy - Emmu a Reva (nemám k nim co vytknout, až na pár Emminých reakcí...). Kniha byla skvěle napsaná, dojemná, smutná, plná myšlenek a citátů. Předávala krásnou myšlenku, že ať už máte jakékoliv problémy, dají se vždycky vyřešit. Doporučuji!

Janaves
03.10.2021 5 z 5

Stejně dobré jako Dopisy ztraceným. Ač je kniha pro spíše pro náctileté, mě to nevadilo. Rev si mě získal již v předchozím díle, jeho adoptivní rodiče byli skvělí lidé. Stejně jako Dec a Matt. Příběh o násilí a kyberšikaně. Stojí za přečtení.

orson
22.09.2021 5 z 5

Tahle kniha mě fakt chytla, přečteno na jeden zátah. Oproti předchozímu dílu kvalita snad ještě stoupla. Asi ji dám brzy dceři přečíst. Vážné téma dobře a hlavně hodně čtivě popsané.

vaskajiras
19.08.2021 4 z 5

Tak já nevím. Myslela jsem, že tuhle knihu budu zbožňovat úplně stejně jako Dopisy ztraceným, ale nestalo se. Ano, přečetla jsem ji jedním dechem, to přiznávám, ale nemůžu říct, že by si našla cestu k mému srdci tak jako první díl. Rev je super a bavilo mě dívat se na Declana z jeho úhlu pohledu a taky to, že jsme konečně odhalili celou jeho minulost, ale problém je v tom, že jsem nějak nepřišla na chuť Emmě. Ono najít postavě, jako je Rev Fletcher, adekvátní protějšek, je docela oříšek a Emma mi k němu prostě neseděla, navíc mi přišla povrchní a sebestředná. A taky mi tam chybělo to kouzlo seznámení přes dopisy jako u prvního dílu (i když proti nočnímu dostaveníčku za kostelem samozřejmě nic nemám lol).

Adelhyskova
17.08.2021 5 z 5

Snad ještě lepší než Dopisy ztraceným (a to je co říct :)). Tuhle knížku jsem si přímo zamilovala a určitě je to jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Rev je úžasná postava, která mi neskutečně sedla a romantická linka mezi ním a Emmou mě moc bavila. Žádnou feel good romantiku od toho ale nečekejte, protože knížka se zabývá závažnými tématy jako je domácí násilí a kyberšikana. Na co slova nestačí je kniha, která opravdu stojí za přečetní!

mirinda973
16.08.2021 5 z 5

První půlka byla trošku slabší, ale pak jsem nemohla přestat číst. Krásně napsané. Škoda že Declan a Rev nemají ještě kamaráda do třetího dílu:o)