Dračí hřbitov

Dračí hřbitov https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21769/donzon-soumrak-draci-hrbitov-21769.jpg 4 21 21

Donžon: Soumrak série

Donžon je především experimentální projekt, který založili Joann Sfar a Lewis Trondheim už před deseti lety. Do Donžonu se už pustilo osmnáct kreslířů, vydalo se 32 sešitů a tvůrčí proces stále pokračuje. Postavy Donžonu jsou antihrdinové. Jsou zbabělí, nešikovní, lakomí nebo omezení, až úplně pitomí, ale jsou strašně poutaví. Donžon se v novém pokračování vrací ke svým českým čtenářům! Planeta Terra Amata se přestala otáčet. Na jedné polokouli vládne černočerná tma a tuhá zima, na té druhé se ve světle věčného dne rozkládá žhavá poušť. Ti, kdo přežili, obývají úzký pás země, kde se noc a den setkávají. Toto území se nazývá SOUMRAK. Starý a slepý Marvin se stal Králem Prachem. Cítí, že se blíží jeho konec, a vydává se na cestu k legendárnímu dračímu hřbitovu. Na cestě ho doprovázejí červený Zajíc a věrný Netopejrek. V patách mu ale jdou nelítostní poskoci Velkého Khana...... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Argo

Donjon, Le Cimetiere des dragons , 1999

Atlantis
22.12.2017 4 z 5

Prazvláštní komiks. Kresba rozhodně nesedne každému a podivný příběh už vůbec ne, ale i tak má Dračí hřbitov svoje velmi zvláštní a specifické kouzlo.

Kapis
06.02.2013 5 z 5

Tak první díl Soumraku.....(konečně se orientuji v jednotlivých epochách).....je stále dost zábavný, i když smíchy jsem nevybuchoval. Trondheim prostě drží scénaristickou laťku vysoko a když už jednou máte takový svět stvořen, musí to být radost v něm spřádat osudy bizardních hrdinů. Barbar Rudý Marvin je postavička přímo k sežrání a myslím, že je velkou devizou Soumraku. Myslím, že bez jeho chuti sekat hlavy všemu kolem by se série propadla do soumračné nevýraznosti. Poslední moje připomínka se týká kresby, která se mi nelíbí - teda v porovnání s Trondheimem. Sfar mě prostě nevzal, myslím, že má dost problémy s perspektivou, zbytečné vyčerňování ploch dělá kresbu méně přímočarou k tomuto odlehčenému příběhu. Schválně jsem si vedle Dr. hřbitova položil Kačerovo srdce a ta čistá Trondheimova kresba k tomu zkrátka sedne mnohem více a je (dle mého) prostě kurvárensky hezčí. Možná jsem jen ale na Trondheima moc fixovaný. Tak jako tak, sláva Argu, že Donžon vydávají dále.

Autoři knihy

Lewis Trondheim