Projekt potomek

Projekt potomek https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265455/bmid_projekt-potomek-rWl-265455.jpg 4 180 55

Don Tillman série

< 2. díl

Projekt manželka nadchl před dvěma lety čtenáře po celém světě, fanouškem Dona Tillmana „aspergenového hrdiny“, se stali geekové v čele s Billem Gatesem. A teď se vrací zpět, a je to stále stejně společensky bezradný, roztomilý někdy na nervy lezoucí nešika… PROJEKT MANŽELKA BYL UKONČEN. BYL JSEM VŠAK NAPROSTO NEPŘIPRAVEN NA PROJEKT POTOMEK. ZDRAVÍM. Jmenuji se Don Tillman. Je mi čtyřicet jedna let. Deset měsíců a deset dní jsem ženatý s nejdokonalejší ženou na světě Rosií Jarmanovou. Manželství dodalo mému životu významnou komplexnost. Když jsme se přestěhovali do New Yorku, Rosie si přivezla tři kufry maximální velikosti. Opustili jsme Standardizovaný stravovací systém a dohodli se, že sex se nebude plánovat předem. Pak mi Rosie oznámila, že „máme co oslavovat“, a přede mnou stál úkol mnohem závažnější, než byl ten najít si partnerku. Pokusil jsem se řídit podle konvenčních protokolů a hledal rady u svých šesti přátel, své terapeutky a na internetu. Výsledkem byla síť klamu. A já se ocitl v nebezpečí odsouzení, deportace a profesionálního znemožnění. A ztráty Rosie. Navždycky.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Rosie Effect , 2014

lenkaabooks
25.02.2018 3 z 5

To, co mně zaujalo v Projektu manželka, mi v pokračování přišlo trochu unavující. Don je postaven před pro něj nelehký úkol - obstát jako budoucí otec. A se svým pragmatickým přístupem to nebude mít vůbec jednoduché.

eva2114
19.01.2018 5 z 5

Výborná, ako aj jej predchodkyňa.

Silmarien
29.07.2017 3 z 5

Don sa oženil s Rosie, presťahovali sa do New Yorku a žijú si svoju bláznivú rozprávku... až do momentu, kedy Rosie oznámi Donovi, že je tehotná. To spustí lavínu komických situácií, ktoré vo výsledku komickými vôbec nie sú a napokon vyústia v katastrofu. Zvládnu to Rosie s Donom alebo to bude znamenať koniec?

Je to dobrá kniha. Simsion pokračuje v rozbehnutom, Don je stále rovnaký a to je bonus i problém knihy. Čo bolo v jednotke osviežujúce, začína byť v pokračovaní jemne otravné. Rosie je oveľa menej znesiteľná (čo sa dá ľahko pripísať jej novému stavu), to ale vyvažujú Donovi noví priatelia. Vzťah Dava a Sonie, George so svojím bytom (áno, ten je veľmi dôležitý), Gene a sprostredkovane i Claudia s deťmi či otravná Lydia...
Suma sumárum pekná pohodovka, pri ktorej sa občas od srdca zasmejete (ak vám práve nespia deti) a ktorú si prečítate bez toho, aby ste mali pocit, že ste pri knihe stratili čas. Na druhej strane, očarenie z nového "Donovho" sveta trochu vyprcháva a mne osobne to tam trošku chýbalo.

p.pavlina
05.07.2017 4 z 5

Tato kniha se mi líbila. Opět jsem se mohla pobavit nad myšlenkovými pochody Dona. I když jsem se u ní bavila, bohužel nebyla až tak vtipná jako předchozí kniha Projekt manželka. S tím jsem ovšem počítala a autorovi to určitě nezazlívám.

Jonny
27.02.2017 5 z 5

Důstojné pokračování prvního dílu. Moc rád jsem byl zase v přítomnosti Dona Tillmana, racionálního sympaťáka. Snad jen škoda, že děj byl ve výsledku dost sluníčkový - křivdy vyřešeny, nejasnosti vyjasněny.

A jako vyloženě nepovedený mi přišel úryvek s porodem telete. (Pokud je potřeba porod asistovat, tak se k tahání plodu nepoužívá řetěz - když už, tak řetízek, ale mnohem spíš porodní provázek.)

Gábina231
17.02.2017 4 z 5

Vtipné čtení na dovolenou...

Kešu1981
08.02.2017 5 z 5

Rosie je těhotná a tak Don plánuje "projekt potomek"...opět jsem se skvěle pobavila! :o)

Liana
17.10.2016 4 z 5

Podľa mňa bola táto časť menej zábavná ako prvá. Prvú polovicu knihy to bolo nemastné neslané, až potom to trochu začalo naberať grády. Darmo... pokračovanie už nie je ako prvá časť...

cukrovka
15.10.2016 4 z 5

Knížka byla stejně čtivá a zábavná jako Projekt manželka. Don je sympaťák a jeho řešení problémů je dost nekonvenční. Rosie jsem občas nechápala. Vybrala si Dona jako partnera i přes jeho společenskou neobratnost a pak se rozhodla, že není vhodný pro roli otce. Dona mi bylo až líto, jak se mu život hroutil i přes všechnu jeho snahu.

ajla5
12.10.2016 4 z 5

Celou dobu jsem se o Dona dost bála. Ale i tak to bylo dobrá kniha.

babsi66
05.10.2016 4 z 5

Je pravda, že se v knize objevuje spoustu za vlasy přitažených situací. Na druhou stranu Don je cokoli jen ne průměrný, takže mě značná dávka nepravděpodobnosti v některých dějových zvratech zase tolik nevadila.

Oproti prvnímu dílu se knížka nese v trochu vážnějším tónu, ale stále je to primárně knížka k pobavení. A já se bavila. Don je sympaťák, chaotickou Rosie je těžké v jejích obavách nechápat a jedna absurdní eskapáda střídá druhou. Na oddechovku dobrý skóre.

lencin
04.10.2016 3 z 5

Místy opravdu vtipné,ale celkově více působí dojmem vynucenosti. Inu prokletí druhých dílů.

tweed
07.09.2016 4 z 5

Knížka byla opět plná vtipných situací, nicméně udílím o hvězdičku horší hodnocení a to zejména proto, že mi některé situace přišly vyloženě vynucené.
Na rozdíl od prvního dílu, kdy je všechno ještě růžové se dostáváme k prvním problému a příběh již není tak lehkomyslný, nicméně to mi osobně vůbec nevadilo, právě naopak.

Alma5
26.08.2016 5 z 5

Na to, že jsem si myslela, že knihu ani nezačnu číst se mi moc líbila a zasmála jsem se dost.

eiramka
01.08.2016 3 z 5

Mám Dona ráda (jeho myšlenkové procesy mi připomínají mého manžela, takže asi proto) a byla jsem zvědavá, jestli první díl může být překonán - no, nemůže:) Ale přesto to není vůbec špatné čtení, Rosie je těhotná a to znamená pro Dona novou výzvu - a nutno říct, že se připravuje stejně pečlivě a systematicky , jako na projekt manželka - nic jiného bychom od něj neočekávali. Vtipné, zábavné, lehké čtení.

blonďatá.luc
27.07.2016 3 z 5

U prvního dílu jsem se dobře bavila originálním hrdinou, který prostě není dokonalý. V druhém díle to už bylo jiné - hlavní hrdina se změnil, zápletka byla více průhledná a časté záchvaty smíchu se nekonaly. Bylo tam pár neuvěřitelných situací, což se ale v knihách mnohdy promíjí. V tomto případě tam ale byly tak trochu na škodu - jen jsem seděla a říkala si: "to jako vážně?". Ale pro ty, které uchvátil první díl by čtení druhého dílu mohlo vyústit v pěkně strávené odpoledne.

Market = )
24.07.2016 4 z 5

Mně se to líbilo moc. Možná na mě místy byla zápletka trochu víc neuvěřitelná, než mám obvykle ráda, ale spokojenost :-).

alzbeta4340
26.06.2016 5 z 5

Sympatický a vtipný příběh o tom, že každý musí v životě hrát s kartami, které mu osud přinesl. Já jsem se bavila moc. Na rozdíl od ostatních komentářů se mi tento díl možná líbil i více, protože si Dona umím jako nastávajícího otce velice dobře představit. Doporučuji.

mrfox
25.05.2016 2 z 5

Oproti předchozí knize autora se děj trochu táhne. Projekt manželka byl pro mě zábavnějším čtením.

SBH
04.05.2016 4 z 5

Velmi pěkná knížka, která se dobře četla a nemohu ji dostat z hlavy. Don je anděl s přehnaně vyvinutým algoritmickým uvažováním. Jeho laskavost a dobré srdce mu často působí potíže, což platí naprosto obecně, nicméně člověk vždy sklízí, co zaseje, a v tomto případě to naštěstí platí také. Rosiino chování působí poměrně zmateně, jenže kdo těhotenství nezažil, neví, čeho jsou ty potvory hormony schopné. I ona má ode mě palec nahoru. Při zatýkání Dona na dětském hřišti jsem plakala - smíchy. Druhá půlka ve mně vyvolávala smutek, jak se Donovi život hroutil pod rukami přes všechnu vynaloženou a dobře míněnou snahu. Nejsilnějším momentem bylo setkání s Georgovým synem. Celkově vřele doporučuji.