Don Juan / Lakomec

Don Juan / Lakomec https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208365/bmid_don-juan-lakomec-Auo-208365.jpg 4 28 28

Dvě hry slavného francouzského herce, dramatika a komického básníka vycházejí v roce 300. výročí autorovy smrti. První, zpracovávající tehdy oblíbený donchuánský námět, předvádí typ zhýralého šlechtice, svůdce žen a volnomyšlenkáře a jeho lidového, nehrdinského sluhy. Druhá zpodobuje hamižného lichváře, jehož cílem jsou jen a jen peníze a jenž pro lesk zlata dovede obětovat děti, čest i pohodlí.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Odeon

Don Juan / L´Avare

Emily82
24.02.2020 5 z 5

Nevěřila bych, že se několik desetiletí po opuštění školních lavic vrhnu do této povinné četby... Může za to vlastně syn, který až tak moc nečte a právě tuto knihu splnit musel. Jeho zápisek ve Čtenářském deníku končil větou: ,,Kniha se mi tak líbila, že bych ji snad i doporučil." Na doporučení jsem přečetla a nemohla jsem neobdivovat autorovu nadčasovost, nadhled a smysl pro humor. Náramně jsem se bavila.

RudýOnkel
23.07.2017 5 z 5

Don Juan se četl rychle, někdy dlouhé rozmluvy mezi hlavními postavami, někde jsem se ztratil v časoprostoru a některé repliky a výrazy mi někdy zamotaly hlavu.
Lakomec jakožto klasika se četla také rychle, děj krásně klouzal jako myš lyžující na kostičce másla z šikmého vršku, postavy se krásně jednak rozeznávaly, jednak se bránily až do konce sil.
U obou "komedií" mi ale ta komičnost někdy scházela, není to můj styl humoru - nejspíš asi kvůli době, ve které dílo(a) vznikla

mart.hofmanova
08.10.2016 5 z 5

Molière je skvělý autor dramatu. Oba příběhy se četly dobře.
Zaujala mě i předmluva od Vladimíra Bretta.

ellypusik
21.03.2015 5 z 5

Lakomec - Kniha mě opravdu moc bavila, byla skvělá, humorná i zajímavě napsaná: divadelními dialogy
Přečtené za pár chvil, božíí :DD
Don Juan - jsem zatím nečetla

Don Juan