Dohoda s ďáblem

Dohoda s ďáblem https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139178/bmid_dohoda-s-dablem-CWU-139178.jpg 4 148 148

Napínavý děj se odehrává v kulisách atraktivního společenského prostředí ve Stockholmu 19. století. Příběh osmnáctileté dívky Beatrice Löwenströmové, která po smrti svých rodičů vyrůstá u strýce ve Stockholmu. Otec ji vychovával liberálně, strýc je naopak velmi konzervativní a Beatrici kvůli jejímu temperamentu nenávidí. Aby se Beatrice co nejdříve zbavil, souhlasí s jejím sňatkem se stárnoucím hrabětem Rosenschiöldem, který má ovšem sklony k sadismu. Beatrice po zklamáních v lásce nakonec se sňatkem souhlasí, protože doufá, že se tak osvobodí od strýce. O svatební noci ji ale hrabě znásilní, brutálně zbije, ostříhá ji vlasy a vyrazí se pobavit do nevěstince…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Brána

Överenskommelser , 2010

petrzel
11.07.2015 5 z 5

Nádherná kniha. Každý den jsem se těšila až bude klid a budu moci číst,

Hande
13.06.2015 5 z 5

Dohoda s ďáblem se řadí mezi úplně první knihu, kterou jsem kdy začala číst. Je úžasně napsaná, i když se někteří ostatní autoři snaží jít do starší doby, kterou nezažili, ztěží se jim to podaří...Paní Ahrnstedt však výborně odhadla chování i zvyky té doby. Moc se mi to líbilo, byla to ta nejlepší kniha jakou jsem kdy četla. Beatrice se mi jako aktérka společně se Sethem nevýslovně líbila... Autorka přesně vykreslila ten krutý život, kdy se dívka musí přizpůsobit domluvenému manželství. Byla jsem neskutečně dojata, že nakonec skončili spolu. Oba dva byli navzájem propadlí v lásce. Co k tomu více říci? Dokonalé! :)

Tamisue
02.08.2014 5 z 5

Túto knihu som začala čítať úplne náhodou raz večer, keď mi nefungoval internet a ja som si nemohla pozrieť recenzie na ňu. A teraz som rada, že to tak bolo. Po všetkých knihách štýlu 50 odtieňov, ktorými nás teraz kŕmia, ktorá nie je len buch buch v garáži, v reštaurácii, vlastne všade, ale tu je láska dvoch ľudí popísaná tak krásne, že vám bude ľúto, že už je koniec knihy a vy ste iba čitateľ. Silne hlavné postavy, dobré aj vedľajšie a zasa sa mi oplatilo nečítať tie na každom rohu ospevované tituly, ale nejakú novú autorku a menej známu knihu. Takže odporúčam všetkými desiatimi a verím, že to bude aj pre vás krásny zažitok plný lásky, túžby, vášne, priateľstva ale aj intríg, zla a závisti. Čítajte :-)

Ulrika
16.10.2013 5 z 5

Musím se přidat k pochvalným komentářům. Kniha je nepsána velmi čtivě a poutavě. Samozřejmě se nejedná o žádnou náročnou literaturu, a ani moc historickou, i když se za ni vydává:-) Jednoduše jde o příběh osudové lásky, která musí projít řadou příkoří. Autorčin styl mě velmi oslovil a doufám, že to nebude jediná její kniha, která se dostane na český trh.

Chladnetka
25.07.2013 5 z 5

Krásná kniha z řad červené knihovny. Patřila mezi mé první knihy z žánru historické romance a velmi se mi líbila. Myslím, že podtitul knihy - Román o vášni, lásce a zlu - knihu zcela vystihuje. Kniha krásně plynula a dobře se četla. A hlavní hrdiny si prostě nejde nezamilovat.

evasamankova
05.03.2013 4 z 5

Příjemná romantická kniha z 19. století. Příběh plný nedorozumění a přitažlivosti se čte sám. Samozřejmě to není žádná literární bomba, ale pro všechny, kteří se rádi odreagují při něčem nenáročném a romantikou nabitém, je to jako stvořené. Mně se to líbilo -)

19. století Švédsko

Simona Ahrnstedt