Dobrodružství u kanibalů

Dobrodružství u kanibalů https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22864/bmid_dobrodruzstvi-u-kanibalu-plE-22864.jpg 5 10 6

Autor tentokrát navštívil Novou Guineu, odkud přináší dokumentární materiál, jímž vyvrací naivní představy západního světa o přírodním ráji a šťastných domorodcích uprostřed překrásné přírody. Obraz, který se nám naskýtá za jeho putování mezi kmeny Vrásčitých a Velkými Namby, je spíše hrůzný než rajský. Autor nás seznamuje se způsobem života, o němž bychom nevěřili, že může na naší planetě ještě existovat. 11-025-72... celý text

Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Orbis

Mine venner kannibalerne , 1966

rickiwolf
27.11.2022 4 z 5

Na toto téma jsem už něco četl, ale i přes to mne kniha dokázala zaujmout.

manka71
28.12.2021 5 z 5

Zajímavé čtení o zaniklém světě, drsné svědectví o likvidaci starých kultur Evropany.

kannibal28
19.05.2021 5 z 5

mohli prezradiť aj nejaký kanibalský recept ked už opisoval ako chuti ludské maso. Knižka bola krátka ale bavila ma každá stranka dávam plný počet hviezdiček.

rutto45
13.01.2020 5 z 5

Knihu som uzrel v antikvariáte a už len názov ma presvedčil aby som ju kúpil, keďže domorodé kmene ma vždy fascinovali a ľudožrútske už vonkoncom. Som rád že kniha je napisaná stručne, bez väčších omáčok, ktoré u tohto typu kníh fakt nemusím. Od nápisania ubehlo viac ako 50 rokov a pravdepodobne vačšina domorodcov už bude uctievať toho "jediného a pravého boha", takže na aktuálnosti to stráca. Podľa môjho názoru sa jedná o zaujímavý počin medzi cestopismi, ktorý jasne ukazuje, že zlo alebo dobro v skutočnosti neexistuje a jedná sa len o sociálny konštrukt morálnych hodnôt závyslích na kultúrnom, politickom a geografickom kontexte.

mygel
27.09.2015

Kúpil som niekedy pred 10 rokmi knihu od (censored) zhruba na to isté téma, zmenilo sa: žalostne veľa fotiek a málo textu. Čiže zmenilo sa to smerom ku "predávateľnosti" danej knihy, prirovnať ku investigatívnej žurnalistike, mimo jiné vyžmýkať čo najviac peňazí. Ale tomu sa nedá čudovať, doba "pokročila". Taký Jan Welzl by řekl, že sme zvotročené...všecki

eraserhead
08.01.2015 4 z 5

Velmi zajímavá, místy až zábavná a humorná kniha. Svým způsobem opravdu zvláštní pohled na dva póly jednoho světa. Měl jsem tu knihu doma už od dětství, vždycky mě lákala obálka, často jsem si prohlížel fotky (kterých je žalostně málo) a říkal si, jak si tu knihu jednou přečtu. Trvalo to skoro čtvrt století, ale nakonec jsem do ní šel a vůbec nelituji. Ale jak je ta kniha stará už skoro padesát let, hrozně rád bych si něco podobného přečetl ze současnosti, už pro to porovnání, co všechno se tam (lidé, zvyky) změnilo a co zůstalo.

Nová Guinea (ostrov)

Arne Falk-Rønne