Dobrodružství kapříka Metlíka 2

Dobrodružství kapříka Metlíka 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100679/bmid_dobrodruzstvi-kaprika-metlika-2-nq7-100679.jpg 4 4 4

Knížka je volným pokračováním prvního dílu. Na jejích stránkách se opět setkáte s oblíbenými hrdiny - kapříkem Metlíkem, Šupinkou i Břéťou. Děj se protentokrát odehrává v řece - úplně neznámém prostředí, v němž číhá plno nejrůznějších nebezpečí. Třeba vydra nebo kormoráni. Kapříci zde ale potkají také spoustu nových kamarádů, se kterými si užijí spousty legrace.... celý text

pepa4081
10.04.2022 3 z 5

Některé výrazy, občas celé odstavce, se mi do dětské knihy příliš nehodily. Jako by byly psané pro staršího čtenáře. Jinak zábavná, často napínavá kniha. Myslím, že dětem se bude líbit.
Uspokojivé.

Taťka Hraboš
13.02.2018 4 z 5

Děti by knížce daly asi plný počet bodů a i já uznávám, že příhody kapřích přátel má autor vymyšlené i v tomto druhém dílu pěkně a neopakuje se. Výsledný dojem mi však permanentně kazilo množství chyb - tvrdé a měkké i, čárky ve větách, neznalost podoby běžných slov ("přimutí" namísto "přijetí") a další. Chápu, že ne každému psaná čeština jde, ale to ten text nemohl proboha někdo poučenější zkontrolovat, než šel do tisku?!