Do plaviek

Do plaviek https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374508/bmid_do-plaviek-dnZ-374508.jpg 4 24 24

Prečo do plaviek? Pretože táto kniha je plná textov, ktoré mnohé veci odhaľujú a ponúkajú návod, ako preplávať životom, láskou, manželstvom, rodičovstvom, každodennými radosťami aj stratami. Popri hravých textoch sa občas čitatelia v príbehoch dostanú aj do vážnejších vôd politiky, verejného života a morálnych volieb, medzi hrdinov aj zbabelcov. No sú to texty, kde aj do tých najsmutnejších a najtemnejších hĺbok prenikne lúč hrejivého a láskavého slova. A dávajú odvahu. Texty vychádzali v denníkoch, týždenníkoch a mesačníkoch a ľudia sa na dni, keď ich mohli čítať, tešili. Teraz sa s nimi, zoskupenými v jednej knižke, môžu tešiť každý deň. Tak do plaviek! Do plaviek nie je treba schudnúť, opáliť sa, ani inak zdokonaliť. Do plaviek sa treba obliecť.... celý text

Besa
07.05.2021 5 z 5

Skvelá, inšpirujúce, zaujímavá, povzbudiva, milá kniha. Prvá kniha, ktora sa mi páčila vo forme audio knihy. Obvykle mi audio knihy nevyhovujú, pretože sama čítam rýchlo a počúvanie trvá dlhšie. Táto kniha je načítaná veľmi príjemne, dokonca autorkou samotnou a bolo celkom fajn počúvať ju cestou do práce a z práce. Ma to tuším 94 kapitol a tým, že som si ju dávkovala pomaly, vydržala mi dlho a ja som sa mimoriadne vôbec neponáhľala. Dokonca som si ju pustila znovu od začiatku.

Allys
27.01.2021 4 z 5

Kniha plná lásky a múdrosti a písaná s vtipom a nadhľadom. Krátke texty na seba nenadväzujú a každý má iný príbeh a inú pointu. Častokrát autorka odkazuje aj na inú zaujímavú literatúru, ktorá ju inšpirovala a z ktorej čerpala. Jej príbehy pôsobia ako pohladenie na duši, najmä po ťažkom dni v práci. Knihu som čítala dlhšie, keďže je tam príliš veľa informácií na príliš málo stránkach a nechcela som to len tak prebehnúť :-) V kapitolách sa síce vyskytovalo aj dosť klišé, alebo starých známych právd, no myslím, že nikdy nie je na škodu si to zopakovať :-)

Duski55
19.06.2019 5 z 5

Veľmi príjemné čítanie - ako vždy od autorky Evy Borušovičovej. Krátke texty, ktoré pôvodne vyšli v rámci autorských príspevkov do novín a časopisov, naplnené teplom, láskou a múdrosťou. Aj keď mi knižka pôvodne nebola odporučená, pretože "ide o čítanie pre ženy", nie je to pravda - svoje si v nej nájde každý !

Pasadenka
02.04.2019 3 z 5

Pro mě jako osůbku nepolíbenou Evou Borušovičovou, to byla pořádná nálož. Ze začátku hodně přízemní a nezajímavé povídání úrovně průměrného blogu se časem začalo měnit ve smysluplnou kratochvíli. Nechci znít cynicky, ale první část knihy byla pro mě naprostá nuda. Takové babské povídání o tématech tolik obehraných a postřezích, které jsou protáhlé jak deset let stará guma na kalhotách, které vám v žádném případě již sedět nebudou. Čas pokročil a změnily se i témata. Eva zabředla do svého ukázkového osobního života protkaného silnými osobnostmi. Začala psát o tématech, ke kterým si vytáhla i obohacující data a konečně to začalo dávat smysl. Jen škoda, že taková nebyla celá knížka. :(

lindaaa
27.01.2019 5 z 5

Velmi jednoducho a krasne popisane. Kniha sa cita vyborne.

MajaHA
07.07.2018 5 z 5

Jednym slovom skvela.Vo vela veciach som sa v tejto knihe nasla...velakrat mi bolo do smiechu a velakrat do placu.Vyborna kniha na zamyslenie

Eva Borušovičová
slovenská, 1970