Dneska výtah nejezdí

Dneska výtah nejezdí https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78652/mid_dneska-vytah-nejezdi-wZX-78652.png 4 14 6

Další příběhy autorské dvojice manželů-výtvarníků se tentokrát odvíjejí na pozadí zápletky téměř detektivní. S humorem a nadsázkou vyprávějí o svém životě s kočkami i bez koček, ale hlavně o vztazích s lidmi a mezi lidmi, a to jak těmi blízkými, tak i cizími, milými i nemilými. V knize nám více poodhalují svůj osobní příběh, seznámení, svatbu, vztahy s rodiči, radosti i potíže v práci, budování nového bytu a patálie se sousedy i jak to bylo s první výstavou.... celý text

Lenka4
24.05.2023 4 z 5

Knížka pro dobrou náladu. Skoro detektivka, skoro humoristický román. A jako bonus krásné ilustrace.

May
17.12.2021 5 z 5

Nemůžu říct víc, tohle je dokonalé, dokonale výstižné .... a mně je ctí být považována za blázna!

"Kočka je absolutně dokonalá. Absolutní hloubka jejich očí, absolutní měkkost tlapek nebo absolutní rozkoš, s níž se protahuje na klíně a přede, člověka povznesou do nadoblačných výšin. Vzápětí ho ale zase srazí na dno její absolutní sobeckost, opovržení nebo svéhlavost. Kočka dokáže svého pána vytočit do nejvyšších obrátek, ale přesto by ji absolutně za nic nevyměnil. Je sice pravda, že oddané chovatele a milovníky koček považují ti ostatní často za blázny, důležité však je, že si to rozhodně nemyslí jejich kočky a kočky to vědí líp."
Z konce knihy Dneska výtah nejezdí.

bojga
06.12.2020 5 z 5

Moc pěkné vyprávění

Gagarin
20.08.2017 5 z 5

Nenáročná vtipná knížka. Jako by vám ty historky vyprávěla teta, vyhlášená pamětnice a šprýmařka. Nebo zábavný společník v jedné ze žižkovských naléváren. Přidanou hodnotou budiž taky historická sonda do duše této svérázné čtvrti z dob normlizace. Normálně bych dal asi čtyři hvězdy, ale protože jsem knihu po letech znovu vytáhl a samotného mě překvapilo, jak mě četba bavila, dávám pět.

Lili2
13.01.2016

Čtivé a humorné vyprávění o tom, jak se zde žilo normálním lidem, tj. nestraníkům, v 80. letech minulého století. Ve vyprávění se na přeskáčku střídá Jitka s Oldřichem. Je to taková oddechovka.

rose
11.01.2012 4 z 5

Milé čtení, takové pohodové. Seznámení a vstup do manželství obou autorů (tohle je pseudonym pro oba dohromady), příběhy o budování domova a soužití nejen s kočičkami a kocoury, ale s těmi hlavně. A k tomu obrázky. Čtení jako stvořené proti špatné náladě.

kočky

2001  85%Kočky to vědí líp