Dlouhá cesta domů

Dlouhá cesta domů https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75847/bmid_dlouha-cesta-domu-oVL-75847.jpg 4 16 4

O přežití, popření a vítězství. Životní příběh člověka, který zažil v mládí, jaké je to být synkem továrníka, pak ale následovala okupace a skrývání před nacisty. Válka skončila, ale tehdy jako sedmiletý se Charles Heller s Němci vypořádal po svém. Nyní, po 65 letech, se rozhodl vyrovnat se svou minulostí. Kdo byl tehdy oběť, a kdo kat? Po válce celá rodina emigrovala do Ameriky, kde se pan Heller stal váženým občanem a úspěšným obchodníkem. Na sklonku života se vrací do Čech, aby nám pomohl pochopit atmosféru tehdejší doby. Podaří se mu najít identitu oběti své poválečné odplaty?... celý text

Darja.8
03.03.2022 5 z 5

Obdivuhodný pravdivý příběh jedné rodiny,která přežila koncentrační tábory,útěk,dlouhé odloučení od otce,který bojoval ve válce proti nacistům. Která přežila komunismus,kde jim všechno vzali. A která nakonec emigrovala do Ameriky. Kde autor knihy vybudoval svou kariéru a splnil si tak ,,americký sen" o svobodě a nezávislosti. Po letech se vrátil zpět do Čech a uvědomil si,že už nechce zapírat svůj původ. A otevřeně o něm promluvil v této knize. Doporučuji

čef
06.08.2021 5 z 5

Autobiografické knihy mne vždy baví, zvláště pokud jsou podány také sebekriticky. Takže tato kniha se určitě do mé definice oblíbenosti v pohodě vejde a navíc předá pořádnou dávku informací o těžkém údělu Židů během 2. světové války, ale i po ní. Je zde rovněž hodně působivých scén z hledání cest vyrovnání se s minulostí. Kniha s pěti P.

RH faktor
29.11.2016 5 z 5

O této knize není moc slyšet, není nikde moc vidět a je to škoda. Je to krásně napsaný životní příběh v kostce o neuvěřitelných zvratech v životě jednoho kluka a jeho rodiny. Ten příběh by vydal na román...Říkám to furt: kdyby si každý člověk psal svůj deník, nemusely by se psát žádné romány a bylo by pořád co číst, a že by to byly příběhy!

mgeisselreiter
14.12.2013 4 z 5

Životní příběhy a osudy různých lidí jsou většinou zajímavé, a to platí i pro tuto knihu, která je napsaná čtivou, jednoduchou formou. Osobně bych uvítal více podrobností. Mohlo by být totiž zajímavé dozvědět se víc o tom, jak autorovi předkové úspěšně vybudovali svůj byznys, stejně tak jeho táta, jak se mu podařilo před válkou úspěšně nastoupit do rodinného podniku. Autor to spíš jen zmiňuje, než by se tomu více věnoval. To platí i o dalších životních etapách, které by si jistě zasloužily více podrobností. Heller jen stručně nastiňuje, jak rodina v roce 1948 začínala v Americe z ničeho, rodiče dřeli manuálně, ale po roce již měli vlastní dům...
Autor jde tedy jen po povrchu, já bych uvítal podrobnosti o předválečné době, více také o době 1945-48 a v neposlední řadě více o úspěchu v Americe. Přesto jde o zajímavou a poučnou knihu. 14.12.2013, 75%.

děti a válka

Autorovy knížky

2011  88%Dlouhá cesta domů

Kniha Dlouhá cesta domů je v